Červenec 2012

2. červencové vydání

31. července 2012 v 13:17 Střela
Druhé a poslední červencové vydání hjortdårské Střely je tu!
Co se děje v Hjortdåru a jak se s tím snaží vypořádat starosta? Jsou ulice města ještě pořád bezpečné? Co zdejší celebrity a jejich faux pas? Jaké kulturní akce v městě již proběhly a kam ještě vyrazit? Zajímá vás, jak žije spisovatel Ien Brönnen? To vše v červencové Střele!

Johanna Mathielde Peterson

27. července 2012 v 19:20
Jméno: Johanna Mathielde Peterson
Datum narození: 4. 11. 1990

Povolání: Pekařka a majitelka menší rodinné pekárny.

Vzhled: Johanna patří mezi ty vzrůstem menší, naměřili byste jí něco málo přes sto šedesát centimetrů. Dala by se přirovnat k velmi éterické osobě, nejen soudě vzhledu ale i chůze a chování. Oválný obličej lemují vlnité, do pasu dlouhé vlasy v barvě tmavší hnědi. Ty povětšinou nosí rozpuštěné, s kratší ofinou sčesanou do čela či spletené do copu, který jí splývá na zádech. Dominantou jejího drobnějšího obličeje jsou velké hnědé oči, s kratšími leč hustými řasy. Nevelký nos, nacházející se nad výraznými, leč velmi světlými rty, není zdoben jedinou pihou, vlastně celkově vzato, má pleť velice světlou a téměř bez znamínek. A co se ještě rtů týče, tohoto detailu byste si nevšimli napoprvé, ale přeci tam je. Drobný o odstín tmavší flíček v levém koutku úst, který má, jak sama tvrdí, co pamatuje. Co se jejího šatníku a oblékání týče, nikdy se vám nenaskytne příležitost vidět jí v křiklavých barvách. Její garderobu tvoří převážně šaty, a je jedno, jestli jde o volánková, krajkové či zcela obyčejné, všechny ale jsou střiženy tak, aby neodhalovali nic víc než je třeba, což možná svědčí o její stydlivosti (nemůžu zas tvrdit, že by bylo něco, za co by se stydět měla). Nejkratší z nich dosahuje délky po kolena, některé naopak dosahují až po její kotníky. Všechny jsou však laděny do pastelových či velmi světlých barev, zejména do světle modré, hnědé, béžové, bílé či šedé a mnohé z nich jsou provedeny v květovaném stylu. A když výjimečně na sobě zrovna nemá šaty, volí obyčejné halenky v kombinaci s kalhoty. Neodmyslitelně k ní patří i čistě bílá zástěra, na které je jen zřídka kdy uvidíte kápanec od nějakého těsta. Na šperky a doplňky moc nedává, jediné co na ni uvidíte zcela pravidelně, je malý, nijak nezdobený křížek, jenž je zavěšen na slabém řetízku a mizí kdesi v hlubinách jejího výstřihu.

Theodosius Christiansen

27. července 2012 v 19:13
Jméno: Theodosius Christiansen
Datum narození: 24. 12. 1940

Povolání: Důchodce; před důchodem býval badatel a cestovatel.

Vzhled: Je to menší stařík, který má vrásčitý obličej, jenž nese modré oči. Co se týče nosu, ten vypadá jak po boxerském zápase, je takový zlomený a stáčí se na levou stranu. Rty má už takové mrtvé, malé a úzké. Na krku mu visí vyschlá kůže, je to takový typický stařík. Co se týče vlasů tak na hlavě má vinylovou desku, takže jen po stranách má krátké sněhově bílé vlásky. Oblékání je u něj velmi jednoduché, ať je léto nebo zima, je v dlouhých plátěných kalhotách, tílku nad kterým má košili a nad ní ještě má retro svetr, který si nechal ze staré doby. Občas svetr vymění za staré sako, které nikdy neladí ke kalhotám, v něm má kapesní hodinky. Jinak dědu nepotkáte bez hole, jež je mu oporou, ale i nástrojem na bití výrůstků, kteří jej nepustí sednout. Občas překvapí i sám sebe, když si koupí nějaký ten módní výstřelek.

