Listopad 2013

Otevření kluziště

30. listopadu 2013 v 18:20
Město Hjortdar zve srdečně všechny sportovní nadšence i nenadšence na letošní otevření kluziště. Počasí nám přeje a led drží, takže nabrušte brusle, vytáhněte ze skříně rukavice a čepici a přijďte v pátek 6.12. v 19:00 na slavnostní zahájení klouzací sezóny na kluziště na kraji města. K bruslení bude hrát hudba a jako bonus bude k dispozici svařák, horká medovina či čaj a nějaké to malé občerstvení, včetně dobrůtek pro nejmenší návštěvníky.

Ples

28. listopadu 2013 v 12:20

vstup od 18:40

Počasí 25.11. - 1.12.

25. listopadu 2013 v 20:32

25. listopadu - 1. prosince

Pondělí: Začátkem týdne se trošku oteplí a teploty se vyhoupnou kousek nad bod mrazu, takže tenká vrstva sněhu, která se doposud držela na zemi, začne pomalu tát. Celý den bude jasno a bude svítit slunce, které však již nehřeje. Večer teploty opět klesnou pod nulu.

Úterý, středa: V úterý a během následujících dní bude Hjortdar trápit náledí, minimálně brzy po ránu. Teploty se budou držet většinou těsně pod nulou, jen kolem poledne mrznout přestane a nepatrně se oteplí. Stále je jasno, avšak ve středu večer se začne obloha zatahovat.

Čtvrtek: Během čtvrtečního dopoledne se obloha zatáhne a začne pofukovat mírný, avšak nepříjemně studený vítr, který zalézá hluboko pod oblečení. K večeru se z šedých mračen začnou snášet sněhové vločky, ale mnoho jich nebude.

Pátek: V pátek ráno sněžení zesílí a během odpoledne se promění v hotovou sněhovou vánici. Teploty se drží u nuly, takže sníh netaje a během dne ho napadne slušná vrstva, kterou bude nutno odklidit ze silnic i chodníků.

Víkend: V sobotu dopoledne vysvitne na krátkou chvíli slunce, avšak potom se obloha nad městem opět zatáhne a z nebe se začnou snášet další sněhové vločky, i když ne v takovém množství, jako předchozího dne. Během noci a nedělního dopoledne sněžení ustane a obloha se opět vyjasní, avšak v neděli večer už se opět nějaká ta sněhová vločka sem tam snese k zemi, aby ještě o něco navýšila vrstvu sněhu, která polehává v ulicích a hlavně mimo město.

Aktuální dění IV

19. listopadu 2013 v 16:02
Čistě rpg informace o tom, co se právě děje ve městě.

Náledí
V průběhu tohoto týdne (18. - 24.11.) se na Hjortdar snese první sněhová nadílka. Teploty nejednou klesnou pod nulu, tudíž není překvapující, že se objeví i první náledí. To zavaří nejen řidičům (zvýší se počet nehod, naštěstí se nestanou žádné vážné, které by si vyžádaly lidské životy), ale i chodcům, jelikož budou chodníky i přes posyp klouzat, takže budou mít doktoři zase co dělat s prvními "zimními" zlomeninami.

Výstava "Podzimní mlhy"
V katedrále a na náměstí budou od středy 20.11. do středy 27.11. k vidění fotografie a obrazy na téma "Podzimní mlhy", nezobrazující však pouze zmiňované mlhy, ale cokoliv s podzimem v Hjortdaru a jeho okolí spojeného. Mezi jmény umělců lze spatřit především jméno zdejšího rodáka, Iena Brönnena. Rozhodně to stojí za shlédnutí. Do katedrály je vstupné na výstavu zcela dobrovolné a vybrané peníze poputují k dětem z dětských domovů.

Zprovoznění kluziště
Kluziště se chystá na zahájení sezóny. Pokud počasí vydrží a teploty se budou držet pod nulou, maximálně kousek nad ní, i příští týden, správci kluziště jsou připraveni uvést jej do provozu. Prozatím ale ještě není veřejnosti zpřístupněno.

Vánoce se blíží
To, že se Vánoce blíží, je znát na každém kroku. Obchody jsou vánočně vyzdobeny snad už od října, nyní se k nim ale přidaly s výzdobou i ulice města - všude jsou vidět vánoční světýlka a ozdoby. Kromě toho obchody lákají na zvýhodněné nákupy vánočních dárků. Přiznejme si to - Vánoce vážně klepou na dveře. Nechť vánoční horečka započne!

Počasí 18. - 24.11.

19. listopadu 2013 v 10:46

18. - 24. listopadu

Pondělí: Ráno ještě trochu přetrvá mrholení z předchozího dne, ale dopoledne a odpoledne už bude svítit sluníčko. S teplotami se to ovšem nemá valně, nejvyšší dosahují pěti stupňů a k večeru a v noci padnou až k nule.

Úterý: Opět se probudíme do slunečného, avšak mrazivého rána, které je předzvěstí něčeho přicházejícího. A vskutku - navečer, když už se stmívá, začnou se na zem snášet první sněhové vločky. A díky tomu, že předchozí dva dny mrzlo, nerozpustí se hned, jakmile se dotknout země, ale naopak.

Středa, čtvrtek: Ve středu ráno nás přivítá sněhový poprašek, který ale do odpoledne příliš nevydrží a jen místy zůstane bílo. K večeru začne foukat mrazivý vítr. Ale ve čtvrtek - to je jiná. Dopoledne sice příliš nadějně nevypadá, ale kolem oběda začne zlehka sněžit a odpoledne a navečer sníh zesílí a zkrátka to vypadá na pěknou chumelenici, která letos přišla o něco dříve.

Pátek: Sněhová nadílka ze čtvrteční noci přetrvala a lehounce posněhává po celý pátek. Je sice trochu zamračeno, ale to přece nevadí, hlavně že je sníh!

Sobota, neděle: V sobotu už sněžení ustane, ale napadaný sníh se na zemi drží zuby nehty. Ani sluníčko, které vyleze zpoza mraků, nemá dostatečnou sílu, aby mu uškodilo, teploty jsou vážně nízko. Stejně tak to zůstane i skoro celou neděli, až pozdě večer začne opět sněžit.

Hua Lan Yu

16. listopadu 2013 v 18:20
Jméno: Hua Lan Yu
Datum narození: 16. 4. 1985

Povolání: Lan v rodnej Číne pracovala s čajmi. Učila sa ich umeniu, učila sa ako ich správe podávať, aby sa ich blahodárne účinky prejavili na ľudskom organizme. A práve s týmto umením prišla sem. Zatiaľ pracuje v miestnej kaviarničke spojenej s čajovňou, no túži si otvoriť vlastnú čajovňu so zameraním na čínske čaje a priniesť aj na sever trošku z jej kultúry. Lan taktiež pracovala ako špecialistka na čínske masáže a akupunktúru, no nevenuje sa tomu aktívne, jedine ak ju zavolajú kvôli špeciálnemu prípadu. Akupunktúru či masáže, ktorými si privyrába, robieva zväčša iba doma, pretože si je istá, že je všetko úplne sterilné a pre zákazníkov pohodlnejšie.

Vzhled: Lan je jednoznačným tŕňom oku väčšiny severanov práve kvôli jej pôvodu. Nie všetci si dokážu zvyknúť na Číňanku v Dánsku, nie všetci si dokážu zvyknúť na takú odlišnosť. Zatiaľ čo väčšina obyvateľstva má blond vlasy a svetlé oči, Lan sa môže pýšiť dlhými, rovnými a čiernymi kaderami. Jej guľatú tvár zdobia tmavé oči farby tropického tmavého dreva a bledo červené, pekne krojené pery, ktoré sa často rozťahujú do príjemného úsmevu. Často tiež odhaľujú čisto-biely chrup. Lan je chudá a neveľmi vysoká osôbka. Meria sotva 165 centimetrov a pôsobí krehko, vyzerá, akoby sa každú chvíľu mala zlomiť. Predovšetkým keď obsluhuje a v rukách drží tácky s niekoľkými čajníkmi, sa jej ľudia pýtajú, či nepotrebuje pomôcť. Oblieka sa pohodlne, no jej šatník obsahuje prevažne oblečenie typické pre Čínu. Má tam mnoho dlhých a farebných tuník, obsahujúce mnoho pásikov, šnúrok a čínskych mincí pre šťastie. Nohavice nosieva voľnejšie, no má aj zopár obyčajných úzkych džínsov. Taktiež má v šatníku oblečenie z európskych obchodov, nepohrdne kabátmi,šatkami, či obyčajnými tričkami. Obúva si zväčša sandále, tenisky alebo čínsku obuv na podpätkoch. Miluje doplnky-náramky, tašky, prívesky či náušnice a keď ju stretnete, do nosa vám udrie príjemná vôňa kvetín a čajov.

Počasí 11. - 17.11.

