Domy

8. června 2012 v 18:28


Lisa má pronajatý byteček v jednom z horních pater v domě v uličce pár kroků od náměstí. Jedná se o opravdu malé prostory, kuchyňka je spojená s obývacím pokojem a kromě mini-koupelny se v bytě nachází už jen jeden malý pokojík, který jí slouží jako ložnice. Celý byteček je značně chaotický a je téměř vzácností, když ho někdo vidí pečlivě uklizený.


Zaina má prenajatý starší domček, ktorý sa nachádza v jednej z uličiek smerujúcich k pastvinám. Domček obkolesuje vždy upravený živý plot, za ktorým sa skrýva zelený trávnik so záhonom kvetín. Za domčekom je menšia záhradka s malou dielňou a drevenou hojdacou lavičkou, ktorú kedysi postavil pôvodný majiteľ. Vnútri je domček zariadený jednoducho ale pohodlne. Ladený je do bielej v kombinácii so zelenou a všetok nábytok je z dreva. Na prízemí sa nachádza presvetlená kuchyňa, obývačka s krbom, izba pre hostí a WC. Na poschodí má Zaina svoju izbu a kúpeľňu s WC.


Útulný byteček se nachází v druhém patře řadového domku z tmavě červených cihel s květinovými truhlíky na oknech. Není to žádný velký luxus, ale je tam všechno, co obě bývalé majitelky nutně potřebovaly k životu.
Z úzké vstupní chodbičky vedou dvoje dveře - jedněmi se dostanete do prostorné koupelny s velkou vířivou vanou, těmi druhými do obývacího pokoje spojeného s jídelnou a malou kuchyňkou, která jako jediná není zařízena modernějším nábytkem, ale naopak se vás pokouší vtáhnout do časů dávno minulých. Kromě obvyklého vybavení se v jednom z rohů obývacího pokoje nachází i běžecký pás a místo křesel tu čekají dva gymnastické míče. Pohodlná pohovka pak v noci slouží jako jedna z postelí. Druhá postel se nachází v menším pokoji, který slouží také jako pracovna.


Byt, v ktorom Thomas býva, sa nachádza nad známym Berryho pubom. Kuchyňa a obývačka bola dávno spolu, avšak nový majiteľ ju rozdelil na jednu malú kuchyňu a veľkú obývačku (do kuchyne sa vchádza cez portál z obývačky). Keď vojdete do tohto bytu, ocitnete sa na krátkej chodbe, s 2 dverami a starobylým šatníkom. Jedny dvere, tie napravo, vedú do spálne a tie druhé do malej kúpeľne. Keď sa vydáte rovno, ocitnete sa v obývačke, ktorá pôsobí útulne- akoby aj nie. Malá knihovnička pri stene, obraz krajinky vedľa nej na stene, príjemné, mäkké kreslá a jedna dlhá pohovka, televízia, biely srstnatý koberec a konferenčný stolík. Keď sa pri chodbe otočíte doľava a prejdete malým portálom, ocitnete sa v menšej kuchynke. Obývačku od kuchyne momentálne delí stena, v ktorej je zasadený prechod a provizórny bar, so stoličkami na druhej strane v obývačke. Ešte som zabudol opísať spálňu a kúpeľňu. Keď si zvolíte na chodbe tie dvere na pravo, dostanete sa do spálne, ktorá je zahalená do modrej farby. Nízka posteľ je zakrytá modro-zelenou prikrývkou, vedľa nej je nočný stolík s budíkom a lampičkou. Spálňu osvetľuje ráno svetlo z okna a večer iba lampa na nočnom stolíku. Pred posteľou je malý koberček, aby nebola pánovi domu zima na nohy. Oproti posteli je abstraktné umelecké dielo neznámeho umelca. Kúpeľňu netreba veľmi opisovať, jednoduchá, ako kuchyňa, zahalená do bielej farby, s vaňou, do ktorej je namotnovaná i sprcha.


