Prosinec 2013

Sebastian Danielsen

30. prosince 2013 v 21:28
Jméno: Sebastian Danielsen
Datum narození: 20. 7. 1990

Povolání: Sebastian má naprosto normální, přízemní povolání. Pracuje v kanceláři, zapisuje data a vaří kávu svému šéfovi. Vždycky ale snil, že se postaví na jeviště a bude moci zpvívat, sny se však plní jen někomu a tak skončil v kancelářské židli pracujíc pro nabručeného tlustého chlapíka.

Vzhled: Sebastian je normlální mladý muž. Možná trošku snědší na severské poměry. Jeho výška rozhodně nepřesahuje 180 cm, ale žádny prcek to také není. Havraní vlasy se mu přirozeně kroutí ale pokud jde do společnosti, má na nic celkem silnou vrstvu gelu. Často o sobě říká, že vypadá jako brokolice, což rozhodně není moc daleko od pravdy. Jeho taktéž tmavé obočí je hodně výrazné, je to jedna z věcí, která Vás na jeho obličeji upoutá na první pohled. Pokud se ale zahledíte podrobněji, zjistíte, že Sebastian má krásné oříškově hnědé oči, kterými v mladších letech dostal kdekoho do kolen. Má také celkem výrazný nos a plné narůžovělé rty. Jeho rysy jsou celkem ostře řezané, takže dodávají celému obličeji jistou mužnost, alespoň někde, jelikož on sám svým chováním muže moc nepřipomíná. Často ho potkáte v jednobarvých tričkách s výstřihem do V nebo v jednoduchých kostkovaných košilých. Do společnosti nosí zásedně oblek, který celkem často doplńuje o nějaký ten hravě barevný motýlek. Je vidět, že mu na vzhledu hodně záleží a kdekoho by nejspíš nepřekvapilo, kdyby z něj vypadlo, že se líčí. Ale tak daleko zatím, naštěstí, ještě nedošel.

Euphemia Anna Juul

30. prosince 2013 v 21:20
Jméno: Euphemia "Effia" Anna Juul
Datum narození: 17.1.1990

Povolání: Prodává CDčka, DVDčka, videohry a staré LP desky v hjortdarském nákupním centru. Baví ji to, protože ráda komunikuje s lidmi a celý den poslouchá hudbu. Jen ji trochu otravuje šéf, který má problém s její divokou a volnomyšlenkářkou osobnosti.

Vzhled: Effia je ještě malá holka. Přinejmenším tak ve svých 160 centimetrech vypadá. Je štíhlé postavy a bez svalů může v některých očích působit až vychrtle. Zato tvářičky má baculaté a celý obličej víceméně oválný. Tomuto oválnému obličeji vévodí pár brčálových očí pod klenutým obočím. Co se jejího nosu týče, ten je na slečnu možná nadprůměrný, ale k frňáku má ještě daleko. Navzdory prořízlé puse jsou její rty jemné, bez ostrých kontur, jen spodní ret je o něco plnější. Vypadá to, jako by si své blond vlasy česala jednou za uherský rok, ale to je jen dojem vytvářený jejich hustotou a také tím, že je umývá jen šampónem a ignoruje existenci všech balzámů a kondicionéru a kdoví čeho všeho. Zná jen gumičku nebo barevný šátek, kterým si vlasy svazuje tak, jak to dřív dělávali uklízečky, ale dneska je to děsně in. I když by se za svou postavu nemusela stydět, obléká si pohodlná trika volnějšího stylo nejčastěji s potiskem nějakých rockových kapel. Její oblečení nikdy nezáří tisícem barev, většina jejích modelů je černá nebo alespoň tmavá, jen občas si vezme něco šedého nebo v barvě khaki. Skrze pohodlí upřednostňuje kalhoty, jen v létě vedle kraťasů nosí i sukně nebo krátké šatky. Nejčastěji si to trajdá v teniskách s gumovou špičkou, občas si vyjde v obyčejných botaskách. Jen v zimě vypadá dospěleji, a jen proto, že nosí černý kabát a vysoké kozačky. V uších nosí náušnice ve tvaru malých lebek. Občas si na krk vezme na provázek navlečené umělé perly, zápěstí má ověnčená tucty náramků a v břichu nosí piercing.


Počasí 23. - 30.12.

23. prosince 2013 v 21:21

23. - 30. prosince

Pondělí, úterý: Začátek týdne bude jako vystřižený z pohádky. Sice bude mrznout, ale nebude foukat žádný nepříjemný vítr a slunce bude svítit od rána až do setmění.

Středa: Ve středu se trošku oteplí a rtuť teploměru se bude pohybovat kolem nuly. Bude polojasno a k zemi se občas snese nějaká ta zbloudilá sněhová vločka.

Čtvrtek, pátek: Teploty zůstávají u nuly. Obloha se však ve čtvrtek ráno zatáhne a z nebe se začne snášet nemalé množství sněhových vloček. Během čtvrtka napadne několik centimetrů čerstvého prašanu. Očividně si ale někdo tam nahoře řekl, že sněhu není nikdy dost, protože v pátek se přes město přežene hotová sněhová vánice.

Víkend: Během soboty se zatažená obloha začne zase pomalu protrhávat a k večeru město dokonce pošimrají sluneční paprsky. Neděle už bude opět zcela slunečná a teploty zase klesnou o něco níže. Vypadá to, že další sněhová vánice se v nejbližší době konat nebude.

Tristan Mathiasen

22. prosince 2013 v 17:20
Jméno: Tristan Mathiasen
Datum narození: 13. června 1985

Povolání: Zubař. V nemocnici byste ho ale hledali marně - Tristan si zařídil soukromou ordinaci nedaleko centra. Jeho klientela je poměrně rozmanitá, ale k nelibosti mužské populace se sestává z větší části z příslušnic něžnějšího pohlaví - pánové by si ale neměli moc brblat pod vousy, jednu dobu totiž seriózně zvažoval, že bude gynekologem.

Vzhled: Tristan je muž průměrného vzrůstu, který se rád udržuje v kondici pobíháním po tenisových kurtech a rozvážným couráním po golfových hřištích. Nedá se tedy říct, že by se na jeho těle rýsovaly svaly, ale vyložená padavka to taky není. Jeho souměrný obličej zdobí modrozelené oči, které čas od času společně s jeho úsměvem přinutí nějakou tu méně odolnou pacientku k pocitu podlamujících se kolen a zrychlenému tepu. Do čela mu padá ofina čokoládově hnědých vlasů, kterou si češe lehce ke straně od té doby, co mu jeho mladší sestra několikrát po sobě zopakovala, že s uhlazenou ofinou vypadá jako pako. Dál se může pyšnit rovným nosem, nepříliš výraznými rty a různou mírou zarostlosti tváří - nikdy ho nepotkáte oholeného tak, aby jeho tvářička připomínala dětskou prdelku. Na druhou stranu není fanda plnovousů, takže se snaží udržovat svoje vousy ve stavu nedbalého strniště. Co se týče oblečení, v šatníku pana Mathiasena se nachází nepřeberné množství nejrůznějších košil, ať už se jedná o košile k oblekům a nebo o flanelky. Cítí se v nich pohodlně a tak nějak ve své kůži, takže bílá košile s krátkým rukávem tvoří i jeho pracovní uniformu. Občas volí jako spodní vrstvu bílé tričko, ale těch se mu doma povaluje jen pár kousků a většinou zůstávají bez povšimnutí poskládané na kupičce ve skříni. Co se kalhot týče, Tristan má nejradši pohodlné volné kraťasy, takže jakmile se ochladí, klesne i jeho nálada. Když už musí sáhnout po dlouhých kalhotách, volí raději jiný materiál než džínovinu, i když je hrdým vlastníkem celých jedněch džín, které mu koupila sestra k Vánocům (zřejmě proto, aby se mu pomstila za to, že ji rok předtím obdaroval zubní pastou a novými rovnátky).

Vánoční koncert

21. prosince 2013 v 22:56
Hjortdarské divadlo se rozhodlo půjčit orchestr pod vedením šéfdirigenta Mikkaela Feddersena na vánoční koncert v katedrále, kde se k hudebníkům připojí několik pěveckých sborů, aby společně navodili tu správnou atmosféru vánočními písněmi. Přijďte se podívat a zazpívat si koledy společně s ostatními!

Kdy: Neděle 22.12., 19:00
Kde: Katedrála

Maya Tariksen

21. prosince 2013 v 21:50
Jméno: Maya Tariksen
Datum narození: 15.8.1991

Povolání: Len pre nedávnom Maya doštudovala vysokú.Nakoniec sa z nej stala kuchárka.Pracuje v reštaurácií.Rada pečie,varí a jej jedlo je dlho chválené.

Vzhled: Je vysoká okolo 168 cm.Nedá sa o nej povedať že by bola maličká ale ani vysoká.Jej postava sa hodí k jej veku.Je na nej vidno že športuje.Keďže je vegetariánka moc nepriberá.Nedá sa o nej povedať,že by bola anorektička.Váha sa jej pohupuje okolo 60kg. Vlasy má pôvodne hnedé.Rda s nimi experimentuje preto majú často inú farbu alebo štýl.Momentálne má ombré. Jej vlasy sú rovné zostrihnuté po hruď.Necháva ich rozpustené.Čo sa týka očí má ich krásne hnedé.Má maličke pery ,ktoré si väčšinou namaľuje.To robí aj s očami.Na tie si dá špirálu,tiene a vždy to vyzerá perfektne.Len to že má obrovský šatník jej ponúka možnosť obliecť si to čo chce.Najčastejšie nosí rifle alebo sukne. Tričká nosí jednofarebné ale aj s detskými vzormi. Miluje Micky Mousa.Niekedy si dá aj šaty.Jej najobľúbenejšia obuv topánky na podpätkoch. No nosí aj košieľky. S veľkou obľubou nosí nejaké tielko a sukňu. Obľubuje však biele silonové podkolienky(väčši¬nou biele). Nosí väčšinou podpätky.Na krku nosí náhrdelník po matke.Niekedy má pri sebe aj kabelku cez plece ale to naozaj niekedy. Keď ide na nejakú slávnosť oblečie si dlhé vylepšené šaty. Vlasy si len natočí a nechá ich rozpustené.Pri športe má len nejaké tepláky a mikinu.Hocijaké jednofarebné tričko.No oblečie si všetko čo jej príde pod ruku.Nikdy neprídu v úvahu staré vyťahané trička a nohavice.V obúvaní to má lahké lebo sú to len topánky na potpätkoch. Je vždy ale oblečená moderne a sebe voľne takže je oblečená vždy vkusne.Jej oblečenie je vždy trendy,takže nezaostáva.

Mats Fox

21. prosince 2013 v 21:33
Jméno: Mats Fox
Datum narození: 6.6. 1982

Povolání: Designer domů, interiérů a zahrad.

Vzhled: Mats je vyšší postavy, asi okolo 185 centimetrů. Má nějaké ty svaly, ale není to nijak extra moc. Jeho vlasy jsou asi do půli krku dlouhé a špinavě blonďaté. Lehounce se vlní, ale není to vůbec poznat. Nechává si je stále rozpuštěné, ale o jejich úpravu dbá velmi pečlivě. Udržuje si také, ne moc velké, kotletky, které ale přes jeho vlasy nejsou moc vidět, tedy, pokud nefouká vítr. Obličej má oválnější, s jemnými rysy. Jeho oči jsou světle modré a mají velmi pronikavý pohled. Nos, ani malý, ani velký, je tak akorát. Rty jsou středně velké, ne moc plné a nabírají lehce růžový odstín. Avšak celkový obličej působí občas trochu hrubě a nedobytně, i když tomu tak není. Co se oblečení a stylu týče, vybírá si to, co se nosí, co mu sluší a hlavně, co je jemu samotnému pohodlné a cítí se v tom dobře. Nejčastěji jsou to buď jednobarevné, anebo naopak barevné, kostkované košile, rifle tmavších odstínů a nějaké ty botičky. Anebo také jednobarevná trička, u kterých zase preferuje světlejší odstíny. Nerad nosí vytahané a poničené oblečení, zvlášť ne, když je v dobré společnosti. Občas si s sebou bere svoji, ať už baskytaru, anebo normální kytaru… tak, či tak je bez ní většinou jako bez ruky.

Mathias Vestergaard

21. prosince 2013 v 21:17
Jméno: Mathias Vestergaard
Datum narození: 17.2. 1989

Povolání: Dalo by sa o ňom tvrdiť, že jeho profesiou je vyrábať problémy na počkanie. Vyskúšal už snáď všetky druhy prác, od stavbára po čašníka, no nikde sa mu nepodarilo vydržať dlhšie než 2 mesiace bez problémov. Momentálne je zamestnaný ako moderátor v súkromnom rádiu.

Vzhled: Poľahky ho zbadáte v dave, keďže svojou výškou mnohých iných presahuje. Jeho postava je štíhla, avšak Mathias nie je žiadna vychrtlina. Má široké ramená, čo mu ešte zostalo zo športovania, ktorého sa už dávno vzdal. Rovnako i svalnaté je i jeho telo. Pod bežným oblečením sa mu črtajú vypracované svaly, ktoré si doteraz zvykne precvičiť. Avšak Mathias nie je vzorný športovec. Omnoho často ako v akejsi športovej hale ho uvidíte na obyčajnej prechádzke po ulici s cigaretou trčiacou z úst. S touto neresťou začal už v puberte a drží ho doteraz. Hnedé vlasy, hoci ich odtieň sa podobá skôr na čiernu farbu, má strihané nakrátko, ofinu si zvykne nagélovať a podtrhnúť výzor akéhosi rebela. Čo tomu pomáha je aj neustále strnisko, ktoré síce reguluje aby nevyzeral ako zarastený dedko, no nikdy sa neoholí úplne. Plné pery málokedy zodvihne do úsmevu. Sem tam možno badať akési ironické pozdvihnutie kútika. Vo veľmi vtipnej príležitosti, keď sa dokonca i on zasmeje, odhalí rad rovných bielych zubov, ktoré ani dlhoročné fajčenie nedonútilo zmeniť farbu na žltú či inú. Na jeho tvári, okrem strniska, dominujú veľké, hnedozelené oči a nos, ktorý je síce väčší, no nepôsobí rušivo. Mathias väčšinou volí ležérny, nedbanlivý štýl obliekania, najčastejšie ho uvidíte v roztrhaných rifliach, voľnom či obtiahnutom tričku a v prípade chladnejšieho počasia v koženej bunde. Nepatrí medzi tých, ktorý si potrpia na akési drahé, značkové kusy oblečenia a rozhodne nikdy, snáď len vo veľmi sviatočných príležitostiach máte možnosť vidieť ho v kravate a košeli.

Banjamin Blackbite

21. prosince 2013 v 21:09
Jméno: Banjamin Blackbite
Datum narození: 19.4.1995

Povolání: Nemá stálé povolání, pracuje kde se dá. Toť brigády, či jiné způsoby přivýdělku. Mívá i několik prací naráz.

Vzhled: Ač je mu již osmnáct, nebylo by neobvyklé, tipovalo-li by se mu mnohem méně. Jeho výška se blíží až ke 175 cm, řadí se tedy spíše k těm vyšším jedincům. Postava je na určitých místech poměrně vysvalená - není to sice žádná korba, ale o svalovinu se rozhodně nemusí bát. Je to nějaký ten zlatý střed, prostě jde vidět, že cvičení přináší určité ovoce. Stojí vždy vzpřímeně, což by mohlo přiživovat sebevědomí dojem. V davu by se dokázal perfektně ztratit, jeho maličkost totiž není příliš výrazná. Husté černé vlasy bývají neupravené, popřípadě nějak jednoduše učesané. Sem tam dokonce stíní očím, jež jsou stejně temné barvy, jako rozčepýřené vlasy. Mezi nimi čenichá nadprůměrně průměrný nos. Tenké růžové rty, často v nějakém úsměvu již jen dokreslují snědý obličej. Jestliže je opravdu něčím pobaven, ukáže čistě bílá zubiska. Jak už bylo zmíněno, nedělá mu potíže splynout s davem, za což může i oblečení. Jeho oděvy jsou spojovány hlavně s košilema různých stylů a barev, popřípadě obyčejných triček. Jeden ho neuvidí v ničem jiném, než džínách. Některé z nich vypadají, jak to říct.. dost nošeně, ale ani to ho zjevně neodrazuje od toho, aby pokračoval v jejich nošení až do jejich kompletní výpovědní lhůty. A další typickou věcí jsou botasky, obvykle nějak světlé - nejčastěji bílé. Zas některé exempláře nesou značnou míru opotřebování. Co se doplňků týče, nikdy nesundavá medailonek ze svého krku, takže je to něco, jako poznávací značka. Jinak jeho tělo nenese žádná zkrášlovadla, ať už tetování, nebo piercingy. Jenom předloktí okupuje nepěkná jizva od popálení. Naštěstí není zas tak velká.