Povaha: Děda na první pohled úmyslně působí jako každý důchodce, dělá ze sebe senilního, nervního a agresivního starce. Jenže je to jen maska - když ho lépe poznáte, nebo jej opijete malými pivky, zjistíte, že je to sranda děda. Když se rozjede pořádně, udělá vždycky show, na kterou nikdy nezapomenete - ač se to nezdá, umí BEATBOX, sice ne na moderní úrovní, ale rytmus drží. Také jeho taneční kreace o holi zvládá, válí to tiž SHUFFLE style. Nejraději povídá o tom jak všude byl, všechno zná a co dokázal.

Karaoke party

26. července 2012 v 13:21
Vážení pařmeni a rádoby zpěváci, slyšte!

Berry's pub vás zve na páteční karaoke party! Zvaní jsou všichni, kdo se chtějí pobavit, ať už zpěvem nebo poslechem hjortdarských "talentů"! Party začíná ve 20:00. Od té chvíle jsou též všechny alkoholické drinky o 20% levnější a každé třetí pivo je zdarma! Tak neváhejte a přijďte se odvázat! Už žhavíme náš karaoke set!

Mark Björk

24. července 2012 v 13:32
MARK BJÖRK
10. února 1984 • chirurg na traumatologii, zástupce vedoucího oddělení

VZHLED
Mladý pan Björk je chlapík průměrně vysoké štíhlé postavy. Nevyčuhuje z davu, ale ani se v něm neztrácí, zkrátka takový zlatý střed. Není to úplný chcípáček, ačkoliv o svoje tělo nijak přehnaně nepečuje. Má poměrně široká ramena, ale dojem nějakého bouchače rozhodně nebudí. Jeho vlasy jsou krátce střižené, sotva pár centimetrů dlouhé, rovné a tvrdé. Jsou značně nepoddajné, což se většinou podepisuje na Markových účesech, které nejčastěji vypadají, jako kdyby prolétl křovím nebo právě vstal z postele. Barvou se jeho vlasy podobají mokré slámě, při správném úhlu dopadu světla vypadají světle hnědé. Stejnou barvu má i jeho obočí a strniště, které mu porůstá tvář, až na jedno lysé místečko na bradě, kde se nachází drobná jizva. Jeho oči jsou poměrně malé, ale to jim neubírá na živosti. Pyšní se výraznou barvou nebe bez mráčku. Jen na kraji duhovek světlá modř přechází v tmavší odstín. Nos má tak akorát, ústa poměrně široká a hlavně dobře proříznutá. Jestliže se usměje, odhalí rovná bílá zubiska a kolem koutku úst a očí se mu udělají vrásky, které vznikly nepochybně smíchem, nikoliv stářím.
Na módu si Mark příliš nepotrpí, obléká se - jak sám říká - "na pohodáře". To znamená, že nosí především to, co je mu nejvíce pohodlné. Nejčastěji ho lze spatřit v džínech nebo plátěných kalhotách, k nimž nosí barevná trička s potiskem. Miluje syté barvy, a tak se jeho trika, svetry nebo mikiny nikdy nehonosí šedou nebo černou barvou, ale sytě žlutou, zelenou, modrou, oranžovou, ale i třeba takovou fialovou. Barev se Mark rozhodně nebojí a navíc ví, že mu barvy sluší. A rozhodně se nebojí vytvářet jejich divoké, do oka bijící kombinace, takže často září na celou ulici. V zimě ho lze vidět v duhově barevné bundě s šálou neutrálních barev omotanou kolem krku. Pokud byste ho někdy viděli do půl těla svlečeného, určitě si povšimnete dobře viditelné dlouhé jizvy, která se táhne přes jeho levý bok. Doplňky u něj ztvárňuje pár barevných náramků přátelství na levé ruce. Jeho image většinou dotváří dioptrické brýle s tenkými, duhově barevnými obroučkami, občas nosí kontaktní čočky. Na levé ruce se mu viditelně leskne snubní prsten.