Byt bratrů Møtenstenových se nachází na kraji a v nejvyšším patře tohoto cihlového domku poblíž centra města. Byt je prosvětlený z důvodu velkého okna a zařízený je ve staromódním útulném stylu v kombinaci s moderními prvky. V obývacím pokoji se nahází velká televize, pohodlná pohovka a černý klavír. Kuchyňku mají malou, ale moderně zařízenou, to stejné s koupelnou, kterou bratři sdílí. Každý z nich má svou vlastní ložnici a tu zařízenou individuálně.
Dmitriho pokoj je na rozdíl od celého domu tmavý, polepený plakáty různých kapel a vybavený kytarami (případně jinými hudebními nástroji) a komby. U velké postele se nachází prostorný noční stolek, kde mu stojí laptop, zápisník, který používá výhradně skládání a několik tužek. U postele se také nachází skříňka, kde má všechny svoje desky a na ní položený gramofon, který je věčně zapnutý. Pracovní stůl postrádá a věci do školy nechává v tašce, která je věčně v rohu. Nábytek v jeho pokoji je moderní a jen v černé nebo bílé.
Deryckův pokoj je vždy perfektně uklizený a vše má své místo a panuje zde dokonalý pořádek. Totiž až na všemožné papíry, skicáře, tužky a věci, které používá na kreslení, to se povaluje všude. Deryck vlastní doslova hromadu knih, které má buď uložené v knihovně nebo někde po pokoji. Stěny jeho pokoje jsou světlé, takové pískové barvy a nábytek ze světloho dřeva. V pokoji je hlavní věcí asi jeho obrovský šatník a figurína, sloužící Deryckovi k jeho práci. Pokoj celkově nepůsobí moc útulně, je zde spousta světla a prostoru.

-bude doplněno-Domek pana Brönnena leží na západním kraji města, tudíž to jeho majitel nemá daleko k pobřeží, stačí jen přejít písečné duny. Je to cihlový domek, ne nijak veliký, s příjezdovou cestou, přilehlou garáží a menší oplocenou zahradou. Má dvě patra, dole je kuchyně s jídelnou a obývací pokoj, nahoře pak pracovna, koupelna a ložnice.


Celý byt působí prázdným dojmem. Na stěnách nevisí žádné obrazy, nábytku je v místnostech poskrovnu a ani se na zemi nepovalují žádné kusy oblečení, které by svým způsobem vzbuzovaly pocit zabydlení. Jediný plakát nějaké polonahé slečny je pověšen na dveřích malého pokoje Vincentova spolubydlícího. A jediný nepořádek je kolem stolu s počítačem ve společné místnosti. Ten je zaházen různými papíry, časopisy, knihami, cédéčky a najde se tam i nejedna kostka lega. To v opačném rohu místnosti je celá veliká pevnost z lego kostech všech barev, hotový hrad. A co se Vincentovi ložnice týče, ta je úplně nejprázdnější. Je v ní jen nízká postel a malý stoleček Zato má parádní výhled na přilehlé pole.


Poměrně velký dvoupatrový dům, vystavěný především z cihel, jak je pro dánské domky obvyklé. Obývané je hlavně dolní patro, kde se nachází předsíň, prostorná kuchyně a velký obývák. V horním patře jsou dva volné pokoje, zbytek místností tvoří koupelna a ložnice, časem jistě přibyde pracovna a dětský pokojík. Domek je to útulný, prostorný a velkými okny dobře prosvětlený.


Mikkův cihlový domek se nachází nedaleko parku. Je to celkem velký dům, takže není divu, že ho pan dirigent sdílí se spolubydlícím. Tomu patří horní patro, zatímco Mikk vegetí dole. V dolním patře se nachází menší ložnice, prostorná koupelna, celkem velký obývák a kuchyně, která je pro oba pány společná. Ačkoliv dolnímu patru celkem chybí dekorace, protože ty Mikk k životu skutečně nepotřebuje, působí útulně. Asi za to mohou stěny vymalované teplými barvami, huňaté barevné koberce a velká okna. Dolní patro je zařízené podle Mikkova způsobu života, tedy pro slepce - všechno je uspořádané tak, aby to snadno našel, nikde se neválí nic, o co by mohl zakopnout. Jeho pokoje proto působí celkem uklizeně. Kolem domku se nachází menší zahrádka, o kterou pečuje Mikkův spolubydla.


