Srpen 2013

Pohlednicování II

20. srpna 2013 v 14:50 Novinky
Aneb pojďme si poslat pohledy!Někdo možná pamatuje na menší nonrpg akci, při které jsme si minulý rok na Vánoce posílali pohlednice. Tentokrát tu máme něco podobného, ne však zcela nonrpg rázu. Pohlednice tentokrát budeme posílat jménem našich postav - nejideálnější by bylo, kdyby si pohledy mezi sebou posílaly postavy, které se herně znají, aby ty pohlednice nebyly prázdné kvůli tomu, že vaše postava nemá té druhé co říct. Z toho důvodu nebudu rozlosovávat, kdo komu má pohled poslat, ale každý si vybere svou oběť. Samozřejmě je to zcela dobrovolné, Pohlednicování se rozhodně nemusíte zúčastnit!

3, 2, 1... Anarchie!

20. srpna 2013 v 14:08 Novinky
... aneb veleúžasná a všemohoucí adminka odjíždí pryč. Od 22.8. do 2.9. bude tedy z důvodu mé nepřítomnosti pozastaveno vyřizování registrací, žádostí o domy a podobných důležitostí. Na případné dotazy snad zvládne odpovědět někdo, kdo se tu bude ochomítat, nejvíc můžete věřit Rikke (:D). Zřejmě tu tedy během toho týdne bude trošku mrtvo, ale neděste se, Hjáčko jede dál! V září to rozjedeme na plné pecky. Buďte tu hodní, nezlobte a na tu anarchii se radši vykašlete, to by to dopadlo.
Všemi zbožňovaná Gery

Malakai Elsen

19. srpna 2013 v 19:13
Jméno: Malakai Elsen
Datum narození: 12. 11 1985

Povolání: Živí se jako šéfkuchař v restauraci, tajně však sní o své vlastní. Mimo jiné se ve svém volném čase stará i o koně na statku jedné hjortdarské rodinky.

Vzhled: Kai je kudrnáčem, který nedisponuje závratně vysokou postavou a ani vyrýsovanými svaly jako melouny co se pnou pod košilí. Zkrátka na první pohled vypadá jako každý druhý průměrný jedinec z lidské společnosti, jehož přednosti vězí v úplně v něčem jiném než ve svalech. Zcela určitě není ten typ, co by se denně mořil v posilovně při zvedání činek. Takové věci vždy mile rád přenechá jiným kolegům, kteří to ocení více, než on sám. Fyzičku si totiž udržuje nejčastěji fyzickou prací, které je na statku u koní pokaždé habaděj. Asi nejvýraznějším prvkem jsou bez pochyb jeho delší tmavě hnědé vlasy, sem tam protknuté světlejšími prameny a rozverně se kroutícími do neposedných kudrlinek kolem světlého a oválného obličeje. A přesto, že jim nevěnuje pražádnou zvláštní péči; pořád si udržují svůj zdravý vzhled. Sem tam mohou vonět charakteristickou vůní od koní, nebo se v nich může objevit i nějaké to stéblo samotného sena. Upozorňujíce tak na ten fakt, že tento modrooký sympaťák skoro veškerý svůj volný čas tráví ve společnosti koní a hledí na svět z toho nejkrásnějšího hřbetu. Toho koňského, samozřejmě. Kai víceméně nepatří k těm nejvýraznějším, ale i tak se mu nedá upřít jeho chlapecké charisma. A to i přesto, že už nerozvážným chlapcem dávno není. Co se týče jeho garderoby, tak to moc neřeší. Nemá problém si vzít na sebe cokoliv, pokud to tedy není zrovna nic růžového a chlupatého. Lze ho spatřit ve skvěle padnoucím obleku stejně jako v obyčejném triku s džíny. A nesmíme zapomenout ani na charakteristický rondon, který nosí v práci. Za poslední zmínku by pak určitě stály nějaké ty doplňky, které rád nosí. Sem tam se mu na prstu objeví starobylý prsten, a kolem zápěstí občas nosí i kožené nebo různé pletené náramky.

Počasí 19.8. - 1.9.

19. srpna 2013 v 10:25

19.8. - 25.8.

Pondělí, úterý: Horké a slunečné počasí, kdy teploty vyšplhají ke třicítce, přetrvává ještě po víkendu. Během celého pondělka po obloze nepropluje jediný mráček, slunce bude pálit a nehne se ani větvička. Vážně to vypadá, jako by se Hjortdar ocitl uprostřed Sahary. V úterý po nebi začnou putovat první obláčky a sem tam zafouká příjemně chladivý vítr, ale teplota se bude držet vysoko.

Středa: Ve středu se konečně ochladí, i když jen nepatrně, na sedmadvacet stupňů. Dopoledne ještě bude skoro jasno, ale během odpoledne se obloha začne zatahovat. V noci nebudou vidět žádné hvězdy.

Čtvrtek: Ve čtvrtek se ochladí na příjemných dvacet tři stupňů a celý den bude zataženo. Nevypadá to, že by se mračna chtěla v nejbližší době protrhat. K večeru se navíc přiženou dešťové přeháňky, které krátce svlaží vyprahlou zem. Nad ránem začne pršet vytrvaleji a zvedne se nepříjemný vítr, zanášející déšť i tam, kam by padat neměl.

Pátek: Celý pátek se ponese ve znamení vytrvalého, hustého deště. Silné lijáky přijdou jen výjimečně, spíš bude otravně mrholit. Takový ten tip deštíku, který se dostane úplně všude a promáčí vás během chvíle. K tomu se přidá nepříjemný vítr, který utichne až s přicházející nocí.

Víkend: Teprve v sobotu kolem poledne přestane pršet a počasí se trochu umoudří. K večeru mezi šedými mračny konečně vykoukne modrá obloha. V neděli se opět oteplí na pětadvacet stupňů a během dopoledne se obloha úplně protrhá, mezi mraky opět vykoukne slunce. Večer už bude zcela jasno.

26.8. - 1.9.

Pondělí: Počasí z víkendu opět přetrvá a v pondělí bude jasno, rtuť teploměru vystoupá k dvaceti sedmi stupňům.

Úterý: V úterý se začne obloha zatahovat a k večeru už jí budou okupovat šedá mračna hrozící deštěm. Ten se však nedostaví. Ochladí se na dvacet dva stupňů.

Středa: Ve středu šedá mračna rozežene poměrně silný vítr, takže k žádným dešťovým přeháňkám nedojde. Ačkoliv během odpoledne opět vysvitne slunce a obloha se zcela vyjasní, oteplí se jen nepatrně, o dva stupně.

Čtvrtek, pátek: Obloha zůstane jasná a bez mráčku. Ačkoliv během dne teploty vyšplhají k pětadvacítce, ráno a večer už bude chladno. Je zkrátka poznat, že prázdniny končí a blíží se podzim.

Víkend: V sobotu i v neděli ráno se na pastvinách kolem města budou držet řídké mlhy značící, že podzim klepe na dveře trochu předčasně. Po obloze jen občas propluje bílý beránek, ale jinak bude zcela jasno. Slunce hřeje, teploty se pohybují kolem dvaceti čtyř stupňů, ale vítr fouká studený.

Počasí 12. - 18.8.

12. srpna 2013 v 19:11
Platné od pondělí 12.8. do neděle 18.8.

Pondělí: Obloha bude celý den jako vymetená, bez jediného mráčku. Již od rána je poměrně teplo, přes poledne se teploty vyšplhají téměř k třiceti stupňům. I moře se oteplilo a konečně se v něm dá koupat. Večery však začínají být chladné.

Úterý: Dopoledne se přiženou na vymetenou oblohu první mraky, po poledni se zatáhne úplně a k večeru přijdou první dešťové přeháňky, které potrvají celou noc a nad ránem přejdou ve vytrvalý déšť. Teplota se celý den bude pohybovat kolem dvaceti pěti stupňů.

Středa: Celá středa se ponese ve znamení deště. Na chvíli přestane pršet jen kolem poledne, zato odpoledne a k večeru déšť získá na intenzitě. Znatelně se ochladí - rtuť teploměru klesne na pouhých dvacet stupňů.

Čtvrtek: Ve čtvrtek ráno zavítají nad město bouřky, které se ale brzy dopoledne utiší. Obloha však zůstane zamračená a zrádná - občas sprchne. Teprve k večeru se začne vyjasňovat a pozdě v noci budou vidět hvězdy. Oteplí se o pouhé dva stupně.

Pátek: Celý den bude polojasno, nadýchané bílé mráčky nehrozí žádným deštěm. Opět se o něco oteplí, na příjemných čtyřiadvacet stupňů.

Víkend: Na víkend se vyjasní a teploty se opět vyšplhají kousek pod třicítku. Slunce jen zřídkakdy zmizí za malým mráčkem, jinak bude pálit oba dva dny. Vypadá to, že i začátek dalšího týdne se ponese v podobném duchu.Challenge XII - výsledky

10. srpna 2013 v 16:57 Novinky
Konečně jsou tu slibované výsledky dvanácté výzvy. V čem spí naše milované postavy se dozvíte v celém článku ;)

Novinky

10. srpna 2013 v 10:30
  • Čistka neaktivních
Je to tak, znovu tu máme promazávání neaktivních. Nezapomeňte svoje postavy zapsat pod tento článek.
  • Počasí
Počasí bude od příštího týdne zapisováno vždy do nového článku, na který pak najdete odkaz v menu. To proto, že se do článku vejde mnohem více informací a naše rosnička, co počasí předpovídá, může tak být o něco přesnější.
  • Dodatek k registracím
Od dnešního dne platí jisté omezení v registracích týkající se povolání. Přemnožily se nám tu totiž postavy v několika málo odvětvích. Třeba umělců už je tu tolik, že by se z té konkurence všichni museli nadobro zbláznit. Takže zákaz registrování se za doktory (jakékoliv! Platí i pro zdravotní sestry, záchranáře, atd.), učitele (ani soukromí učitelé!), umělce (žádní malíři, fotografové, spisovatelé!). Taktéž by bylo dobré brát v potaz, že ne každý může být módní návrhářka nebo bůhví jaký pracháč, a tak dále.

Promazání neaktivních

10. srpna 2013 v 10:23 Novinky
Znovu tu máme tu nepříjemnou situaci, kdy je v seznamu postav spousta takových, které jsem ještě neviděla ve hře. Někdo zřejmě odpadl, někdo ne. Aby bylo jasno, kdo s námi zůstává nadále, je tu čistka neaktivních. Do komentářů zapište jména všech svých postav, se kterými hodláte i nadále hrát. Pokud chcete nějakou postavu nechat smazat, máte příležitost - prostě její jméno neuvádějte. Čas na zapsání máte do 10. září 2013. Nezapsané postavy skončí v archivu postav, odkud je možné je jednou vylovit, pokud pěkně poprosíte.

Aina Hansen

10. srpna 2013 v 10:12
Jméno: Aina Hansen
Datum narození: 20. 8. 1986

Povolání: Pracuje pro jednu švédskou cestovní agenturu jako průvodkyně a delegátka zájezdů do tropických letovisek. Na svou práci si rozhodně nemůže stěžovat.

Vzhled: Aina je jednou z těch vyšších dívek štíhlé postavy, které působí až skoro vychrtle. Ne, že by se snad mučila nějakou přehnanou dietou, o tom nemůže být ani řeč - její stravovací návyky obvykle připomínají nálet kobylek, po kterém zbude pusto a prázdno - takže na vině asi bude její rychlý metabolismus. Aininu poměrně ostře řezanou tvář lemují čokoládově hnědé vlasy, které místy přecházejí až skoro do černa. Jejich délka momentálně dosahuje někam těsně pod uši, ale to se může v průběhu času klidně změnit - slečna Markussen se totiž nedokázala nikdy rozhodnout, jestli jí víc sluší delší nebo kratší verze, takže si prostě občas vlasy nechá narůst až někam pod lopatky. Pod elegantně tvarovaným obočím se vyjímají ledově modré oči, které si obvykle zvýrazňuje černými linkami a řasenkou. Nos má úplně obyčejný, rovný, a stejně tak nemá nikterak výrazná ústa, tedy dokud je neroztáhne do širokého úsměvu, při kterém odhalí bělostný chrup, na který je náležitě hrdá a který ji přišel na nemalou sumičku peněz, aby ho nekazila sebemenší nerovnost. Když se Aina takhle usměje, ještě víc vynikne její špičatá bradička. Jen tak z rozmaru si nechala za levé ucho vytetovat malé pírko, aniž by to mělo nějaký prazvláštní význam. Co se oblečení týká, Aina si při svých výletech do exotických krajin oblíbila vzdušné materiály, eleganci a rafinovanost, což se trochu neslučuje s jejím občasným pobytem v rodných končinách, ale už si na to dokázala přivyknout. Vlastně se svým zevnějškem dokáže přizpůsobit jakémukoliv prostředí i situaci, aniž by někoho pohoršila nebo dokonce urazila. Jen málokdy ale vyjde ven bez sáčka.

Ondine Nielgen

10. srpna 2013 v 10:06
Jméno: Ondine Nielgen
Datum narození: 17.9. 1985

Povolání: Je oceánologička pracujúca pre súkromný vedecký ústav so sídlom vo Francúzsku.

Vzhled: Na Ondine vás najviac zaujme veľkými hnedými očami s krátkymi a hustými mihálnicami a zmysluplným pohľadom ktorým ak sa na vás pozrie vyzerá ako keby vám videla priamo do hĺbky duše. Jej chudú pretiahnutejšiu tvár s ostrými črtmi po otcovi lemujú dlhé vlnisté vlasy svetlohnedej farby ktoré sa od polovice vlasov menia na jemný jemný blond. Vlasy má vždy voľne rozpustené,príležitostne ich nosí v cope. Má svetlú pokožku a jemne rúžove nie plné no krásne tvarované pery. V dekolte sa jej vyskytuje pár ryšavých pieh. Nerada sa šminkuje pretože uznáva skôr prirodzenosť a prirozdenú krásu ktorá vychádza z vnútra človeka. Jej úsmev je okúzlujúci,odhaľuje krásny biely chrup. Postava je chudšia a má výrazné ženské krivky. Je maličká,má iba 158 centimetrov. Oblieka sa rada do prírodných vecí bio látok a materiálov,má pevné prsia ktoré rada ukazuje,stále má na sebe buď top alebo šaty s výstrihom ale nepohrdne ani čisto športovým oblečením. Rada nosí morské mušle ako bižutériu. Má trochu chrapľavý ale nežný ženský hlas ktorý v sebe skrýva aj štipku záhadnosti. Často si pospevuje a má melodický hlas ktorý upúta každého kto ho počuje. Má dlhé štíhle prsty ktoré sa roky zapodievali hrou na klavíri.