POVAHA
Mark se narodil jako veselé a aktivní dítě, krutá rána osudu ho však proměnila v uzavřeného člověka plného zármutku, který jej zcela pohltil a zlomil. Držel se stranou a nikoho si příliš nepouštěl k tělu, ze své krize se však naštěstí úspěšně vyhrabal a nyní je opět tím veselým a usměvavým člověkem, kterým býval předtím. Málokdy má špatnou nebo melancholickou náladu, většinou je to hlučný a veselý společník, jehož ústa neustále něco povídají. Je téměř vzácností, když Mark mlčí alespoň pět minut. Srší vtipem a jeho osobitý šarm k němu přitahuje pozornost okolí. Rád používá nejrůznější přirovnání nebo vtipné citace z oblíbených knih. Často je jízlivý a rád popichuje svoje okolí, dokonce mu nevadí ani to, když se jeho vtípky obrátí proti němu. Umí se sám sobě zasmát, což je schopnost, kterou mnoho lidí bohužel nemá. Je to výborný herec - dokáže snadno ledacos napodobit a málokdo prokoukne, že se jedná o jeho improvizaci. Kdo ho zná, říká o něm, že je to cvok a pošuk. A zřejmě je to tak trochu pravda. Mark tak na ostatní díky svému chování určitě působí, ačkoliv to v hlavě má v naprostém pořádku. Všechny potíže se snaží řešit s nadhledem. Užívá si života, protože pochopil, že může kdykoliv skončit a on s tím nic nezmůže. Přestože je takovou roztěkanou osobou, co chvíli neposedí v klidu, dokáže jednat rozvážně a rozhodovat správně. Vidět jeho vážnou tvář je však vzácnost. Jen máloco ho dokáže naštvat, nebo alespoň nedává své naštvání najevo. Pokud se však rozzuří, jen těžko se uklidňuje, nakonec se to však vždycky podaří dříve, než stačí cokoliv rozmlátit. Rád se baví, ale barům a podobným podnikům se vyhýbá jako čert kříži. Co se jeho záporných stránek týče, jeho velkou slabinou je tvrdohlavost. Kvůli ní občas udělá špatné rozhodnutí, neposlouchá rady přátel a jedná podle svého úsudku. Také je to obrovský snílek, což je často na škodu, jelikož neustále létá hlavou v oblacích a pozemské starosti nebere dostatečně vážně. Díky ztrátě svých nejbližších se u něj projevila ta vlastnost, že ohromně lpí na svých přátelích či milované osobě a pokud by je ztratil, velmi těžko by to nesl. Proto špatně snáší hádky nebo delší odloučení od osob, které má z celého srdce rád. V takových chvílích nemá daleko k depresím. Někdy je otravný, a to především, když rýpe do ostatních, a nepozná hranici, kdy by měl přestat. Hádkám se vyhýbá, ale když už se do nějaké dostane, je ve svém živlu. Jeho protivník rázem pozná, že tenhle rádoby moula má pěkně nabroušený jazyk. Nerad se k něčemu zavazuje, protože ví, že to většinou nesplní. Do svého života si příliš nenechává mluvit, nemá rád, když se mu někdo snaží jeho život plánovat. Potom bývá značně nepříjemný.

