Červenec 2013

Challenge XII

22. července 2013 v 10:45 Novinky
Je to tak, po krátké pauze tu zase máme další challenge, v pořadí již dvanáctou. Tentokrát to bude spíš taková oddechovka, když jste se při té poslední výzvě tak zapotili (aspoň někteří). Popište nebo najděte obrázek nočního úboru vaší postavy. Zkrátka a jednoduše, v čem vaši drahoušci spí? (A prosím, žádné úchylárny. Pokud tu je nějaký exhibicionista, radši se do téhle výzvy nebude zapojovat!) Můžete pyžámka/noční košile/whatever popsat, nakreslit nebo najít odpovídající obrázek. Challenge pak jako vždy pošlete na mail hjortdar@seznam.cz do 2.8.

May Jensen

22. července 2013 v 10:31
Jméno: May Jensen
Datum narození: 13. 10. 1985

Povolání: May se živí jako kriminalistka v oddělení vražd. Jejím zaměstnavatelem se stala kriminálka v jednom větším městě nedaleko Hjortdaru. Ve své profesi opravdu vyniká, úspěšně vyřešila už dlouhou řadu případů a svou práci nadevše miluje.

Vzhled: May vypadá jako průměrná dánská žena. S výškou 170 cm nijak nevyčnívá z davu a váhově se neřadí ani k anorektičkám ani k silnějším ženám s nadváhou. Zkrátka je takový zlatý střed. Kondičku má ale skvělou, tu její profese přímo vyžaduje. Postavu má taktéž hezky žensky tvarovanou - boky má širší a v oblasti hrudníku dostala naděleno tak akorát. Ani moc ani hodně. Její pleť má po většinu roku takový bledší odstín, ale v teplém ročním období se hezky opálí do takové hezké bronzové. Vzhledově by vám mohla připomínat křehkou topmodelku, i když taková určitě není. Přesto se za ní na ulici nějací zástupci opačného pohlaví otočí. Na první pohled vás určitě zaujmou její vlnité vlasy, nesoucí blond barvu. Sahají jí zhruba k lopatkám a nosí je většinou rozpuštěné. V práci je má ale skoro vždy sepnuté do culíku nebo spletené do obyčejného copu. Vlasy taktéž rámují její hezký oválný obličejík s trošku vystupující bradou a jemnými rysy a trošku vystupujícími lícními kostmi. Obličeji dominují chladně modré s menší panenkou uprostřed. Kukadla lemují dlouhé černé řasy, jež si zvýrazňuje černou voděodolnou řasenkou. Nad očima se klene tmavé úzké obočí. Z obočí vyrůstá středně velký, ostře řezaný nos, netrpí žádným nosním komplexem, ba naopak, její nos se jí vcelku líbí. Pod nosem se nachází už jen rty. Jsou symetrické, vcelku plné a hezky tvarované. Co se týče líčení, nic moc na sebe neplácá. Většinou to je jenom řasenka, nevýrazné stíny a lesk na rty, nejčastěji banánový. Na nějakou akci se líčí výrazněji. To přidává ještě pudr a použije rtěnku a výraznější stíny. Svým stylem oblékáním taky nijak nevybočuje. Ráda chodí oblečená hezky, podle poslední módy. V tom oblečení se ale musí cítit dobře, jinak ho na sebe už nenatáhne. Hodně často mění styl oblečení. Jednou je oblečená moderně, jindy sportovně, podruhé elegantně. Elegantní styl ale preferuje nejčastěji. V létě nepohrdne letním šatům na ramínka a páskovým botkám nebo žabkám. V zimě se obleče do svetru, kabátku, úzkých džín a sněhulí nebo kozaček. Do práce nosí většinou nenápadné oblečení. Většinou kombinuje tmavé barvy jako je černá nebo hnědá. Co se týče doplňků, nic moc nenosí. Z prsteníčku ale nikdy nesundává diamantový prstýnek, který dostala od svého táty k narozeninám. Občas u sebe nosí pistoli, ale tu nikdy nevytahuje z kabelky. Když kolem May projdete, do nosu vás uhodí nevtíravá a jemná vůně vanilky.