Danielův byt se nachází v cihlovém domku na rohu dvou ulic, které se sbíhají nedaleko centra. Ačkoliv Daniel sám svůj příbytek nepovažuje za největší, dal by se označit za takový průměr. Je fakt, že místnosti jsou menší, ale díky světlému nátěru stěn a větším oknům vypadají prostornější a vzdušnější. Byt je zařízen moderně - však si ho Daniel vybavoval sám úplně nově - ale díky dřevěnému obložení rozhodně působí útulně. Dan občas prohlašuje, že má strašně neuklizeno, ale vzhledem k tomu, že tam zase tak často nebývá, opak je pravdou a je tam čistěji než u leckteré ženy. Obývací pokoj je propojen s kuchyní a jídelnou, oddělen je pouze pracovním pultem, Danovi to tak vyhovuje z toho důvodu, že tak alespoň může komunikovat se svými hosty. Z obýváku se dá projít do ložnice, ve které nechybí prostorné dvoulůžko, a do koupelny, ve které nechybí jak vana, tak sprchový kout.


Lennyho domek z červených cihel se nachází v jedné z klidných uliček nedaleko parku. Zahrádku mu plně nahrazuje ta trocha zeleně před domem včetně malinkého záhonku s bylinkami všeho druhu, který je poměrně pečlivě udržovaný. Domek samotný má kromě sklepa a přízemí ještě jedno patro a malé podkroví.
V přízemí se nachází šatna, prádelna, malá koupelnička a poměrně útulně vybavený pokoj pro hosty, který je ale využíván jen velmi zřídka. První patro okupuje prostorný obývací pokoj propojený s kvalitně vybavenou kuchyní a jídelnou a menší pokoj sloužící jako pracovna či klidné místečko na čtení. Podkroví pak patří Lennyho ložnici a relativně prostorné koupelně. Celý interiér je charakteristický kombinací světlých a výrazných barev a střídmým spojením moderního a klasického nábytku.


Dům se nachází u lesa. Z venku vypadá malý, ale prostory uvnitř jsou poměrně velké. Dům je obložený červenými cihlami. Střecha je černá, pro někoho hnědá a je v ní několik střešních oken. Dole se nachází obývak s francouzskými okny do dvora, kuchyně a koupelna. V podkroví je ložnice, pokoj a pracovna. V okolí domku jsou stromy, skalka, zahrádky a posezení. Vedle vstupu je pergola, pod kterou parkují auta.


Tento dům leží asi deset minut od náměstí. Dům prošel velkou rekonstrukcí. Byl postaven v roce 1756, tenkrát byl větší, dochoval se jen střed domu, zbytek byl strhnut. V průběhu let nebyl pravidelně opravován, kompletní rekonstrukce se dočkal až v roce 1997. Z původního domu z roku 1756 tedy zbyly jen základy a pár sloupů, které dům podpíraly - dům byl skoro na zbourání. Když se Dewitt nastěhoval, dům měl zašlou fasádu a provalenou střechu. Vše tak nechal znovu opravit. Dům má nyní příjemný nádech moderna, ale základy staré budovy zůstaly netknuté. Dům má kamenný obklad, aby vydržel déle, než obyčejná fasáda. K domu patří menší zahrada, kterou nechal Dewitt zezadu oplotit a nechal jej zarůst rostlinami. Vzadu na zahrádce je sezení na terase vyčnívající z domu a kromě záhonu s vřesy na zahradě nic k vidění není. Dům nemá garáž, proto Dewittovo auto musí stát před domem.