HISTORIE
Markova minulost je celkem pestrá a on o ní nerad mluví. Dětství měl klidné, takové, jako každý druhý chlapec. Narodil se v Helsinkách, ve Finsku. Jeho otec byl doktor, matka právnička, nežili si tedy nijak špatně. Markovi se dostalo nejlepších škol a vychování. Přesto však jeho život nebyl procházkou růžovou zahradou. Při studiích na univerzitě se zamiloval do jedné slečny, Sandry, a ona jeho lásku opětovala. Mladí a horkokrevní naplánovali svatbu a Sandra se skutečně stala paní Björkovou. Krátce poté otěhotněla. Odešla z univerzity a začala studovat dálkově. Mark za ní jezdil tak často, jak mohl. Brzy se jim narodila dcera, které dali jméno Sofia. Vypadalo to, že Marka čeká klidný život s rodinou, takový, jaký si vždycky přál. Přišlo to sice celkem brzy, ale nestěžoval si. Jejich šťastné soužití však netrvalo dlouho. Sandra měla autonehodu, při níž přišla o život. Vezla zrovna malou Sofii z jeslí, když do nich naboural opilý řidič. Obě byly na místě mrtvé. Mark se zhroutil, uzavřel se do sebe a propadl alkoholu. Přestal komunikovat s přáteli, vykašlal se na studium. Teprve po nějaké době se vzchopil a začal chodit na odvykací kůru, kterou úspěšně podstoupil. Stal se z něj nový člověk, který si mnohem více vážil života, a též zapřisáhlý abstinent. Se zpožděním dostudoval medicínu a stal se diplomovaným doktorem. Přestěhoval se z Finska do Dánska, konkrétně do Hjortdaru, konečně se začal věnovat práci, která ho bavila, a přestal myslet na roky minulé. Občas sice propadne melancholii, ale nyní již chápe, že smrtí ženy a dcery jeho život neskončil a on musí jít dál a nevzdávat se. Začal navíc spolupracovat s Červeným křížem, aby mohl pomáhat tam, kde je to nejvíc třeba. Dává mu to pocit, že je potřebný a k něčemu dobrý.
Herní historie: Mark bydlíval v bytě se spolubydlícím, Vincentem Carlsenem, ale šetřil si na vlastní dům. Skutečně to netrvalo dlouho a koupil si menší domek na kraji města, v klidné ulici. Býval Don Juan, dokud nepotkal Sofii, se kterou ho víceméně seznámil kamarád. Netrvalo dlouho a ti dva si zcela propadli. Pravda, jejich první společná noc neskončila zrovna slavně, ale nakonec si k sobě našli cestu. Jejich vztah byl poměrně roztěkaný a několikrát se dokonce rozešli. Pokaždé se však jeden k druhému vrátili, časem se Sofie dokonce naštěhovala k Markovi. Markovi se dařilo nejen v osobním životě, ale i v kariéře, protože se dočkal povýšení a navýšení platu. Po čase Sofii požádal o ruku a ona přijala. Osud mu však brzy začal pod nohy házet klacky. Začalo to rádoby definitivním rozchodem na konci roku 2012, kdy se tak sesypal, že znovu sáhnul po lahvi alkoholu a zpil se do němoty. Naštěstí se o něj postarali přátelé a pomohli mu znovu se postavit na nohy. Mark však musel začít znovu navštěvovat svého psychologa, přičemž se snažil ututlat v práci a všude jinde, co se stalo. Jinak by o svou práci dost možná i přišel. Nedlouho poté skončil v nemocnici s vážnými poraněními, když ho na náledí smetlo auto - odtud má onu jizvu na boku. Dalším zvratem v jeho životě bylo, když Sofie zjistila, že je těhotná. Uvažovala nad interrupcí, ale zřejmě částečně kvůli Markovu naléhání svůj názor nakonec změnila a pan doktor se mohl začít těšit na vytoužený přírustek do rodiny. Všem trablům však zdaleka nebyl konec. Zjistilo se, že na svět přijdou děti rovnou dvě, a Sofie měla komplikace, kvůli kterým si pár dní pobyla v nemocnici. Aby toho nebylo málo, ukázalo se, že zřejmě pořád něco cítí k Thorfinnovi, jelikož se k Markovi doneslo, že se s ním líbala. Ačkoliv mu to popřela, Mark už jí nikdy nedokázal věřit tak, jako dřív, a rozhodl se jejich vztah, který se během posledních měsíců houpal jako kocábka na vlnách, ukončit. Souběžně s touto krizí však našel zalíbení v sestřičce z nemocnice, Theaně, a dal jí před Sofií definitivně přednost. Přátelé se kvůli tomu k němu otočili zády - považovali ho za zmetka, co Sofii podvedl a opustil svou těhotnou snoubenku. Jen Mark věděl, že to zdaleka není pravda.