Sage Li Dahlenson

22. července 2013 v 10:20
Jméno: Sage Li Dahlenson
Datum narození: 8.5. 1991

Povolání: Kým Sage bývala v Londýne, pracovala ako modelka. Nebola príliš slávna, no aj napriek tomu si dokázala našetriť slušnú čiastku peňazí. Po niekoľkých rokoch strávených pred fotoaparátom si však povedala dosť a začala sa aktívne venovať tomu, čo ju vždy bavilo. Sama sa stala fotografkou a presťahovala sa do otcovej rodnej dediny v Dánsku. Veľa cestuje, fotografuje prírodu a ľudí a svoje diela následne predáva do súkromných zbierok alebo do galérii.

Vzhled: Sage už na prvý pohľad nepôsobí ako typická severanka. O jej pôvode svedčí len jej meno a priezvisko. Skoro všetky výzorové črty zdedila po mame, kórejskej emigrantke Phin Li. Má typické šikmé hnedé oči s jemnými mihalnicami a obočím, výrazný nos, vystupujúce lícne kosti a jemné pery. Jej pokožka má svetlý krémový nádych, no do líc jej často vstupuje jemná červeň. Nie je príliš vysoká, no nie je ani úplne nízka, má dlhý krk a útle ramená, na ktoré jej padajú pramene dlhých hnedých vlasov, ktoré sa jej na koncoch prirodzene vlnia. Postavu má štíhlu s typickými ženskými tvarmi, no keďže veľmi rada a pravidelne beháva, jej telo je pevné a vyšportované.

Tobias Petersen

17. července 2013 v 9:28
Jméno: Tobias Petersen
Datum narození: 17.7. 1986

Povolání: Ještě před dvěma lety býval docela úspěšným automobilovým závodníkem, ale po poslední větší nehodě se stáhl do ústraní. Dnes je zaměstnán u jedné zážitkové agentury jako instruktor adrenalinových sportů a svou práci miluje.

Vzhled: Tobias je už od pohledu sympaťák. Není to žádný čahoun ani trpaslík - se svou výškou, která čítá něco málo přes sto osmdesát centimetrů, je naprosto spokojený. Na jeho postavě je vidět, že sport mu rozhodně není cizí, i když razí heslo, že nic se nemá přehánět a o svalech to platí dvojnásob - přesto se jimi však netají a v létě je hrdě vystavuje na odiv všem případným pozorovatelkám, nicméně to nepraktikuje za účelem opěvování své osoby. Letní oblečení prostě nechá jeho sportem zocelenému tělu vyniknout, ať už chce nebo nechce. Pokožku má lehce opálenou, ale snaží se tomu spíš vyhýbat, protože se pak výrazněji vykreslí jeho jizvy, které utržil za volantem závodního auta. Nemá jich moc, ale co jim chybí do počtu, to vyrovnávají svým rozsahem. Když pomineme dvě menší, na levém stehně a levém rameni, velkou jizvu táhnoucí se přes záda od pravé lopatky až k levému boku nikdo vnímavější nepřehlédne. Čtvrtá se mu skrývá pod kšticí tmavých vlasů někde nad pravým uchem. Hnědé vlasy nosí zastřižené tak, aby se s nimi dalo bezproblémově manipulovat a nepřipomínaly vrabčí hnízdo, ani když zrovna vstane z postele. Obvykle si je sčesává do stran, aby se mu nevlnily díky své délce přímo před oči, a během dne si účes prostě jen tak ledabyle upravuje pomocí prstů. Díky tomu tak vynikne jeho vyšší čelo i modré oči, které čas od času schovává za brýle, pokud zrovna nenosí čočky, které mu přijdou daleko praktičtější, a to nejen kvůli jeho práci. Mezi očima mu sedí rovný a nepříliš výrazný nos, pod kterým se do úsměvu kroutí úzká, souměrná a hezky tvarovaná ústa. Bradu má kulatou, většinu času zarostlou krátkým strništěm, kterého se zbavuje až ve chvíli, kdy se ho jeho známí začínají až podezřele často ptát, kdy se naposledy holil. Nikdy se ale nestane, že by měl tvářičku hladkou jako dětskou prdelku. Jeho obličej postrádá ostré rysy a dalo by se říct, že už na pohled působí přátelským dojmem. Co se týče oblečení, Tobias preferuje praktičnost před módními excesy, a to nejen u sebe, ale i u svého okolí. Sám se nejlépe cítí ve sportovním oblečení, které ho nikde neškrtí a v němž se může libovolně pohybovat, aniž by hrozilo, že při prudším pohybu rupne ve švech. Dalo by se říct, že je to i celkem škoda, protože když už se náhodou nachomýtne u příležitosti, kde je nutné udržovat určitý společenský dress code, vypadá poměrně elegantně, jakoby se pro nošení obleků narodil. Na ulici ho nejčastěji potkáte v plátěných kalhotách a jednobarevném tričku, občas se před vámi mihne i v košili s kravatou, ale v takovém případě mu asi všechna trička sežrala pračka. Nezřídka jeho vizáž doplňuje některý z jeho milovaných klobouků, kterých vlastní úctyhodnou sbírku.

Daniel Hansen

10. července 2013 v 15:35
Jméno: Daniel Hansen
Datum narození: 3. 12. 1985

Povolání: Daniel je muž ve službách zákona a tudíž momentálně stráží ulice Hjortdåru. A docela se mu to i daří, rozhodně je jeho úspěšnost jedna z největších, na což je také náležitě pyšný.

Vzhled: Dan nepatří mezi úplné čahouny, svou výškou necelých sto osmdesáti centimetrů se řadí mezi spíše průměrně vzrostlé muže. Co se ovšem týče postavy, tu má vypracovanou a je vidět, že není radno si s ním začít nějakou rvačku. Což v jeho zaměstnání není vůbec na škodu, že ano. Rád chodí do posilovny a dbá o sebe. Typicky seversky světlý odstín jeho pokožky kontrastuje s jeho tmavými, skoro až černými vlasy. Nejčastěji nosí vlasy ležérně rozcuchané, asi má zkušenosti, že na to holky nejvíc letí. Ale když je v práci, tak je kolikrát mívá skryté pod čepicí, a děvčata mají utrum. Pod tmavým obočím propalují ostatní pohledem ocelově modré oči, které někdy chytí až šedý nádech, záleží na světle. Nos má rovný, vcelku normální. Rty má trošičku narůžovělejší, než obvykle muži mívají, ale zase tolik ten rozdíl poznat není. Mnohem víc jde vidět, že horní ret má užší než ten spodní. Na tváři si většinou nechává několikadenní strniště, které má stejnou barvu jako vlasy. Na pravém spánku má dvoucentimetrovou jizvičku, pozůstatek po ráně, kterou mu způsobila Lukka plechovým hrnečkem, když se jí smál, jak vypadá v jeho obnošeném oblečení. Z těch méně viditelných "ozdob" na těle stojí za zmínku ještě jizva na stehně, kterou si vysloužil v jedné přestřelce. Doplňky žádné nenosí a co se týče jeho oblečení, preferuje hlavně jednoduchost a pohodlnost a nijak přehnané barvy, černá s šedou, bílou nebo tmavě modrou jsou jeho nejčastější. Samozřejmě kromě práce, tam nosí předepsanou uniformu.

Mikkael Feddersen

6. července 2013 v 10:24
Jméno: Mikkael Feddersen
Datum narození: 10.12. 1988

Povolání: Profesionální a naprosto nedocenitelný dirigent. Má úžasný hudební sluch a dokáže snadno dirigovat i ty nejsložitější skladby. Nepůsobí pouze v hjortdarském divadle - pokud si ho vyžádají jinde, ochotně tam vyrazí. Vynachválit si ho nemohou ani v národním divadle v Kodani.

Vzhled: Mikk je průměrný muž, který svou postavou ani vzhledem nijak nevybočuje z průměru. Měří kolem sto osmdesáti centimetrů, což je v Dánsku obvyklá výška, a je celkem štíhlý. Svaly má viditelnější jen na rukách, protože se kvůli svému handicapu nemůže příliš věnovat sportu. Jeho vlasy jsou tmavě hnědé a nosí je krátce zastřižené, maximálně pár centimetrů dlouhé. Občas se ale stane, že mu vlasy přerostou, začnou se kroutit a utvoří tak stoprocentně přírodní rozcuch, který nikdy nevzniká jeho přičiněním. Mikkael se totiž snaží o svůj vzhled v rámci možností dbát, hlavně kvůli práci, kde by měl vypadat upraveně a ne jako trhan z ulice. Zpod tmavého obočí na svět vykukuje pár velkých hnědých očí, které ale většinou hledí do prázdna a nikdy se na vás nepodívají zpříma. Tváře si Mikk nechává porůstat krátkým strništěm, které jen málokdy nechá trochu povyrůst. Vidět ho hladce oholeného je téměř nemožné. Při úsměvu většinou odhaluje bílá zubiska a dělají se mu ďolíčky ve tvářích. Často na první pohled budí dojem upjatého a seriózního mladíka, co se neumí ani pořádně zasmát, ale zdání klame.
Ve volném čase se obléká jako každý druhý, je to takový pohodář, co dává přednost pohodlnému oblečení před tím, které vypadá spíše společensky. Nejčastěji ho lze zahlédnout v klasických džínech a tričku s límečkem, barvy volí různé, nebojí se sáhnout ani po pruhovaných částech šatníku, protože mu přátelé vždycky tvrdí, že mu to sluší a on jim věří. Miluje svoje modré conversky a pokud to vyloženě nevyžaduje počasí, nemění je za jiné boty. Ohromně si libuje ve svetřících, od těch na knoflík, přes různobarevné kousky až po obyčejné teplé svetry. Vždycky raději zvolí svetr, než mikinu. Pokud ho ale v mikině uvidíte, určitě bude mít kapuci a klokanku. Jestliže je chladněji, bere na sebe různá sáčka nebo kabáty, nejčastěji tmavých barev. V zimě ho pak lze vidět v černém kabátu sahajícímu ke kolenům se zvednutým límcem, občas k němu nosí i barevnou šálu a někdy si na hlavu narazí čepici.
Žádnými zvláštními znameními se chlubit nemůže, nemá ani viditelné jizvy, které by stály za zmínku. Doplňky nenosí, jen na ukazováčku jeho pravé ruky lze občas zahlédnout tenký kovaný stříbrný prsten.
Mikkael je slepý, ale to na něm na první pohled prostě nepoznáte. Nenosí černé brýle a jen zřídkakdy ho lze vidět s bílou hůlkou, tu s sebou bere pouze v případě, že míří do míst, kde to ani trošku nezná a kde se nemůže spolehnout na ničí pomoc. Je to od něj možná trošku pošetilé, ale zároveň odvážné. Mikkael totiž nesnese, když ho někdo lituje, nebo se mu snaží pomáhat ve chvílích, kdy o to nestojí. Proto většinou svůj handicap tají a nechává lidi, aby ho sami objevili. Co vám prozradí skutečnost, že nevidí, je fakt, že se vám nikdy nepodívá zpříma do očí.

Ingrid Eusebius

6. července 2013 v 10:06
Jméno: Ingrid Eusebius
Datum narození: 31.10. 1991

Povolání: Zatím stále studuje umění,ale sama si přivydělává fotografováním do jedné polygrafické firmy. Focení ji baví snad ze všeho nejvíce a že dělá pěkné fotografie ví i ona sama. Jednou by ráda měla svoji galerii.