11. listopadu 2013 v 21:52

11. - 17. listopadu

Pondělí: Počasí vydrží z neděle a tak příliš neuschneme. Celý den totiž vytrvale prší, až teprve k večeru déšť zvolní do jemného mrholení a v noci ustane úplně. Nicméně na rozdíl od předchozího dne si alespoň vítr dá přestávku a tak se denní teploty nepatrně zvednou.

Úterý, středa: V úterý dopoledne se ještě Hjortdarem přežene lehký deštík, ale po zbytek dne a celou středu bude už jen víceméně pošmourno, s občasným zadutím větru. Zkrátka obvyklý podzimní den, kdy už teploty příliš vysoko nejdou.

Čtvrtek: Ráno přijde s přízemním mrazíkem, který dává tušit, že zima pomalu, ale jistě klepe na dveře. Sluníčko svítí jak dopoledne, tak i odpoledne, ale jeho paprsky už žádnou sílu nemají a teploty se pohybují kolem pěti až šesti stupňů.

Pátek, sobota: Čtvrteční sluníčko i chladné teploty přetrvají až do pátečního odpoledne, kdy se začne nebe opět zatahovat. Pozdě v noci se spustí liják, díky kterému bude sobotní ráno poněkud uplakané. Na pořadu dne budou pak občasné přeháňky a vyčasí se až navečer.

Neděle: Ráno to vypadá na jeden z posledních pěkných dnů, ale po druhé hodině se opět přiženou mraky, z kterých se spustí protivné mrholení. A do toho se přidá lezavý vítr, tudíž kdo nechce prochladnout, měl by raději zůstat pěkně doma v teple.

Speciální vydání Střely

8. listopadu 2013 v 17:37 Novinky
Špeciálne vydanie strely

"Apokalypsa!"


Challenge XIV

6. listopadu 2013 v 15:58 Novinky
Po nějaké době tu konečně máme další challenge. Posledně šlo především o psaní, tentokrát to bude challenge hlavně "hledací". Chceme totiž vědět, jak vypadají rodiče vašich postav. Stačí tedy najít obrázek, který odpovídá vašim představám, a ten poslat na mail. Samozřejmě nezapomeňte připsat, koho osoba na obrázku představuje. Můžete připojit i pár větiček, ale není to povinnost. Stačí ten obrázek. Koho vyberete, to je čistě na vás - může to být známá celebrita, ale klidně i někdo méně populární. Hlavní je dodržet, aby se rodičům vaše postava aspoň trošku podobala (barvou vlasů, očí,...). Takže pokud máte rodilé Dány, nevybírejte si za faceclaimy jižanské přičmoudlíky, a tak podobně. Kapiš? Challenge můžete posílat do 25.11., klasicky na mail hjortdar@seznam.cz.

Počasí 4. - 10.11.

6. listopadu 2013 v 15:50

4. - 10. listopadu

Pondělí: Po deštivé víkendové smršti se počasí nijak neumoudří a poctí obyvatele Hjortdaru dalším zataženým dnem. Ráno bude halit ulice mlžný opar, který během dopoledne rozežene mírný vítr. Ten také přižene nad město další oblačnost, takže odpoledne se opět rozprší. Déšť bude bubnovat do oken po celou noc. Teplota vzduchu se bude pohybovat okolo jedenácti stupňů.

Úterý: Déšť, který trval celou noc, neustane ani po ránu a bude bičovat ulice města i přilehlou krajinu až do poledne, kdy se mezi mraky na chvilku objeví i sluníčko a maličko se oteplí. To ovšem nevydrží dlouho a i z trhajících se mračen začne znovu zlehka poprchávat. Oproti předchozímu dni se o stupínek ochladí.

Středa: I tento den budou provázet slabé přeháňky, i když se sem tam na obloze objeví i sluníčko. Nestihne však ani trochu pošimrat rtuť teploměrů a tak se teplota ustálí na deseti stupních.

Čtvrtek: Dnes se konečně trochu vyjasní a oblačnost se víceméně roztrhá, takže obyvatele Hjortdaru čeká jeden z mála posledních slunečných dnů. Teplota povyskočí na třináct stupňů a ochladí se až k večeru, kdy se obloha znovu zahalí do ocelových mračen.

Pátek, Sobota: Zamračená obloha vydrží i po následující dva dny, ale potěšující pro všechny může být skutečnost, že nesprchne. Teplota vzduchu se bude držet na dvanácti stupních a výrazně klesne až v průběhu sobotní noci, kdy se přižene poměrně silný vítr a z mračen se k zemi snese prudký liják.

Neděle: Vítr bude pofukovat po celý den a stejně tak se po celý den budou vyskytovat nad Hjortdarem prudké přeháňky. Teplota klesne až k sedmi stupňům.