Snorri Snorrlenson

22. července 2012 v 20:05
Jméno: Snorri Snorrlenson
Datum narození: 17. 8. 1993

Povolání: Snorri není studentka, jak by snad mohlo vyplývat z jejího věku, ale zdatně se probíjí v obchodnickém řemesle. Po svém otci má loď, kterou kdysi on pojmenoval po její matce Alfrún, také proto se její obchodní cesty ubírají po moři.

Vzhled: Snorri je půvabná mladá žena, ale sama si to neuvědomuje. Ostatně o kráse své ani jiných lidí moc nedumá, je to praktická žena. Její krásnou tvář s bledou pletí lemují dlouhé bílé vlasy, které dokonale ladí s průzračnýma, světle modrýma očima. Většinou jí potkáte v bílém kabátku s kožešinkou u krku, pod kterým se skrývá mužské námořnické oblečení a ve vysokých teplých botách, které v létě vymění za něco jako tenisky. Jak již její oblečení vypovídá, často vypadá jako z jiného "kdy a kde".

Alexandra Strenchen

20. července 2012 v 13:27
Jméno: Alexandra Strenchen
Datum narození: 15. 2. 1993

Povolání: Studentka architektury, také jezdí na koni a chodí na různé brigády.

Vzhled: Alex je vysoká,měří něco kolem 180 cm. Preferuje Emo styl, díky tomu jsou její černé vlasy i oblečení přizpůsobeny. Její obvyklé oblečení jsou černé legíny, přes to černá sukně, bílé tílko bez rukávů a zářivě zelené conversky. Vždy má něco zářivého. Někdy si vezme místo sukně kraťasy. Na očích nosí černé brýle. V zimě si místo legín vezme džíny a místo conversek vysoké kozačky. Přes triko má kožíšek. Má zelené oči a pusu si rtěnkou skoro vůbec nemaluje. Je štíhlá a má pevné kosti.

Povaha: Je tichá a spíš se krčí někde v koutku a něco vyrábí, nebo je na laptopu. Je zamlklá. Když jí někdo naštve, měl by se od ní držet dál. Jestli jí někdo pozná líp, uvidí,že je to hodná a ochotná holka,která by pro přátele udělala všechno. Nebojí se práce. Její matka ji učila, že se nemá bát říct svůj názor a proto si o ní někteří lidé myslí, že je drzá.

Adele Ines Olson

20. července 2012 v 0:29
Jméno: Adele Ines Olson
Datum narození: 30. 10. 1985

Povolání: Restaurátorka, pracuje na nástěnných malbách v kostelech, katedrálách a zámcích. Často cestuje a přespává po hotelech.

Vzhled: Průměrně vysoká zrzavá dívka se světlýma očima a výraznými rysy ve tváři. Zrzavé vlasy však nemá od přírody, pečlivě si je barví, miluje svou zem, ale nebavilo jí být jednou ze stovek blondýn. Je dost štíhlá, skoro až vyhublá, ale svádí to na svou profesi spojenou s cestováním. Hodně si dává záležet na svém vzhledu, hlavně, když chce zapůsobit. Nejraději má černou, bílou a červenou barvu. Dokáže vypadat jako důstojná žena znalá svého povolání, jako rockerka s rozcuchanými vlasy a v kožené bundě, ale i jako romantička v lehkých šatech. Miluje tyhle své přeměny, dokáže si tak užít každý kousek své osobnosti.

