Září 2013

Počasí 30.9. - 6.10.

29. září 2013 v 21:15

30. září - 6. října

Pondělí, úterý: Začátek týdne bude chladný a deštivý. Obloha bude zatažená a ani na chvilku nedovolí slunečním paprskům, aby zahřály zem. Celé pondělí proprší, v noci liják ještě zesílí a přidá se k němu silný vítr. V úterý už bude jen poprchávat, ale vítr bude foukat i nadále. K večeru konečně začne rozhánět šedá mračna. Teploty se budou držet u čtrnáctky.

Středa: Teprve během středečního odpoledne bude konečně vidět modrá obloha a během večera se vyjasní úplně. Stále však bude foukat nepříjemně ledový vítr a ačkoliv teploměr ukazuje čtrnáct stupňů, vypadá to, jako by bylo maximálně deset.

Čtvrtek: Ve čtvrtek se obyvatelé města konečně trošku ohřejí. Celý den bude jasno a ačkoliv je pouhých šestnáct stupňů, slunce příjemně hřeje. I vítr už se utišil. Dnešní den je jako vystřižený z pohádky.

Pátek: I v pátek bude hezky, tu a tam se ale objeví šedý mrak hrozící dešťovou přeháňkou. Žádná se ale nakonec konat nebude. Ráno bude chladněji a objeví se mlha, přes den však opět bude hřát slunce. Rtuť teploměru vystoupá k sedmnáctce.

Víkend: O víkendu se počasí znovu pokazí. V sobotu ráno zmizí slunce za šedými mračny a už se neukáže. Pozitivní ale je, že z mraků nespadne ani kapička. O něco se však ochladí - rtuť teploměru klesne ke třináctce. Během nedělního dopoledne začne pršet a pršet už nepřestane. Ochladí se na nepříjemných deset stupňů. Podzim se zřejmě hlásí v plné síle.

Challenge XIII - výsledky

28. září 2013 v 11:28 Novinky
V minulé challengi nás zajímalo, jaké byly největší lásky vašich postav. Platonické, skutečné, prostě lásky.
Výsledky si můžete pročíst v celém článku :)

Počasí 24. - 29.9.

24. září 2013 v 19:37

24.9. - 29.9.

Úterý: Po zataženém a deštivém pondělku se v úterý konečně začne obloha vyjasňovat. Dopoledne to ještě moc nadějně nevypadá, ale po poledni se šedá mračna začnou protrhávat, objeví se modrá obloha a sem tam i příjemně hřející slunce. Teploty se vyšplhají téměř na dvacet stupňů.

Středa: Během středečního dopoledne se konečně vyjasní úplně. Po modré obloze jen občas propluje nadýchaný bílý beránek, ale žádná větší mračna se neobjeví. Den bude slunečný a teploměr bude ukazovat příjemných dvacet dva stupňů.

Čtvrtek, pátek: Ve čtvrtek i pátek bude přetrvávat slunečné počasí. Teploty se budou i nadále držet kolem dvacítky. V pátek večer se trošku ochladí, protože začne pofukovat chladný vítr.

Víkend: Sobota ještě bude slunečná, ale během odpoledne se nad městem začnou hromadit šedá mračna a citelně se ochladí zhruba na šestnáct stupňů. V noci se obloha zatáhne úplně a v neděli ráno začne hustě mrholit. Mrholení pak během odpoledne přeroste v hustý déšť a rtuť teploměru ještě o něco klesne.

Zářijová střela

22. září 2013 v 14:16 Střela
Září je tu a s ním konečně i další vydání Střely, městských novin, které nemají daleko k bulváru, ehm.Co se děje ve městě, to se dočtete v následujících článcích.

Pohlednicování - posílání

22. září 2013 v 14:01 Novinky
Všem zúčastněným byly dnes rozeslány adresy jejich obětí. Pokud náhodou někomu nějaká adresa nepřišla, přihlašte se v komentářích a vaše reklamace bude kladně vyřízena. A co teď? Datum odesílání pohlednic bylo stanoveno na 23.9.2013, není však podmínkou poslat pohlednice hned zítra. Bylo by ale dobré, kdyby do konce týdne měli všichni odesláno. Pokud posíláte jednomu hráči víc pohlednic, myslím, že se dotyčný nebude zlobit, když to hodíte do obálky, abyste nemuseli platit tolik známek. Po odeslání vašich pohlednic prosím napište do komentářů, že jste je odeslali. To pro případ, že by se někde zatoulaly - zkrátka aby bylo jasno, kdy kdo posílal.
Pravidla psaní pohlednic si můžete osvěžit zde, stejně tak jako informace o poštovném.

Počasí 16. - 22.9.

16. září 2013 v 11:59

16. - 22.9.

Pondělí, úterý: Začátek týdne bude slunečný a relativně teplý. Po obloze jen sem tam přepluje nějaký ten mráček, ale jinak bude zcela jasno a slunce bude příjemně hřát, nikoliv však pálit. Ve stínu bude maximálně 21 stupňů, na slunci ale bude znatelně tepleji.

Středa: Ve středu se počasí začne kazit. Ráno se v okolí města bude držet hustá mlha, která zmizí až kolem poledne. Na pár hodin vysvitne slunce, ale během odpoledne se začne zatahovat. Ochladí se na osmnáct stupňů.

Čtvrtek: I ve čtvrtek ráno se objeví mlha, tentokrát i v ulicích města, kde však nebude tak hustá, jako mimo ně. Kolem poledne začne nepříjemně hustě mrholit a nepřestane až do večera. Rtuť teploměru se vyhoupne maximálně na šestnáct stupňů a večer se opět objeví mlha.

Pátek: Ranní mlha potrápí město a jeho okolí i v pátek, avšak zmizí celkem rychle a na chvíli dokonce vysvitne slunce. Naděje na pěkný den ale smažou šedá mračna, která se odpoledne stáhnou nad Hjortdarem. Z nich se během večera spustí pořádný liják trvající celou noc. Rtuť teploměru se drží u šestnáctky.

Víkend: Ani o víkendu se slunce mockrát neukáže. V sobotu ráno obyvatele města ještě potrápí déšť, avšak přes poledne se na pár hodin vyjasní. Večer už je ale opět zataženo a mračna se neprotrhají ani v neděli. Celou neděli bude mrholit a sem tam zafouká nepříjemný studený vítr. Teploměry budou ukazovat maximálně patnáct stupňů.

Zapsané postavy III.

11. září 2013 v 17:11 Novinky
Čistka neaktivních postav je u konce a zde je seznam těch postav, kterým nehrozí definitivní přesun do archivu. Ty postavy, jejichž jméno zde není uvedeno, budou přesunuty do archivu, odkud je můžete maximálně jednou "vylovit". Z čistky jsou automaticky omluveni ti, kteří se registrovali po 1.8.

Počasí 9.9. - 15.9.

9. září 2013 v 19:02

9.9. - 15.9.

Pondělí, úterý: Začátek týdne bude slunečný, avšak teploty se příliš vysoko nevyšplhají. Ráno i večer bude chladno a přes den dosáhne rtuť teploměru maximálně dvaceti dvou stupňů. Obloha bude jako vymetená, jen tu a tam po ní přepluje bílý mráček, a v noci budou krásně vidět hvězdy.

Středa: Ve středu se slunečné počasí začne kazit. Kolem poledne se přiženou šedá mračna a během odpoledne se postupně obloha úplně zatáhne. Ochladí se na šestnáct stupňů, zvedne se nepříjemně studený vítr a celou noc proprší.

Čtvrtek: Celý den se ponese ve znamení deště. Dopoledne bude hustě mrholit. Je to přesně ten typ deště, který skoro nepostřehnete, ale během chvíle vás kompletně promáčí. Odpoledne déšť získá na intenzitě a večer se strhne liják, který v noci přeroste v silnou bouřku. Teploty nepřekročí patnáctku.

Pátek: Během pátku bude zataženo a dopoledne bude deštivé. Odpoledne se obloha začne pozvolna protrhávat, ale z šedých mračen tu a tam ještě nějaký ten déšť spadne. Rtuť teploměru se stále drží u patnáctky.

Víkend: V sobotu se konečně zamračená obloha protrhá úplně, odpoledne už bude zcela jasno a hřejivé sluneční paprsky začnou vysoušet promáčenou půdu. Oteplí se na sedmnáct stupňů. Celou neděli pak bude jasno, bez jediného mráčku. Bude pofukovat chladivý vítr, ale slunce bude příjemně hřát a počasí přímo svádí k procházce. Rtuť teploměru se s námahou vyšplhá na jednadvacet stupňů.

