Listopad 2012

Daen Snøder

29. listopadu 2012 v 12:38
Jméno: Daen Snøder
Datum narození: 5. 10. 1982

Povolání: Lesník, správce Hjortdarského lesu a přilehlých pozemků, myslivec, příležitostně sportovní lovec.

Vzhled: Daenova postava přesahuje jen o pár centimetrů 180, příčku metru. Je vyšší štíhlé postavy, která vypadá spíše atleticky, než podsaditě, či osvaleně. Daenovi však rozhodně síla ani mrštnost nechybí. Jeho vlasy mají světlý nádech hnědé barvy, místy prokvetlý světlejšími pramínky, takže s trochou nadsázky vypadá jako špinavý blonďák. Vlasy se mu nekroutí, nosí je zčesané dozadu, či pouze rozpuštěné. Jsou kratšího střihu. Daen má nízké, placaté čelo, které přechází v obočí a oči zcela rovnoměrně. Obočí má jemné a úzké. Oči jsou modré barvy, né moc hluboké a spíše působí chladným a pichlavým dojmem. Nos, jenž mu vyrůstá z tváře mezi obočím je jemný, malý a krátký. Pod ním se pak nachází malé, ale vcelku výrazné rty. Zuby má zdravé a čisté, čemuž vděčí dlouhému nošení rovnátek. Daen má výrazné čelisti a tvář působí v celku velmi ostře. Hlavně zepředu vystupují jeho lícní kosti a utvářejí tak jeho celkový výraz. Rozhodně je to tvář, kterou si zapamatujete. Na tváři mu roste strniště. Pod nosem krátký knírek a bradka. Daen o svůj vzhled hodně pečuje a pokud se s ním znáte delší dobu. Určitě budete vědět co dělá od sedmi do osmi ráno. Daenovo tělo není nijak zarostlé, je sice osvalené ale není to na něm skoro poznat. Svou silou však kdekoho překvapil. Ruce jsou delší a spíše působí vyzáble. Na hřbetě rukou má znatelně vystouplé žíly a na pravé ruce má ukazováček poměrně ohlý, jako následek nevydařené střelby. Na rukou povětšinou nosí pouze obyčejné hodinky. Na sobě nosívá přírodní barvy. Mezi nejsvětlejší patří písková. Nenávidí křiklavé barvy, navíc jej zcela jistě neuvidíte v jakýchkoliv odstínech fialové, křiklavě zelené a červené barvy. Formálně nosí světlé, většinou bílé košile, ať už kostkované či bez vzoru, přes to vše nosí přehozený kabát pískové barvy, který je na omak hrubý. Kalhoty pak nosí stažené jednoduchým opaskem se sponou. Na botech mu taky většinou nezáleží, ale když už, tak vysokou sportovní obuv. Do lesa, do práce a tudíž i na případnou leč, čekanou etc. chodí v kamizole. Jako správný lesník a myslivec má i jeho kamizola jak jinou než tmavě zelenou barvu jehličí. Krom toho však nosí tmavší pletenou vestu a khaki košili. Boty má přitom černé vysoké. U pasu se mu většinou houpe torna, přes rameno visí brokovnice Fox model B.

Challenge IV

27. listopadu 2012 v 19:49 Novinky
Ano, nějaký čas uběhl a konečně je tu další výzva. Tentokrát bude poměrně jednoduchá. Zajímá nás, jakou hračku měla vaše postava v dětství nejraději. Můžete najít obrázek nebo stručně hračku popsat. Co by však nemělo chybět je vysvětlení, proč zrovna tuhle hračku vaše postavy tolik zbožňovaly a jak si s ní nejčastěji hrály. Můžete připojit i od koho ji vaše postava dostala, kdy, a tak podobně. Zkrátka co vás napadne :) Tak hurá do toho! Čas máte pravděpodobně do příštího pondělka.

Dianna Jasmin Jørgensen

23. listopadu 2012 v 14:02
Jméno: Dianna Jasmin Jørgensen
Datum narození: 5. 2. 1984

Povolání: Dianna odmala dřela, aby mohla být profesionální baletkou což se jí i povedlo do doby, než si udělala úraz a musela s tím přestat. Po roční pauze se rozhodla, že znovu začne ovšem jen jako učitelka v baletní škole, což je rozhodně povolání, které jí rozhodně naplňuje a baví. Dále pracuje jako choreografka a tanečnice v divadle, které se nachází ve městě kousek od Hjortdaru.

Vzhled: Už odmalička si udržovala štíhlou postavu, která se může pyšnit ženskými křivkami, tak jak by měly být. Její výška je průměrná, měří 167 centimetrů. První co vás na ní může upoutat je oválný obličej s vystouplejšími lícními kostmi, který lemují vlnité kaštanově hnědé vlasy. Ty sahají do půlky zad a nejraději je nosí sčesané v drdolu popřípadě jen rozpuštěné, což se stává jen výjimečně. Teď zpátky k jejímu obličeji s jemnými rysi, na kterém se nacházejí oči mandlovitého tvaru a tmavě hnědé barvy možná někdy vám mohou připadat až černé a vše to podtrhují husté tmavě hnědé řasy. Obočí se klene nad nimi, je to trochu zahnutá linie, která přesně pasuje k jejímu obličeji. To se nedá říct o nosu, který je trošku větší, ale tento problém na kráse nikdy moc neřešila, jednoduše to přijala tak jak to je. Rty má symetrické, horní i spodní ret je stejně plný jako ten druhý a mají světle růžovou barvu. Na jejím krku, pod pravým uchem se nachází menší jizva, kterou přehlédnete, pokud se nebudete dívat pozorně. Má jí tam z dětství, když jí její bratr omylem strčil a ona bohužel špatně upadla. Nakonec jak se obléká, už odmalička měla ráda pastelové barvy proto je jisté, že jí nejčastěji uvidíte například ve světle zelené, modré, žluté nebo červené barvě. Největší část jejího šatníku zaplňují sukně, které nosí i v zimě, dále u ní můžete najít nespočetné množství různých svetříků a triček s různými potisky.

Andreas Hemmel

22. listopadu 2012 v 15:46
Jméno: Andreas Hemmel
Datum narození: 12. 10. 1986

Povolání: Trvalo dlouho, než našel zaměstnání. Do té doby se živil jako ne moc průbojný podvodníček a rád někoho do něčeho navezl, zvlášť pokud z toho měl peníze. Až když se mu naskytla šance dělat pojišťovacího agenta, pak do toho šel. Přeci jenom v tomto povolání mohl využít většinu svých zkušeností nasbíraných porůznu drobnými podvody. A jak tomu bývá, tak banky vždy ocení schopnosti podobného jedince, který dokáže vnutit někomu i to, co vlastně nechce a ještě za to poděkuje. Oficiálně je tedy externím pracovníkem banky.

Vzhled: Andreas je mladík štíhlé atletické postavy vysoký 198 cm důsledně dbající na svou fyzickou kondici. I když to není na něm hned na pohled zřejmé, tak je jeho tělo slušně vypracované, ačkoliv se nedá říci, že se jedná o nějakého svalovce. Snaží se působit elegantně, upraveně a důvěryhodně. Velice rád se usmívá. Preferuje drahé obleky v tmavších barvách nebo rovnou přímo v černé. Je pohledné až chlapecké zlehka opálené tváře a plavých odrostlejších vlasů, kterým na muže věnuje docela slušnou pozornost. Často jej provází nástin drahé pánské kolínské, kterou nezměnil mnoho let. Na levé ruce nosí stříbrné náramkové hodinky s černým ciferníkem bez vyobrazení čísel. Málokdy se někde objeví neoholený nebo prostě jenom v riflích. Oči tohoto mladíka jsou světle modré. Většinou jej lidé popisují jako dobře vypadajícího, vstřícného a důvěryhodného muže s nepochybným charisma. Tomu napomáhá jeho znalost etikety a nacvičené vzorce chování rádoby gentlemana.

Challenge III - výsledky

22. listopadu 2012 v 15:37 Novinky
Konečně je tu vyhlášení třetí výzvy. Dozvěděli jsme se, kde vlastně přespávají naše postavy. Více se dočtete pod perexem :)

Pojďme si poslat pohlednice!

16. listopadu 2012 v 22:03 Novinky
Není to tak dávno, co naše drahá Ricínka přišla s pěkným nápadem - že bychom si navzájem mohli poslat vánoční pohlednice. Ohlas byl kupodivu celkem kladný, a tak se do toho pustíme a třeba zavedeme pěknou tradici :-) Poslat pohlednici není těžké, moc to nestojí a když pak na oplátku pohled dostanete, je to fajn pocit.

A co po vás teď chci? Pokud máte zájem pohlednici poslat, ale i dostat, napište mi na email (hjortdar@seznam.cz), že máte zájem. Já pak zveřejním seznam těch, kdo se do téhle akce chtějí zapojit, abyste věděli, komu je možné pohlednici poslat a od koho je možné ji dostat. Vy mi pak napíšete vaši adresu a seznam lidí, kterým chcete pohled poslat, a já vám obratem zašlu jejich adresy. Nebojte se, vaše adresy nikde zveřejňovat nebudu ;-) Je čistě jen na vás, komu budete chtít poslat pohled a kolik pohledů pošlete. Ale pozor! Aby to bylo překvapení a vy jste nevěděli, od koho vám pohled ve finále přijde, nikomu neříkejte, jakého šťastlivce pohlednicí obdaříte. A teď důležitá informace. Rozutíkejte se do obchodů pro pohlednice a známky! Pohlednice totiž budeme odesílat nejpozději 16.12.!
Zájemci, kteří chtějí poslat a dostat pohlednici, nechť mi napíšou mail nejpozději do 1.12.!

Simmonne F. Whiten

14. listopadu 2012 v 11:31
Jméno: Simmonne F. Whiten
Datum narození: 12. 12. 1982

Povolání: profesionálna fotografka

Vzhled: Krásne vlasy,odtieň skoro ohňa, ktoré zvýrazňujú moje zaujímavo zafarbené zelené oči. Čo vám ešte poviem? Som vyššej postavy, dobre nie moc vysoká, ale vyššia. Chudá, nie moc, tak akurát. Čo sa týka ešte postavy, hm... neviem, trochu vyšportovaná. Mám zopár materinských znamienok na chrbte, ale to už za nič nestojí. Niečo výnimočné? Keď sa usmievam, mám mierne jamky v lícach. Všetci mi hovoria, že to je zaujímavé, lebo mám také iné líca, viete? Neviem, čo sa im na mne páči, ale ja fakt na tých jamkách nič nevidím. Veď to nie je nič zaujímavé, alebo čo. Nechápem ich, ale čo už. AK ma chcete vidieť, nájdete ma v mojom súkromnom ateliery.

Povaha: Aká som? Ambiciózna, priateľská k niektorým ľudom, no k niektorým som hnusná. Podľa čoho si vyberám? neviem, väčšinou to príde len tak. Alebo to je podľa nálady, ktorú mám zväčša dobrú. Čo ďalej? No, som netrpezlivá, ale myslím, že štipku trpezlivosti by ste vo mne našli. Občas som sebecká, ale povedzte, kto nie? Som obdarená talentom, hrávam na husle a klavír. Svet vnímam pomocou obrazcov. Je to krásne, fotografovanie spolu s hudbou ma napĺňa. Zaujímavá kombinácia, nie? Dve rozličné umenia, no predsa sú si také blízke. A taká som aj ja. Máte pocit, že ma poznáte, ale predsa ma nepoznáte. Nepoznáte moje najhlbšie kúty mojej duše, no ak veľmi vás budem mať rada, odhalím vám ich. SOm bláznivá, šibnutá, no nie v zlom, berto to v dobrom slova zmysle. Takisto dobre viem, čo je to zodpovednosť, tomu som sa učila už od malička. Ak ma chcete spoznať, nech sa páči, viete kde ma nájdete.

Challenge III

12. listopadu 2012 v 11:17 Novinky
Ano, máme tu další výzvu. Tentokrát budete muset opět trošku zapojit fantazii a představivost. Zajímá nás totiž, jak vypadá ložnice vašich postav. Stručný popis posílejte do neděle na mail, pokud najdete i obrázek, tím lépe :)

Challenge II - výsledky

12. listopadu 2012 v 11:00 Novinky
Ano, týden se s týdnem sešel a my tu máme výsledky druhé výzvy. Čeho se tedy bojí vaše postavy? :)


Marlene E. Blaken

6. listopadu 2012 v 17:47
Jméno: Marlene E. Blaken
Datum narození: 8. 12. 1995

Povolání: Studentka univerzity v oboru aplikované matematiky. Přivydělává si čím jen to jde.Vzhled: Mar je drobnější štíhlá dívka. Je na ní znát, že dříve byla téměř plochá, ale už se celkem zaoblila. Její pleť je bledší a při jakékoliv snaze o opálení spíše zešedne. Na první pohled rozhodně zaujmou její velké, sytě modré oči, vykukující pod hustějším obočím. Její nos je úzký, možná trochu víc než je třeba. Rty má tmavě růžové, téměř do červena. Po obličeji má rozsypaných pár nevýrazných pih, nejvíce v okolí nosu. Vlasy jsou tmavě hnědé, ve stínu se mohou zdát černé a vlní se jí po ramena. Může působit docela křehce. Že by se zrovna moc usmívala, to se říct nedá. Je to vždy spíše povytáhnutí koutku úst a když už ji někdo rozesměje, tak je to zázrak. Podle jejího oblékání můžete poznat, že má radši tmavší barvy, ale světlým se koneckonců nebrání. Na krku jí vždy visí stříbrný přívěšek s kotvičkou, kolem které se obtáčí malé plamínky.


Povaha: Ač může vypadat mile a zdvořile, je to trochu problematická. Trvá jí hodně dlouho než si najde přátele, přestože docela dost lidí o její pozornost stojí. Většinou se totiž zdržuje někde mimo lidí, snad kvůli strachu, že kdyby se s někým spřátelila, tak ho ztratí. Jedinému člověku, kterému opravdu věří a věřila, je její bratr. Je tak nějak zabedněná. Umí sice vařit a dělat domácí prace, ale nějak na ně zanevřela. Jinak je velmi chytrá a zvládá spoustu věcí, přestože se na to nezdá. Často na ní lezou takové ty lenivé chvíle, kdy by nikdy nic nedělala, proto si take přivydělává většinou nějakou nelegální cestou, kde není potřeba moc té odhodlanosti.
Dříve se věnovala biatlonu, takže umí dobře jak běžkařit, tak střílet. Občas zkouší i nějaké jiné sporty, ale většinou jí lákají adrenalinové aktivity. Poslední dobou se dala hlavně na běh.


Historie: Její otec Eliot, Brit, byl na pracovní cestě ve Francii, kde potkal Anthu, která se za něj po třech letech provdala. Žili spolu v Bristolu. Právě tam se jim narodil syn Anthony a po třech letech i Marlene. Byla to celkem spokojená rodinka, dokud její bratr nepřišel při jedné nehodě o paměť. Mar to snášela velmi špatně, ale když se bratr postupně vyléčil, už se z ní stala docela silná osoba. Následně přišel další zvrat v jejím životě - její bratr odjel na vysokou a otec celou rodinu bez rozloučení opustil, nejspíš protože i na něj toho bylo moc. Matka se po pár měšících s Mar přestehovala do Ameriky, aby byly co nejdál od špatných vzpomínek. Antha ale propadla alkoholu, přestala pracovat a dceru poslala za tetou do Hjortdaru. Mezitím se ale rodince zase podařilo se nějak spojit. Marlene je tedy jela na nějakou dobu navštívit, ale návštěva se o delší dobu prodloužila. V Americe každopádně dokončila střední školu, ale rozhodla se, že se zase vrátí do Hjortdaru, aby zde začala studovat na univerzitě.

imagebam.com imagebam.com