Vzhled: Ingrid se v davu ztrácí už svým malým vzrůstem asi 160 cm a drobnou postavou. Nikdy si na postavu nestěžovala a byla spokojená i s typickými ženskými křivky. Jediná věc, co ji trápí snad dodnes je ta, že nebyla příliš obdařena ženskými tvary v oblasti hrudníku, jenže nikdy s tím nic neudělala. Stejně tak, jako dokáže zapadnout do davu, tak lehce by se ztratila i na střední škole mezi prváky. Její obličej je velmi jemný a skoro pořád na něm zříte výraz nechápavého kotěte. Má jemnou pokožku, jelikož nikdy moc nepracovala a z nedostatku slunka ji má poměrně bledou v zimě dokonce pomodralou s malými modrými žilkami. Její obličej je kulatý s neostrými rysy. Má malou úzkou pusu tmavě růžové barvy, v zimě se jí ústa hodně vysušují a popraskávají, ačkoliv si je pravidelně natírá balzámem. Ingridiny oči jsou jako dva tmavě hnědé korálky. Nemá je příliš veliké, spíše užší, ale i bez úsměvu na tváři jsou její oči jako dvě veselé jiskry. I přes všechno drobné v obličeji má velký nos s hrbolkem, který je z čelního pohledu úzký a vypadá lépe, než z boku. O tvář pečuje a líčí se decentně a někdy se nelíčí vůbec. Má vlasy rezavohnědé barvy, své přírodní barvy, nikdy si je neobarvila. Je velmi krátce ostříhaná a z dálky kvůli tomu může vypadat jako kluk. Právě naopak je Ingrid velmi křehká a půvabná dívka. Nezdobí se žádnými šperky ani neholduje nový módním trendům. Nejraději má svetry s norským vzorem, pak bavlněné vytahané, teplé hebké šály a velké šátky. Jinak nosí většinou tílka a světlé džíny. Také v ženských šatech ji moc k vidění není.

Clara Evans

6. července 2013 v 10:00
Jméno: Clara Evans
Datum narození: 5.7. 1996

Povolání: Student.

Vzhled: Clara je vzhledem velmi roztomilá dívka. Má něžné rysy a světle modro-zelené oči utvrzují jen v její dobré povaze. Krásné oči doplňují růžové rty, trochu větší nos a nevýrazné obočí. Jelikož je bledá jako křída, tak nijak z davu nevyčnívá, a to ani výškou. 168 cm jí stačí k tomu, aby z řady "nepřečuhovala". Lehce vlnité, lesklé, černé vlasy, které jí lemují obličej a volně padají na zádech, dosahují délky zhruba pod prsa, u kterých lze mluvit o velikosti C. Pas má ryze ženský, na bříšku menší špíček, ale pracuje na tom. Má celkem ženské nohy, stehna v "normě", ale lýtka má nevýrazná. Poté už jen chodidla, která se chlubí velikostí 39. Na první dojem i oblékáním vypadá na milou osobu.

Challenge XI - výsledky

6. července 2013 v 9:51 Novinky
Konečně přicházím s výsledky poslední výzvy, na něž se mnozí z vás už třesou nedočkavostí. Tak tady jsou:

Oliver Clarke

4. července 2013 v 17:38
Jméno: Oliver Clarke
Datum narození: 8. ledna 1987

Povolání: Vlastní luxusnější restauraci v centru města.

Vzhled: Oliver patří mezi ty vyšší muže, má totiž něco málo přes 190cm. Je štíhlé atletické postavy se širšími rameny a úzkým pasem.. Přestože očividně posiluje dost a svaly jsou jasně viditelné, nevypadá jako žádný kulturista. Vlasy má krátké, světle hnědé, na pár místech vypadají skoro bronzově. Vpředu je má lehce rozcuchlé. Pod hustým obočím jsou zasazeny ledově modré oči, které dokaží být naprosto chladné, ale i hřejivé. Jeho nos není ani malý ani velký, prostě tak akorát. Rty má spíše užší. Ve tváři převažují hlavně ty tvrdší mužské rysy, které jsou ale z většiny zakryty lehkým strništěm. Jedinou větší jizvou je asi dvaceticentimetrová na horní polovině jeho zad. Někde v okolí levé lopatky vedle jizvy má vytetovaný keltský ornament.
Dost o sebe dbá a to je znát i v módě. Povětšinou se obléká do saka, pod kterými nosí buď obyčejné tričko, nebo košili. Kalhoty mu obvykle barvou sedí k saku. Občas na něm člověk může vidět i džíny. V nějakých teplácích či mikině ho někdo jentak neuvidí. Boty obvykle mívá nějaké kožené, většinou polobotky, někdy se objeví i v teniskách. Na prostředníku levé ruky nosí širší matně šedý prsten. Protože je levákem, stříbrné hodinky nosí na pravé ruce, aby mu moc nepřekážely.