Stev bydlí v úzkém řadovém domku hned naproti parku. Dům má dvě patra, přízemí zabírá jen prostě zařízená chodba s točitým schodištěm a garáž, když vydáte nahoru, dostanete se do obývacího pokoje, který je díky prosklené zdi dokonele osvětlený. Z obýváku vedou další chody nahoru a dvoje dvěře, jedny na malou terasu a druhé do menší kuchyně. V dalším a zároveň posledním patře je velká ložnice, opět dobře osvětlená díky prosklené zdi. Zde najdete velkou postel a komodu na oblečení. Naproti schodům se nachází dveře do maličké koupelny s vanou, umyvadlem a záchodem, celá koupelna je zařízena v zelených barvách.

Dom sa nachádza na kraji mesta, v pokojnej, tichej a príjemnej štvrti. Je to rodinný dom po rekonštrukcii s veľkou záhradou, udržiavaným živým plotom a momentálne i s bazénom. Záhrada je plná pestrofarebných kvetov a kríkov, majiteľ sa tu o všetko pekne stará. Na prízemí domu je zariadená kuchyňa, jedáleň, obývačka a kúpeľňa. Všetko je zariadené staromódne, okrem kuchyne, ktorá je ako jediná na prízemí moderne zariadená. Na prvom poschodí má zariadenú izbu Hannah a Adrian. I keď má tento dom mnoho izieb, niekoľko z nich spojil a tak sa z dvoch malých izieb stala veľká pre Hannah a rovnako vznikla i spálňa pre Adriana. Je tu ešte hosťovská izba, rovnako veľká ako Adrianova spálňa. Na druhom poschodí je iba pár izieb, ale všetko je tu zariadené staromódne. Adrian si z jednej izby spravil knižnicu, z druhej svoju pracovňu. Viac izieb tu už nie je. Je tu ešte podkrovie, ktoré je plné vecí, čo tu nechali predchádzajúci majitelia, či harabúrd a šiat s krabicami, ktoré možno niekedy budú potrebovať.

Domek triumvirátu (slečna Holgersen a páni Chavarría a Markkula)

Byt se nachází v řadovém domku nedaleko parku v celkem klidné oblasti na pomezí vilové čtvrti. Zabírá celkem dvě patra - přízemí, ke kterému náleží i menší zahrádka s grilem a stolkem se židlemi, které zaručují příjemné večerní posezení. Od ostatních zahrádek ve dvoře je oddělena dřevěným plotem, takže zaručuje svým uživatelům a jejich návštěvníkům dokonalé soukromí. Záhonky mají především okrasnou funkci, ale malý kousek je obětován i pro kuchyňské bylinky. Přízemí náleží obývacímu pokoji, koupelně a kuchyni s jídelnou, patro pak vyplňují tři pokoje a malá koupelnička se sprchovým koutem. Celkově byt působí vzdušně a prostorně, na čemž mají největší zásluhu velká okna a světlá výmalba stěn.

-bude doplněno-
Dům se nachází na severním okraji města. Je to novostavba a na první pohled je vidět, že její majitel nemá nedostatek peněz. Dům je vybaven minimem moderního nábytku, preferuje hlavně prostor. Nejčastěji používané barvy jsou syté, od červené a žluté, po zelenou či modrou. V každém pokoji se také nachází několik oken, aby se slunce dostalo do každého kouta. Pro jednu osobu se zdá být dům velký.


Luccův domek leží na okraji vilové čtvrti u menšího lesíka v klidné části města. Jeho zahrada je obehnána kromě klasického plotu ještě plotem živým, který poskytuje obyvatelům domku dostačující soukromí. Zadní branka vede ze zahrady na úzkou vydupanou cestičku, která se po nějaké době chůze ztrácí mezi travou porostlými dunami pláže. Samotný domek je jednopodlažní stavba obložená světlým dřevem, jejíž velká okna poskytují interiéru dostatek světla i výhledu do udržované zahrady s bazénem. Co se týče rozvržení interiéru, kromě prostorného obývacího pokoje spojeného s jídelnou a kuchyňským koutem a sociálního zařízení, se zde nachází ještě Luccova ložnice a dva pokoje, z nichž jeden momentálně slouží jako pracovna a ten druhý obývá Luccův syn. Podkroví sice nejdřív sloužilo jako obyčejná půda, ale mladší z Martelsenů ho nyní využívá jako svůj zašívací brloh a menší konzolovou hernu.

