Pravidla a pravidla RPG

7. června 2012 v 21:48
Pravidla rpg byla se svolením převzata.

 • PRAVIDLA RPG
Rpg je zkratka z anglického role-playing game, neboli hra na hrdiny. Princip je v tom, že si vytvoříte postavu, jejíž kroky pak vedete, tvoříte jí osud... zkrátka za ní hrajete. To, co vaše postava dělá, se zpravidla píše mezi hvězdičky v třetí osobě, to co říká, se píše mimo ně, asi takto:
Arnošt: *přijde do jídelny, rozhlédne se kolem sebe a když spatří Bětku, usměje se* Ahoj, Bětko. *pozdraví jí* - Dobře
Arnošt: Přišel do jídelny, kde uviděl bětku. Čau, pozdravil jí. - Špatně. Člověk se jen těžko vyzná v tom, co je řeč a co jsou činy, že? Proto hrají hvězdičky tak zásadní roli.
Pokud ve svém postu (herním příspěvku) uděláme nějakou chybu, nebo chceme spoluhráči sdělit, že musíme na chvíli odejít od počítače, píšeme opravu či sdělení za dvě lomítka, tj takto:
// Musím jít se psem, za 10 minut jsem tu.
 • VYPRAVĚČ
Vypravěč je jakýsi deux es machina, neboli neviditelná hybná síla. Hýbe s dějem, určuje našim postavám osudy, seznamuje nás s okolím nebo právě probíhajícím dějem. Na vypravěče se nereaguje, vypravěče prostě musíte přijmout, i kdyby vám právě házel klacky pod nohy.
Vypravěč: Jeffrymu zazáří dlaň a kouzlo se mu povede, kdežto Bips takový úspěch nemá. Jemu se kouzlo nepodaří.
Jeffry: *radostně zavýskne, když se mu kouzlo povede* - Dobře
Bips: A proč se jako Jeffrymu to kouzlo zdařilo a mně ne? - Špatně!
 • ČASTÉ CHYBY
Metagaming, neboli ovlivňování cizí postavy. Hrajte pouze za svou postavu, neurčujte ostatním, co mají dělat. Musíte jim nechat šanci zareagovat. Takže rozhodně neplatí, že když napíšete, že někomu nastavíte nohu, aby zakopl, ten dotyčný skutečně zakopne. Může si vaší léčky také včas všimnout. To záleží na něm, nikoliv na vás.
Mary/Gary Sue neboli dokonalá postava. Tu rovnou zamítáme. Nikdo neumí všechno, nikdo není bůh! Každý má nějaké klady a nějaké zápory a nikdo není středem vesmíru.
Křišťálová stěna je pomyslná překážka mezi rpg světem a tím reálným. V praxi to znamená, že by vaše postava neměla být ovlivňována vašimi náladami a neměl by se do jejího života proplétat ten váš, reálný. Taktéž platí to, že vy jako hráči, sice vidíte, co se děje v ostatních knihách a víte všechno možné, ale vaše postava ne. Zná jenom to, co sama zažila!
 • OBECNÁ PRAVIDLA

 1. Každý hráč smí mít tolik postav, kolik jich zvládne hrát.
 2. Čas v naší hře plyne stejně rychle, jako v reálném světě. Počasí je určeno vždy v pondělí na celý týden.
 3. Střela je časopis, který vychází jednou za čas (není dané kdy, těžko říct, kdy adminstvo napadne nějaký dobrý článek) a jsou v něm zmiňovány jak novinky z okolního světa, tak novinky přímo z města.
 4. Při hře ani mimo ní nebuďte nepřiměřeně vulgární, mohli byste si vysloužit smazání postav
 5. Co se týče sexuálních témat... Ano, ale jen v zaheslovaných knihách, tzn. v domech postav. A pokud možno pamatujte, že všechno má nějaké meze. Na veřejnosti se chovejte umírněně, jinak byste mohli mít problémy se zákonem.
 6. Pokud se vrhnete do sepisování sexuálních témat, je to čistě jen vaše rozhodnutí a vaše zodpovědnost. Admini za vás a vaši hru nepřebírají žádnou zodpovědnost. Buďte si ale vědomi, že se tu taková témata zkrátka vyskytnout mohou a vy se tedy registrujete s vědomím, že zde můžete na taková témata narazit.
 7. Dům získáte, napíšete-li nám požadavek na email. Podmínkou ovšem je být aktivní aspoň měsíc a hrát přiměřeně často. Na mail stačí poslat stručný popis domku, obrázek, heslo, jaké chcete, a z jakých dvou barev chcete mít složenou knihu.
 8. Snažte se psát bez hrubek a smysluplně. A nepište krátké příspěvky - čím delší, tím lepší!

Kontakt: RpgHjortdar@seznam.cz

Pravidla mohou být upravována, průběžně je tedy kontrolujte.
 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama