Říjen 2013

Počasí 28.10. - 3.11.

28. října 2013 v 15:18

28. října - 3. listopadu

Pondělí: Z víkendu stále přetrvává neodbytný déšť, v kterém jen málokdy vysvitne sluníčko. Stále je chladno a pošmourno, ale vítr se ztratil do jiné části království. K večeru začne deště ubývat a postupně přejde jen do lehkého mrholení.

Úterý: Už od rána je znát, že deštivé počasí se chýlí ke konci, jen tu a tam ještě sprchne. Zpoza šedých mraků občas vykoukne sluníčko, které prosvítí obyčejný podzimní den. Teplota zůstává stejná jako v pondělí, ještě to není ten lezavý chlad, ale na tričko a mikinu to určitě není.

Středa, čtvrtek: V oba tyto dny panuje jasno až polojasno. Teploty se vyšplhají o dva stupně výše a dávají tak iluzi krásného babího léta. Jen málokdy se sluníčko schová za mraky, po většinu času je opravdu krásně.

Pátek: První listopadový den už ovšem začne oblačnosti opět přibývat a k zatažené obloze se také přidá štiplavý vítr, který profoukne kdejaký kout. K večeru se nebe pokryje bouřkovými mraky, které se jen tak ke zmizení nemají.

Sobota: Potvrdí se páteční předpověď a až do sobotního odpoledne zuří v Hjortdaru pěkná bouřka. K večeru se ale počasí trochu zklidní, déšť pomalu přestane, ale městem se i nadále prohání chladný vítr.

Neděle: Ranní červánky dávají tušit krásnému, avšak chladnému počasí, a vskutku. Po krátké dopolední dešťové přeháňce se vyjasní a celé odpoledne a večer nám svítí sluníčko. Jeho paprsky už sice nemají takovou sílu, ale i tak se dá toho počasí využít k procházce na čerstvém vzduchu.

Liselotte Nielsen

26. října 2013 v 12:52
Jméno: Liselotte Nielsen
Datum narození: 12.3. 1990

Povolání: Odmalička jej vysnívaným povolaním bolo bytové dizajnérstvo. A po skončení štúdia sa tento sen stal skutočnosťou. Liselotte zariaďuje byty väčšine obyvateľov mesta, tú prácu miluje. Jej fantázia nemá hraníc, preto sa snaží vymyslieť pre každého zákazníka niečo nové a originálne. Ak ide s niekým do predajne s nábytkom, všetky veci komentuje a v duchu si zariaďuje novú izbu. Niekomu to môže prekážať, no ľudia, ktorí potrebujú pomoc neváhajú a dajú sa na jej rady.

Vzhled: Lis je žena, ktorú niekto môže ľahko prehliadnuť, ale ďalší ju nespustí z očí. Je priemernej výšky, no sama s ňou nie je spokojná, preto si pomáha opätkami. Jej postava je štíhla, nikdy netrpela obezitou alebo anorexiou. Má oválnu tvár s jemnými črtmi a svetlú pokožku. Prvé, čo si na nej všimnete budú jej oči. Farba oceánu, striedajú sa odtiene svetlej a tmavej modrej. Má ich orámované síce kratšími, ale hustými mihalnicami, ktoré si predlžuje špirálou. Rada používa tiene, no linky priam neznáša. Obočie má svetlé, o niečo tmavšie ako jej vlasy. Tie jej padajú kdesi po lopatky v zlato-medených odtieňoch. Nikdy si ich neprefarbovala, páči sa jej prirodzená blond, no experimentuje s ombré. Nejde však o nejaké výrazné farby, ale o svetlo-hnedú až bronzovú. Nos má dĺžkovo taký akurát, špička sa jej zaobľuje. Pery - to je tretia dominanta na jej tvári. Má ich plné, ale nejde o botox. Sú jemnej, marhuľovej farby a keďže nerada používa rúž, nikdy ich nemá výraznejšie, myslí si, že by jej to nepristalo. Rovnaký názor má aj na niektoré typy oblečenia. Miluje eleganciu, kvôli tomu ju takmer vždy uvidíte v sukni či šatoch. Ak nie, potom bude mať na sebe nejaký výrazný top a legíny. To je jej náhrada za rifle, pretože ich nenávidí. V jej šatníku by ste nenašli ani jedni, cíti sa v nich nepohodlne a kvôli tomu ich nenosí. Rovnako je to aj s teniskami. Obľubuje topánky na opätku s platformou a balerínky. Jej závislosťou sú šperky a doplnky. Doslova ich zbiera. Doma má niekoľko desiatok až stoviek párov náušníc, retiazok, náhrdelníkov, náramkov a prsteňov. Vždy sú súčasťou jej outiftu, rada ich strieda a ladí.

Počasí 23. - 27.10.

23. října 2013 v 16:59

23. - 27. října

Středa: Ráno sice budou Hjortdar obklopovat husté mlhy, ale během dopoledne se vyjasní a na obloze se ukáže podzimní slunce, které překvapivě ještě trochu hřeje. Po obloze sem tam propluje nějaký ten mrak, ale slunce se vždy schová jen na chviličku. Bude pouhých třináct stupňů, ale na slunci bude podstatně tepleji.

Čtvrtek: I ve čtvrtek bude obloha jasná, tentokrát úplně, zkrátka jako vymetená. Slunce i nadále příjemně hřeje. Podzimní idylku však čas od času naruší otravný studený vítr.

Pátek: V pátek se obloha začne pomalu zatahovat. Během dopoledne ještě bude svítit slunce, avšak po poledni se přiženou šedá mračna, která se spojí v celistvou vrstvu a nedovolí slunečním paprskům proniknout k zemi. Ochladí se na deset stupňů.

Víkend: Během sobotního rána začne drobně mrholit a ještě trošku se ochladí. Mírný deštík postupně přeroste v poměrně silný liják, který potrvá celé odpoledne. V noci se počasí zklidní, ale v neděli nad ránem znovu začne pršet a do konce víkendu už nepřestane. K tomu bude foukat nepříjemný vítr, který zahání déšť i tam, kam by normálně dešťové kapky nepadaly.

Arianne Kirkegaard

16. října 2013 v 12:52
Jméno: Arianne Kirkegaard
Datum narození: 8.4.1990

Povolání: Na univerzitě studovala biologii, ale nakonec stejně pracuje jako soukromé očko a občas i spolupracuje s policií. Přestože v tomto oboru není moc dlouho, u se jí podařilo vyřešit pár případů v docela rychlém čase a už si získala i nějakou tu pověst.

Vzhled: Se svými 170 centimetry patří mezi přůměrně vysoké slečny. V oblasti hrudníku je spíše plošší, ale nijak si nestěžuje. Mnoho modelek by jí jistě závidělo štíhlejší pas a dlouhé nohy. Přestože není zrovna svalovec, sílu má poměrně velkou, i když se to nezdá. Jemné hnědé vlasy, jí sahají až pod lopatky. Velké zelenomodré oči orámované hustými řasami, se nacházejí pod hustějším obočím, jsou takovou dominantou obličeje. Pod pršáčkem se nachází spíše nenápadné růžovoučké rtíky. Viditelnější jizvy jsou pouze jizva táhnoucí se od jejího pravého kotníku přes achillovku a pak nahoru, a ještě jednu klikatou na zádech táhnoucí se přes levou lopatku. Celkově by mohla působit trochu křehce, ale to jí při její práci může pomoct, ale zároveň i trochu uškodit.
Co se týká oblečení, je schopná si na sebe navléci téměř cokoliv, ale preferuje spíše pohodlnější oblečení. To ovšem neznamená, že chodí jako bezdomovec v otrhaným. Rozhodně dbá na úpravu a aby vše ladilo, ale má spíše prostější styl. Na schůze s klienty si obvykle bere nějaké to sáčko a sukni, k akcím v terénu spíše mikinu s kalhotama. Při práci je zvyklá nosit s sebou někde schovanou pistoli. Kolem krku jí obvykle visí obyčejný tenký stříbrný řetízek.


Clady Likkensen

16. října 2013 v 12:45
Jméno: Clady Likkensen
Datum narození: 6.3. 1990

Povolání: Servírka

Vzhled: Clady je nižšího vzrůstu a vcelku hubená. Má bledší pleť a výrazné, zelené oči, které leckdy zvýrazní řasenkou, linkou, někdy i očními stíny. Rty si ráda občas přejede rtěnkou. Její rty jsou plné a docela často se roztahují, aby v úsměvu ukázaly zářivě bílé zuby. Uprostřed obličeje má úzký a poměrně dlouhý nos. Na pravé tváři, téměř u ucha má malou, ne příliš výraznou pihu. Má dlouhé vlnité vlasy, které si však ráda žehlí a tvoří z nich různé účesy. Nejraději si je nechává volně rozpuštěné, ale někdy si je sepne do drdolu, nepohrdne však ani dvěma copánky.

Povaha: Clady je velmi sebevědomá a leckdy to dává dost najevo. Věčná pesimistka s flegmatickými sklony. Je upřímná snad při každé příležitosti, což se ne vždy hodí. Nikdy si na nic nehraje, umí si i zařádit v sarkasmu. Je jí jedno, co si o ní myslí ostatní a neřeší to. Nevyhledává spory, když jí někdo leze na nervy, je schopna mu dát facku a dál to neřešit. Umí být i přátelská, vždycky byla celkem oblíbená a přátel měla dost, ale ne každému důvěřuje. Získat si její důvěru je hodně těžký úkol. Své city většinou nedává najevo ani sama před sebou, je to trochu tvrdá holka.

Frøya Rebekah Thornæs

16. října 2013 v 12:40
Jméno: Frøya Rebekah Thornæs
Datum narození: 24. 12. 1989

Povolání: Pracuje ako poradkyňa pre zdravú výživu, pomáha ľuďom prísť na váhu, ktorá by im vyhovovala. Upravuje jedálníčky pri chudnutí a taktiež je zamestnaná v posilňovni ako osobná trénerka, predovšetkým pre ženy.

Vzhled: Dosahuje priemernú výšku, no zväčšuje si ju vysokými opätkami. Keď sa Frøya postaví na váhu, ukazuje nižšie čísla, nakoľko väčšinu času strávi v posilňovni. Jej postavu by jej závidela nejedna modelka. Je prirodzene pekná žena, no svoju krásu rada zvýrazňuje make-upom. Vlasy má prirodzene hnedé, no zniesli už mnoho rozličných farieb. Taktiež si prešli predĺžením, teraz dosahujú dĺžku po pás. Bohužiaľ na končekoch vidno značné poškodenie či už z úpravy žehličkou, farbenia alebo úpravy kulmou. Na tvári jej žiaria zeleno-modré oči, obrúbené hustými mihalnicami. Na oči si nanáša ako očné tiene, tak i linku a maskaru. Nad nimi má krásne upravované obočie, približne rovnakého odtieňu ako vlasy. Nos nemá ani krátky ani príliš dlhý, no jeho špička je zaoblená. Jej pery sú skvostom jej tváre a pre ne už niekoľko krát trpela na botoxe. Miluje ich plnosť a ľudia si ich pri prvom stretnutí zaručene všimnú ako prvé. Lícne kosti má Frøya trošku vystúpené, no iba jej pridávajú na ženskosti. Jej telo prešlo niekoľkými umelými úpravami. Patria medzi ne úpravy pier, nosu a taktiež tetovanie na ruke na ktorej má vyobrazené kvety a nakoniec prepichnutý pupok. Frøya je veľmi vyberavá čo sa oblečenia týka, chodí elegantne, žensky oblečená. Uprednostňuje topánky na opätku, no nepohrdne ani teniskami. Priam miluje šaty a sukne, taktiež by nevyšla von bez šatky, prívesku alebo náramku či náramkových hodiniek. Je blázon do šperkov a miluje nosiť legíny rôznych vzorov, alebo oblečenie s nórskymi vzormi. Oblieka sa podľa nálady, no vždy vkusne.

Počasí 15.10. - 20.10.

15. října 2013 v 10:05

15.10. - 20.10.

Utorok: Už zrána pocítiť zimu, ktorá sa rozhostila po celom Hjortdare a jeho okolí. Chladné počasie sa udrží celý deň, bolo by teda múdre obliecť sa do niečoho teplejšieho, inak prechladnete. I napriek chladnému počasiu je slnko vonku a fúka studený vietor.
Streda: O niečo sa oteplí, ale chladný vietor ostane. Ráno i večer bude ukazovať maximálne dvanásť stupňov Celzius, zatiaľčo cez deň môže byť až pätnásť. Je cítiť, že jeseň je tu a za ňou prichádza zima.

Štvrtok, piatok: Počasie sa vôbec nezmení od predchádzajúcich dní. Zima, teplomer ukazuje málo stupňov, avšak zatiaľ nie sú mínusové. Chladný vietor je však o niečo silnejší a roznáša smeti i lístie po okolí.

Víkend: Konečne vykukne slniečko a oteplí sa. Mesto zalejú príjemné lúče slnka, dni skazí iba chladný vietor, ktorý sa tu udržal celý týždeň. I napriek tomu je víkend príjemný, slnečný, aj keď ho budete musieť stráviť v kabátoch a šáloch.

Počasí 7. - 13.10.

9. října 2013 v 19:33

7. 10. - 13.10.

Pondělí: Celé pondělí bude zataženo a teploty se budou držet u desítky, protože bude foukat nepříjemně ledový vítr, zalézající i pod všechny vrstvy oblečení.

Úterý, středa: V úterý dopoledne se mraky protrhají a konečně se objeví modrá obloha. Rtuť teploměru se však vyšplhá maximálně ke třináctce. Během zbytku dne se vyjasní úplně a stejně jasno bude i ve středu, kdy se ještě o něco oteplí, ne však o moc. Večer bude nepříjemně chladný.

Čtvrtek: Ve čtvrtek bude slunečno a relativně teplo - maximální denní teploty vystoupají na sedmnáct stupňů a slunce ještě trochu zahřeje. Rána a večery jsou však chladné a dnes je dokonce doprovází hustá mlha.

Pátek: Ráno město i jeho okolí potrápí mlha, která se zvedne až v poledne a dovolí tak slunečním paprskům, aby naposledy v týdnu prohřály zemi. Rtuť teploměru se drží u šestnáctky a výš se nechce vyšplhat. Večer se zvedne nepříjemný vítr, který přivane šedá mračna.

Víkend: V sobotu se obloha zatáhne a nevyjasní se celý víkend. Odpoledne začne jemně mrholit a během noci déšť přeroste ve slušný liják, který během neděle přestane jen na pár vzácných okamžiků. Bude pořádná zima - rtuť teploměru klesne k devítce a tam zůstane po celý víkend, vyjma nocí. Ty budou ještě chladnější.


Fabian Lönneberg

7. října 2013 v 19:17
Jméno: Fabian Lönneberg
Datum narození: 13. 10. 1986

Povolání: Truhlář - Fabian zdědil truhlářskou dílnu po svém otci, takže jeho povolání bylo jisté. Miluje dřevo a svými výrobky zásobuje celý Hjortdar a přilehlé oblasti.

Vzhled: Fabian se může pyšnit vysokou postavou, na níž se díky tvrdé dřině, za léta vyrýsovalo svalstvo. Disponuje dlouhýma nohama, a taktéž i dlouhýma rukama, které nepostrádají delší mrštné prsty a dlaně, které skýtají od práce několik mozolů. Kulatou, a jen lehce opálenou, tvář zdobí dvojice chladně modrých očí, které sledují svět bystře, jako by jim nemohlo nic uniknout. Nos má obyčejný a to samé ústa, která jsou vybarvena jemnou červení. Občas jej můžete spatřit s tváří, na které je strniště. Při úsměvu může odhalit řadu bílých zubů, o které nejspíše pečuje řádně. Jeho mluva je plynulá a vyznačuje se slyšitelným severským přízvukem. Hlas má hrubší, dobře poslouchatelný, který jen tak nezanikne v hluku. Umí se svým hlasem pracovat a různě jej měnit, takže pokud zrovna pokud zrovna někoho napodobuje, obvykle se mu do hlasu trefí perfektně. Styl oblékání je dosti rozmanitý a rozhodně se neomezuje na barvy nebo na druhy. Nejčastěji však převládá pohodlné oblečení, kterému ustupují všechny možné obleky a košile, avšak není pochyb, že nějaké vlastní, a ani on sám nemá problém se na různé slavnosti skutečně vystrojit. Ve své práci samozřejmě nosívá pracovní oblečení, takže jej člověk může potkat v umazaném triku a pracovních kalhotách - do města tak obvykle vůbec nechodí. Dle absence snubního prstýnku může být každému zřejmé, že je tento mladík svobodný. Jediným šperkem je dřevěný čtyřlístek, který je připevněn na koženém řetízku a také hodinky na levé ruce. Kolem jeho osoby se vznáší vůně dřeva, se kterým je tak často v kontaktu, a také parfém, jenž je cítit po svěží mátě.

Heidi Lærke Heater

7. října 2013 v 19:08
Jméno: Heidi Lærke Heater
Datum narození: 5. 11. 1976

Povolání: Heidi sa živí návrhárstvom, priam miluje módu, no je to skôr záležitosť do voľných chvíľ. Jej značka, H&H, je známa predovšetkým tu, v Škandinávii, no pokúša sa o jej presadenie aj v Amerike, či iných častiach Európy. Na plný úväzok sa venuje kozmetike - líči, upravuje nechty, no nepohrdne ani nožnicami a pod jej rukami vznikajú mnohé zaujímavé účesy.

Vzhled: I na jej vek vyzerá veľmi mlado. Používa totiž nespočetné množstvo prípravkov pre skrášlenie pleti či iných častí tela. Make-up je jej najvernejším priateľom a tým aj zostane. Miluje pocit dokonalosti, rada sa predvádza v celej svojej kráse. Má nádherné tmavohnedé oči, ktoré na jej bledej pleti vynikajú. Sú obrúbené tmavým závojom mihalníc a nad nimi sa klenie pekne upravované obočie takmer rovnakej farby ako jej gaštanové vlasy. Tie jej padaj na plecia vo veľkých vlnách, ktorých sa ale rada zbavuje pomocou žehličky. Nos má primerane dlhý a špička je zaoblená. Pod nosom sa často usmievajú plné pery slabučko ružovej farby. Sú vábivé predovšetkým svojim leskom a hebkosťou, ktorou pripomínajú cukrovú vatu. Postavu má prirodzene chudú, mali to v rodine. Výškou ale nevyniká, nieje drobček, no ani nemeria 3 metre. Peknú výšku dosahuje vďaka podpätkovým topánkam. Ako sa už spomínalo, Heidi rada vyzerá dokonale a to isté platí aj o obliekaní, nielen o make-upe. Oblieka sa žensky, nehrá sa na rebelku či metalistku. V obliekaní je sama sebou o čom svedčí aj jej značka. Najčastejšie ju môžete vidieť v minišatách, sukniach, ale obľubuje aj elegantné legíny či nohavice. Na vrch si dáva predovšetkým topy, ktoré niekedy odhaľujú viac ako by mali, no všetko rada doplní sakom alebo svetríkom. Chodieva dokonale zladená, doplnkami alebo kabelkami určite nepohrdne. Čerešničkou na torte je ale jej sladkastá vôňa, ktorú určite zacítite, keď okolo nej prejdete.