-bude doplněno-

-bude doplněno-Byt, který si Tamara najímá, se nachází v luxusním panelovém domě, a zabírá v podstatě téměř celé poslední patro. Kromě moderně vybavené kuchyně spojené s jídelnou a prostorné koupelny s vířivou vanou je jeho součástí ještě vzdušný obývací pokoj a tři další pokoje, z nichž jeden zatím slouží spíše jako sklad nevyužitého nábytku. Co se týče těch dvou zbývajících, jeden funguje jako pokoj pro hosty, a ten druhý slouží jako ložnice. Vše je situováno do přírodních, světlých barev a doplněno tmavšími odstíny fialové, modré a zelené, vždy tak, aby to nepůsobilo kýčovitě. Ložnice ale působí tak trochu jako nerdí svatostánek.


Míšův byt se nachází pod střechou staršího řadového domku a je docela rozlehlý. Z předsíně je volný průchod do kuchyně s jídelnou, naproti ní se nachází poměrně velký obývák. Za vedlejšími dveřmi najdete menší ložnici a za ní ještě jeden menší pokojík, který nyní patří Erikovi, a naproti němuž se nachází koupelna. Aby toho prostoru nebylo málo, z kuchyně je možné vylézt na velký balkon, který se nachází vzadu nad dvorkem, a kam se s přehledem vejde stolek, židle a možná i menší gril. Celý byt je víceméně moderně zařízen, všude je dostatek barviček, aby nepůsobil chladně, a velká okna ho pěkně prosvětlují.


Tento menší byteček se nachází ve druhém patře řadového domku a je vidět, že jeho majitelka klade důraz především na vzdušnost a optické zvětšení celého prostoru. Obytnou část tvoří jen dvě místnosti - ta větší slouží jako obývací pokoj a zároveň jako ložnice, ta menší se skládá z kuchyňského koutu a jídelního stolu se dvěma židlemi. Z této nevelké kuchyňky se dá projít na menší balkon, kam se kromě dvou proutěných křesílek a malého stolku skoro nic nevejde, ale výhled je odtud opravdu kouzelný, obzvláště v noci. Oběma místnostem i naprosto běžně vybavené koupelně dominují světlé barvy kombinované s dřevěnou podlahou.

Jeden z tuctových "panelákov", ktoré lemujú centrum. Ako ostatné, aj tieto sú z vonka prekrásne, ale z vnútra troška zaostalé. Predok je plný kríkov, stromov a iných okrasných vecí. V byte, v ktorom býva náš umelec, sa nachádza kuchyňa a obývačka dokopy, spálňa a kúpeľňa, s nie práve najnovším vybavením. Obývačka sa momentálne využíva ako ateliér. Tento byť nepripadá medzi najžiadanejšie. Keď umelec schytí náladu, často z bytu počuť až na ulicu hlasnú hudbu.


Teresa je možná skromná žena, v bydlení si ale přesto potrpí na luxus. Momentálně obývá jeden byt v dolním patře panelového domu, který už od pohledu nebude nic levného. Samotný byt má celkem tři místnosti, resp. dvě - kuchyně je totiž propojená s obývacím pokojem, ale v případě potřeby se dá oddělit posuvnou stěnou. Většina stěn je vymalována světle béžovou barvou, pouze v ložnici se nachází v kombinaci s temně fialovou, která na rozdíl od světlé fialové nedává iluzi chladu. Byt je zařízen vkusně, ale přesto minimalisticky, Teresa si celkem potrpí na řád a neschraňuje každou pitomou maličkost, nicméně ani tak její bydlení nepůsobí sterilně, naopak docela útulně.