Povaha: V Adele se skrývá hluboká, tajemná krása. Je přitažlivá, hrdá a naprosto sebevědomá.Tato dívka má rozhodně dostatek osobitého kouzla a je neobyčejně svůdná. Není ale žádné kotě. Tajně opovrhuje příslušnicemi svého pohlaví, které neuspějí v rolích milenky, manželky a matky, jež jim byly přisouzeny. Drží na uzdě svou touhu dominovat, zatímco geniálně předvádí svou ženskost. Zašeptejte jí do ucha něco romantického, co by jinou dívku zbavilo smyslů, a ona na vás zaměří pronikavý pohled, který odhalí vaše pravé úmysly. Když Adele ztratí svou obvyklou kontrolu na svými uvnitř kypícími emocemi, dokáže být zpupná a despotická, sarkastická a ledová - a najednou se rozpálit jako trouba při dvě stě padesáti stupních Celsia. Dovede zuřivě nenávidět i vášnivě milovat. Dovede vřískat jako poplachová siréna nebo šeptat jako zamilovaná hrdlička. Jedním si můžete být jist - nikdy to není jen odvar.

Elias Ruth

18. července 2012 v 20:37
Jméno: Elias Ruth
Datum narození: 22. listopadu 1984

Povolání: Novinář a fotograf, píše do časopisu o cestování. Taky jezdívá na mise do Afriky a jiných sociálně znevýhodněných zemí jako pomocník.

Vzhled: Elias vypadá jako typický dán. Světlé oči, vlasy i vousy. Vlasy jsou dlouhé kousek pod ramena, oči trochu zapadlé s výrazným obočím nad nimi. Pod levým okem je nepatrná jizvička. Má zjev jako hippies, protože je líný se po každé misi vlasů a vousů zbavit. Stejně mu to zase doroste. Tělo má samý sval a široká ramena. Oblečení má prosté, nijak výrazných barev. Hlavně hnědá, béžová a zelená. Po rukách nosívá své dřevěné náramky, co má jako suvenýry z cest od domorodců. Kolem krku mu visí dřevěné peace a další přívěšky.

Celine Sandra Petersen

17. července 2012 v 16:10
Jméno: Celine Sandra Petersen
Datum narození: 31. květen 1988

Povolání: Celine je architekta a designérka pokojů, teprve před rokem dokončila vysokou školu ale už teď má pár nabídek. Důvod je jednoduchý, má velký talent na kreslení a velkou fantazii proto nemá o práci nouzi, přesto rozhodně nemůže peníze utrácet ve velkém. Aby si zlepšila alespoň ještě trochu její finanční situaci přivydělává si jako novinářka, jednoho časopisu o moderní architektuře a designu.

Vzhled: Na první pohled sympatická brunetka měřící kolem 170 centimetrů se štíhlou postavou, kterou má od přírody, nemusí jako většina žen držet diety nebo cvičit. Její pleť je trošičku tmavší, přesto že její předci pocházejí ze Skandinávského poloostrova. Věc, kterou na ní za žádnou cenu nepřehlédnete, jsou čokoládově hnědé oči mandlovitého tvaru lemované černými řasami., které si vždy decentně protáhne černou řasenkou. Díky tomu vyniknou její očka, nad kterými se klene obočí, stejné barvy jako vlasy, ještě víc. Nos má trošku větší a na jeho konci se tvoří menší bambulka, pod nimi se tvarují ústa světle růžové barvy s plnějším spodním rtem ovšem horní je více vykrojený, pokud je zkřiví do úsměvu objeví se na její tváři menší ďolíčky. To vše se nachází ne oválném obličeji lemovaném hustými, kaštanově hnědými vlasy vlnící se někam až do poloviny zad, občas jí sice zavítají od obličeje ale přesto si je nikdy nesepne do culíky, drdolu ani nesplete do žádného copu. A teď trochu k jejímu stylu oblečení, je trochu usedlý a nenápadný. Nejraději si na sebe vezme tričko s dlouhým rukávem tlumené barvy, džíny ale ještě raději si obleče nějakou tu sukni a to doplní nějakými elegantními botami. Pokud ovšem vyrazí do parku na procházku nebo tak, zvolí pohodlnou obuv, jako jsou obyčejné kecky. Ale ať jde kamkoliv, její ruku zdobí nějaké náramky nebo prstýnek, má jich doma nepřeberné množství, které si postupem času nasbírala.