Pohlednicování - seznam zúčasněných

9. září 2013 v 15:21
Možnost přihlásit se do našeho Pohlednicování je u konce a já konečně přicházím se seznamem těch několika odvážlivců, kteří se chtějí zúčastnit. Z následujícího seznamu si tedy můžete vybrat jednu či více postav, kterým za své postavy můžete poslat pohlednici v rpg duchu. Jména postav, které jste si vybrali (+ jméno vaší postavy, jejímž jménem budete pohlednici posílat) mi pošlete na mail hjortdar@seznam.cz, obratem dostanete adresu vašich vyvolených. U jmen zúčastněných můžete vidět, kdo už pohlednici dostává a kdo ještě ne. Aby se dostalo na každého, prosím, abyste si přednostně vybírali ty osoby (hráče), které ještě pohled nedostávají.
Odesílat se bude 23.9., takže bych prosila všechny zúčastněné, aby si nejpozději do 20.9. vybrali svoje oběti a jejich jména mi poslali na mail.

SEZNAMV ZÚČASTNĚNÝCH:

Lenny:
• Theana Elsen dostává
• Lennart Frederiksen dostává
• Tobias Petersen dostává

Zaina:
• Kara Dahl dostává
• Zaina Nissen dostává

Mirinda:
• Merida O'Connor dostává

Rikke:
• Rikke Carlsen dostává
• Sofie Poulsen dostává

Gery:
• Mark Björk dostává
• Asger Carlsen dostává
• Ien Brönnen dostáváFolke Kjeldsen

9. září 2013 v 15:06
Jméno: Folke Kjeldsen
Datum narození: 6.5. 1988

Povolání: Veterinární lékař

Vzhled: Čeho si na první pohled všimnete, když potkáte Folkeho? Pravděpodobně toho, že svou výškou celkem vyčnívá z davu. Měří něco okolo 195 centimetrů, takže je o dost vyšší než většina mužů v dospělosti. Nedá se o něm říct že je vyhublý, ale ani o něm nikdo nemůže tvrdit, že je obtloustlý. Je spíš právě tak akorát. V dětství býval hodně hubený a vůbec nesportoval, od té doby se však už stačil dostat trochu do formy.Rád si dvakrát či třikrát do týdne zacvičí, takže nějaké ty svaly na jeho těle se určitě najdou, i když na první pohled to až tak moc znát není. Má rovné tmavě hnědé vlasy, s kterými si občas trochu rád zaexperimentuje. S oblibou si je geluje a vytváří si na hlavě občas až trochu prapodivné kreace. Častokrát si také nechá obarvit konečky vlasů namodro nebo nazeleno. Povětšinou je ostříhaný nakrátko, ale jsou i případy, kdy si nechá narůst vlasy téměř až po ramena. Pravidelně se holí, takže jen málokdy můžete spatřit na jeho tvářích vousy.Jeho čelo je spíše vysoké než nízké. Hnědé obočí má husté a pod ním se nacházejí jeho pronikavé pomněnkově modré oči, které jsou velké jak se patří, nejsou to žádná malinká očiska. Jsou vlastně takovou dominantou jeho obličeje, zaručeně si jich při prvním setkání s ním povšimnete. Jeho nos je úzký a uši má také spíše menších rozměrů, na konci jsou trochu do špičata. Rty má plné a pěkně červené, často jsou však popraskané. Folke má takový menší zlozvyk, rád si ze rtů slupuje popraskanou kůžičku, i když potom mu z nich často vyteče trocha krve. Nevypadá to sice zrovna nejlépe, ale to je mu zřejmě lhostejné. Krk má trochu širší než je obvyklé, také je o dost delší. Když má člověk slídivou náladu, celkem se to může hodit. Jeho ramena jsou mohutná a také celkem široká. Kdyby byl zbytek těla stejný jako jeho ramena, mohlo by se Folkemu klidně přezdívat kolohnát. Na sobě Folke zpravidla nosí tričko z krátkým rukávem, občas na něm je i nějaký zajímavý potisk. Má rád oranžovou, modrou a hnědou barvu, takže právě tyhle barvy se na jeho tričkách vyskytují nejčastěji. Nikdy nenosí košile, nemá to rád. K tričku s krátkým rukávem si obvykle vezme své oblíbené kostkované kraťasy a sandále. Nepatří mezi lidi, kteří mají zapotřebí pařit se v létě v uzavřených "cool" botách a kvůli tomu málem pojít. Na podzim rád nosí mikiny s kapucou a kolem krku šálu. Občas mikinu vymění za trochu teplejší bundu, ale šála na jeho krku zůstává od podzimu až do konce zimy. Co se týče menších ozdůbek, Folke často nosí dřevěné či stříbrné náramky, to stejné platí o řetízku na krk. Má ještě malé tetování vlka na rameni, obvykle to ale není vidět, protože tílka nosí jen zřídka.Víc ozdůbek na něm nejspíše nenajdete, piercingy nemá rád a propíchnout si ucho kvůli jedné maličké náušnici by si v životě nedal.