-bude doplněno-

-bude doplněno-

  • STARÁ ZÁSTAVBA

Markův a Theanin domek se nachází nedaleko pláže v poklidné starší zástavbě, kde je dostatek zeleně, a stromy mezi jednotlivými domky zde kromě stínu poskytují i relativní soukromí. Okolo domku se rozléhá středně velká zahrada s udržovaným trávníkem a několika záhonky či skalkami s keříky, kterou ohraničuje plaňkový plot s brankou, od níž vede skrz zahradu cestička ke vchodovým dveřím. Směrem k pláži se od domku táhne poměrně velká a pergolou částečně zastřešená terasa, přes kterou se dá vejít přímo do kuchyně v přízemí. Kromě kuchyně se v přízemí domku nachází obývací pokoj, koupelna a menší pokoj sloužící jako pracovna a pokoj pro případné hosty v jednom. V patře se pak dá najít ložnice majitelů a budoucí dětské pokojíky, nechybí ani koupelna a schodiště na menší půdu. Celý domek je podsklepený a přes jarní a letní měsíce část venkovních zdí včetně pergoly zdobí porost vistárií.

-bude doplněno-

  • NOVÁ ZÁSTAVBA

Finnov dom leží blízko mora na pláži a je ohradený plotom. Je to moderná a ekologická stavba, na ktorej návrhu sa podieľal aj jej samotný majiteľ. Dom má dve poschodia a je tak akurát veľký takže to nie je nejaká obrovská prepychová stavba. Na čom si však Finn dal skutočne záležať pri jej návrhu sú nadrozmerné okná alebo lepšie povedané celé presklenné odsúvacie steny, ktoré zabezpečujú dostatočné presvetlenie domu. Pod domom sa nachádza rozmerná garáž takmer plná jeho drahých moderných i vzácných starších áut a jednej motorky. Na prízemí sa nachádza obývacia izba, kúpeľňa, jedáleň, jedna voľná izba a veľká plne vybavená kuchyňa, ktorú Finn považuje za najdôležitejšiu miestnosť domu. Na poschodí je možné nájsť Finnovu priestrannú izbu a šatník, pracovňu, dve kúpeľne, herňu a ešte jednu zatiaľ nevyužitú izbu. Strecha domu je čiastočne využitá ako terasa s priamym výhľadom na more a zvyšok strechy je pokrytý solárnymi panelmi, ktoré spolu s odvodmi dažďovej vody a filtrami, ktoré túto vodu čistia zabezpečujú, že dom je čo sa týka energii takmer sebestačný. Dom je obklopený vždy upravenou záhradkou.

Dom nášho váženého podnikateľa a právnika, sa nachádza na skale, ktorá sa týči nad plážou. Vedie sem iba jedna príjazdová cesta, ktorá je veľmi dlhá, keďže dom je naozaj ďaleko od mesta. Dom bol postavený iba nedávno a je to jeden z najmodernejších domov v celom Hjortdare. Dom má vlastnú veľkú garáž a miestnosti sa nachádzajú na poschodí. V garáži sa nachádza plno moderných, rýchlych a pekných áut, i motoriek, v ktorých má náš právnik záľubu. Do bytu prechádza vďaka oknám veľa svetla a je z nich prekrásny výhľad na pláž. Dom obsahuje jednu veľkú obývačku, spojenú s rovnako veľkou kuchyňou a jedálňou, dve spálne- jednu Leonardovu, ktorá je ladená do čiernej a jednu, o niečo menšiu, Karinu izbu, ktorá je hore nohami a plná zvyčajných vecí teenagerov- a jednu pracovňu, ktorá je rovnako moderne zariadená, plná spisov a papierov, trofejí, kníh, knihovničiek a pravdaže s falošným glóbusom- barom plným alkoholu. Dom má i terasu otočenú k moru, z ktorej je pohľad na zapadajúce slnko nádherné. K domu patrí i malý kus pláže, ktorý ale nie je ničím ohradený.

O tom, jak si zažádat o domek, se dočtete v pravidlech.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nena | 20. června 2016 v 22:55 | Reagovat

Kedy bude nas dom?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama