Únor 2013

Albert Andersen

21. února 2013 v 21:23
Jméno: Albert Andersen (řečený též Al, Bert či Bertík. Ovšem první dvě oslovení ze srdce nesnáší, mnohem lépe nese, když ho někdo oslovuje jako Bertíka, tomu už stačil přivyknout)
Datum narození: 21.3. 1986

Povolání: Bertík vystudoval divadelní fakultu akademie múzických umění, ovšem ještě než získal patřičné vzdělání a šanci vylézt na divadelní prkna, začal si přivydělávat jako knihkupec a to mu zůstalo až dodnes. Je to jeho hlavní zdroj obživy, protože plat herců nikdy nebyl závratně vysoký. I tak je ale spíše hercem, než knihkupcem, a divadlo je jeho domov víc, než dům stojící na kraji města. Občas si střihne i nějakou tu hlavní roli, takže je jeho obličej v Hjortdaru celkem známý.

Vzhled: Albert není vzhledově typický Dán, ale nedá se říct, že by nějak vybočoval z řad obyčejně vyhlížejících mužů. Je průměrně vysoký, měří kolem 175cm, takže nemusí k nikomu moc vzhlížet, ani se sklánět, když prochází dveřmi. Díky štíhlé postavě Bertík tak trochu působí, jako by měl odlétnout, když se do něj opře poryv větru. Co se svalové hmoty týče, pořádně oplácané má akorát ruce a na břiše se mu taktéž rýsuje pár svalíků, žádný Rambo ale rozhodně není. Oválnému obličeji dominuje pár modrých očí, v kterých neustále přeskakují jiskřičky. Vlasy má Bert světle hnědé, občas hází narezlé odlesky, a nosí je krátce střižené a v jakémsi klukovském rozcuchu, ofina si vyčesává nahoru, aby mu nepřekážela, a střapaté pramínky vlasů mu většinou trčí do všech stran. Nos má lehce křivý, jako by byl někdy v minulosti zlomený, a zvednutý do pršáku. Tvář mu porůstá krátké strniště, které je o něco světlejší, než jeho vlasy. Pokud se usměje, odhalí poměrně rovná bílá zubiska, jejichž hollywoodský vzhled kazí akorát drobná mezírka mezi horními předními zuby. Celkově působí jako dobrák od kosti.
Oblékáním spadá Bertík do normálu - nejčastěji ho lze zahlédnout v obyčejných džínech, nějakém tom barevném tričku (někdy i s potiskem), mikině s kapucí a klokankou a plátěných teniskách. Občas nosívá i svetry nebo manšestrové kalhoty. V létě na sebe samozřejmě bere kraťasy, které mají nejčastěji hnědou nebo béžovou barvu. Nebrání se ani nošení košilí, nejčastěji kostkovaných nebo obyčejných bílých či černých. V zimě ho spatříte ve sportovní bundě hnědé barvy a se zelenou šálou kolem krku. Doplňky u něj tvoří jen tenký kožený náramek na levé ruce a obyčejně vypadající hodinky.
Dobré by bylo zmínit ještě jeho hlas - ryze dánský, bez cizího přízvuku. Ten má poměrně hluboký, ale nečekaně výrazný, zkrátka takový, který bez mikrofonu uslyší celé divadlo. Hlas má poutavý, umí ho skvěle ovládat, měnit intonaci a napodobovat cizí řeč či zvuky. Všechna slova říká výrazně, nemumlá, nezakoktává se, a to dokonce ani v rozrušení nebo ve stresu.

Jenna R. Almore

19. února 2013 v 20:16
Jméno: Jenna R. Almore
Datum narození: 7. 1. 1987

Povolání: Pohybuje se v hudebním i filmovém průmyslu. Momentálně však pracuje jako maskérka filmových hvězd, ale mimo jiné si vyzkoušela i práci filmové kaskadérky.

Vzhled: Jenna je poměrně vysoká mladá slečna, jejíž výška se pohybuje něco kolem sto osmdesáti centimetrů. Což je nejspíše jeden z důvodů proč je skoro nemožné spatřit jí ve vysokých podpatcích, do kterých vklouzne opravdu jen při zvláštních příležitostech. Stejně tak je vzácností vidět jí v sukních nebo šatech, a to i při slavnostních chvílích kdy si na sebe mnohem raději vezme nějaký ten slušivý dámský kostýmek se společenskými kalhotami. Postavově je na tom dalo by se říct jako každá druhá žena v jejích letech, kterou trápí občasné váhové výkyvy. Není to žádná modelka s dokonalou postavou, i když se o sebe samozřejmě stará, a udržuje si zdravě štíhlou linii. Snědené kalorie opravdu nepočítá, a své velké porce jídla si doslova užívá. Typickou ženskou postavou se ale zase tak moc pochlubit nemůže. Na to má o trochu širší ramena, vyhublé nohy, paže a v neposlední řadě i úzké boky. To vše už jen podtrhuje její vysoké křehké vzezření. V největším stresu bývá o dost vyhublejší, a naopak je tomu když se cítí spokojeně. V tom případě jí ani nevadí trochu kil navíc, které zase rychle shodí ve svém pracovním nasazení. Co se týče jejího vzhledu, i když mu zrovna velkou pozornost nevěnuje, dala by se označit za celkem sympatickou mladou dívčinu. Oválný obličej se světlou pletí, jí lemují polodlouhé světle hnědé prameny vlasů, které jsou obvykle zkroceny ve střapatém uzlu. Udržuje si je v délce nad lopatky, protože by jí jinak zavazely při práci a dalších činnostech. Krom toho nejsou zase tak husté, jak by si jejich majitelka přála. Pod dokonale upraveným tmavým obočím se nachází pár dvou šedozelených očí, které ohraničují husté vějíře uhlově černých řas. Světle narůžovělé rty má spíše menší, přičemž je dolní ret plnější než ten horní. Celkově má ostřejší rysy, s vystouplými lícními kostmi a ostřeji řezanou bradou.

Challenge VIII

18. února 2013 v 11:33 Novinky
Po krátké odmlce tu máme další challenge neboli výzvu, v pořadí již osmou. Minule nás zajímalo, jak vypadaly vaše postavy jako děti, tentokrát bude challenge trošku náročnější. Nakreslete půdorys domu vaší postavy, zkrátka a dobře, jak si představujete rozložení místností, a tak podobně. Nemusí to být nijak přesné a detailní, stačí přibližná představa. Pokud ovšem máte nějaký program, v kterém můžete udělat lepší nákres, proč toho nevyužít, že? :) Vaše nákresy pak naskenujte nebo vyfoťte a pošlete na náš mail (hjortdar@seznam.cz). Pokud byste chtěli, aby byl půdorys zveřejněn u popisu vašeho domu, připište to do mailíku. Čas na tuto challenge máte do 4.3.

Sakari Aiskaien

17. února 2013 v 13:16
Jméno: Sakari Aiskaien
Datum narození: 18. 6. 1995

Povolání: Studuje 1. ročník střední školy, která je zaměřená na fotografování, úpravu fotek a internetový design. Zároveň brigádničí v místní kavárně.

Vzhled: Osmnáctiletá Saku se už smířila s tím, že víc než na 167 centimetrů nedosáhne. Přesto si nedělá starosti s tím, že nemá výšku ani postavu supermodelky - přece jen radši stojí za foťákem, než před ním. Vrásky by jejímu mile vyhlížejícímu obličeji neslušely. To, že se někdy tváří chladně, nebo má tzv. "poker face" je zapříčiněno tím, že je snílek a zamyslela se, nebo cítí nebezpečí od cizích lidí. Jinak jsou růžové rtíky roztaženy do úsměvu a v očích poskakují jiskřičky radosti. Obličej lemuje hustá hříva neposedných vlnitých vlasů, které nechává rozpuštěné, protože žádné velkolepé účesy s nima dělat nedokáže. Jenom při práci si je stahuje do drdolu, z kterého věčně trčí prameny jako bodliny na tělíčku ježka. Světle broskvovou pokožku nenarušuje jediný znamínko, všechen pigment z jejího těla se skryl do očí a vlasů, které díky tomu mají krásnou čokoládovou barvu. Co se týče zkrášlování, používá jen řasenku a balzám na rty, ale minimálně jednou týdně neodolá a vytvoří si barevné záviděníhodné nehty. Jako studentka, co jen brigádničí, nevydělává moc peněz, takže se s nákupem oblečení a bižuterie drží u země. Dává přednost pohodlnosti a roztomilosti před elegantním a sexy ohozem.

Carrie Heinlein

17. února 2013 v 13:11
Jméno: Carrie Heinlein
Datum narození: 20. 8. 1990

Povolání: Pracuje jako programátorka.

Vzhled: Měří okolo 170 centimetrů a je normální štíhlé postavy. Její obličej s výraznější bradou zdobí úzké rty - které se téměř pořád usmívají - a tmavě modré oči. Své zrzavé delší vlasy nosí většinu času rozpuštěné a díky vrozené vadě zraku jí můžeme často vídat s brýlemi, které však ne vždy má, takže pokud vám nezareaguje na zamávání tak se na ní nezlobte. Špatně se opaluje a ani to nějak nevyhledává, takže i v létě zůstává většinou bledá. Nepovažuje se příliš za krásnou a nenamáhá se s líčidly ale se svým vzhledem, je jinak jaksepatří spokojená. Neobléká se nijak extravagantně, protože nerada vystupuje z davu, ovšem někdy se stane, že dostane náladu a upraví se k nepoznání. Další poznávací znamení jsou sluchátka, bez kterých téměř nevyjde z domu.

Čistka neaktivních

14. února 2013 v 18:31
Opět je tu ta nepříjemnost, kterou je ale nutno občas udělat - přesunout neaktivní postavy do archivu. Zdá se mi totiž, že je v seznamu postav spousta osob, kterou jsem viděla ve hře jen zřídka nebo vůbec. Proto prosím všechny ty, kdož jsou aktivní, aby zapsali jména všech svých postav do komentářů pod tento článek. Postavy registrované po 10.2. jsou z čistky automaticky omluveny. Čas na zapsání máte do konce února, tedy 28.2. Ti, kdo se nezapíšou, budou přesunuti do archivu postav. Odtud svou postavu můžete vylovit, když pěkně poprosíte, ale tuto šanci můžete využít jen jednou. Víckrát vaše postavy oživovat nebudu. Tak pozor na to.

Maškarní ples

14. února 2013 v 11:06

Do komentářů prosím napište, kdo se chystá přijít.
Podmínkou samozřejmě je přijít v nějaké masce, nejlépe klasické. Nepřevlékejte se nikdo za Edwarda Cullena, Chucka Norrise, a tak podobně.


Veronica Larsen

10. února 2013 v 12:41
Jméno: Veronica Larsen
Datum narození: 19. dubna 1994

Povolání: Studentka střední odborné školy se zaměřením cestovního ruchu. Studuje španělský, ruský a anglický jazyk , občas si přivydělává jako fotomodelka a brigádou v Hjortdarské knihovně.

Vzhled: Veronica nebo také Rony je na první pohled usměvavá slečna, která je vysoká přibližně sto šedesát pět centimetrů. Má štíhlou postavu a jak lidé často říkají je přesná kopie své matky. Dlouhé vlnité kaštanové vlasy , plné rtíky a lehce opálená pleť. Jediné co po otci zdědila jsou velké zelenohnědé oči, kterých si všimne snad každý. V obličeji vypadá sympaticky a možná kvůli velkým a upřímným očím si získává důvěru lidí. Co se týče oblečení tak dává přednost jednoduchosti, nemá ráda přeplácanost. Nejčastěji jí uvidíte v pohodlných džínách, mikině a hlavně v teniskách, nemá ráda podpatky i když není z největších, dává spíš přednost pohodlnému oblečení. To co nesmí chybět v její skříni jsou bláznivá trička s potiskem nebo nápisy a hlavně conversky. Podle ní je to ta nejpohodlnější obuv, jaká může být. Ráda nosí hodně náramku, hlavně v létě. Jedná důležitá věc, která se nesmí zapomenout a která dodává jejímu vzhledu trochu exotického duchu. Narodila se sice tady, ale její mamka je ze Španělska.

Astrid Angrbod

10. února 2013 v 12:32
Jméno: Astrid Angrbod
Datum narození: 7.2. 1990

Povolání: Na živobytí si vydělává jako prodavačka, ale nedá se říct, že by to bylo její vysněné povolání. Jednou se chce plně věnovat historii, ale zatím na to nemá prostředky.

Vzhled: Astrid není příliš vysoká, ale ani přehnaně malá. Vlastně nijak nevyčnívá z davu. Postavu má sportovní, ale ne moc svalnatou, to co má však obvykle neukazuje, takže vyzývavé modely u ní rozhodně nečekejte. Dává přednost pohodlí a účelnosti oblečení. Obvykle jí potkáte spíš v džínách nebo nějakých obyčejných kalhotách a mikině než v šatech. Co se obličeje týká Astrid má na krátko ostříhané od přírody rovné blond vlasy a modrošedé oči - opět nic, co by v Dánsku bylo neobvyklé. Když se usmívá u koutků úst se jí tvoří drobné vrásky. Obličej má trochu oválný s narůžovělými rty a úměrně velkým nosem. Z krku nikdy nesundává jednoduchý přívěšek, který ještě jako dítě dostala od svého dědečka, je to obyčejná dětská tretka z umělé hmoty, ale pro Astrid má velkou cenu.

Stavění sněhuláků

7. února 2013 v 15:36
Naše městečko opět zahalila sněhová peřina, která několika místním nadšencům vnukla nápad - uspořádat soutěž ve stavění sněhuláků. Ta se bude konat tuto sobotu, 9.2., od 17:30 (v rpg bude něco kolem poledne) v parku. Tři nejoriginálnější sněhuláci vyhrají ceny. Co se týče pravidel, víceméně žádná nejsou - můžete si přinést pomůcky, jako lopaty na sníh, hrnce, klobouky, mrkve a podobné nezbytnosti pro sněhuláky, a tak dále. A stavět můžete sami, ve dvojici nebo v týmu.

PŘESUNUTO NA NEURČITO