Leden 2014

Challenge XV

27. ledna 2014 v 12:17 Novinky
Po delší odmlce je tu další challenge. Nováčci, kteří moc netuší, o co jde, a třeba by se jednou chtěli zapojit, si o výzvách mohou přečíst něco málo zde, případné dotazy směřujte do komentářů ;)

A o co půjde tentokrát? Tentokrát to bude chtít trošku se zamyslet. Patnáctá výzva spočívá totiž v grafickém znázornění osy života vaší postavy/postav. Jednoduše řečeno - nakreslíte osu, na které vyznačíte události, které jsou v životě vaší postavy důležité/zlomové/zásadní/něconatenzpůsob. Důležité je především vyznačit data (alespoň roky), a k nim napsat, co se tenkrát událo tak zásadního. Nemusíte se rozepisovat, stačí to i heslovitě. A co znázornění samotné? Inu, osu můžete nakreslit buď digitálně v nějakém programu, případně ručně a vyfotit/naskenovat. Challenge zasílejte klasicky na mail hjortdar@seznam.cz, a to do 21.2.

Počasí 27.1. - 2.2.

27. ledna 2014 v 12:07

27. ledna - 2. února

Pondělí: Už začátkem týdne se začne citelně oteplovat. Je sice pořád pod mrakem, ale rtuti teploměru se nečekaně podařilo vyšplhat k pěti stupňům nad nulou. Sníh začne měknout a pomalu taje, avšak náledí se drží a chodníky i silnice stále zákeřně kloužou.

Úterý: V noci z pondělí na úterý klesnou teploty opět pod bod mrazu, tudíž tající sníh zmrzne a tam, kde bylo mokro, bude pro změnu pěkně namrznuto. Přes poledne ale námraza opět roztaje, jelikož se znovu oteplí. Dnes dokonce zpoza mračen na chvíli vykoukne slunce.

Středa, čtvrtek: Obleva pokračuje, ovšem s tím rozdílem, že už nemrzne ani v noci. Náledí z většiny míst zmizí, sněhu viditelně ubyde a v některých rušnějších uličkách se můžete setkat se všemi oblíbenou špinavou břečkou, která kdysi bývala sněhem. Většinu času svítí slunce, ale ve čtvrtek večer se opět přiženou mračna a obloha se zatáhne.

Pátek: V pátek se pravděpodobně nebude nikomu chtít vylézt z postele. Oblohu okupují tmavě šedá mračna, ze kterých občas zaprší, sníh pomalu taje nadále a v ulicích je plno rozbředlé břečky. Do toho celý den fouká nepříjemně studený vítr.

Víkend: O víkendu se počasí konečně trochu vylepší. Během sobotního odpoledne se mračna na chvilku protrhají a navzdory slunci teplota o několik stupňů klesne a přiblíží se nule. Večer začne sněžit a nepřestane celou noc. V neděli dopoledne se strhne hotová chumelenice, odpoledne už bude sněžit jen mírně. Město i krajina se opět pomalu začne zahalovat do bílého pláště.

Alexander Larsen

26. ledna 2014 v 19:47
Jméno: Alexander Larsen
Datum narození: 4.6. 1987

Povolání: Alex pracuje jako hasič.

Vzhled: Alex na první pohled jistě zaujme svoji výškou. Je totiž vysoký, avšak nějaký extrém to není, asi 189 cm. Na jeho těle jsou poznat tvrdá léta dřiny, jelikož jeho povolání není nic lehkého, a tak je potřeba se udržovat v dobré kondici. Takže má svaly, dost, ale do nějakých velkých kulturistů by se zařadit asi ještě nemohl. Hlava je poněkud oválnější s lehce výraznými lícními kostmi, které jsou výrazné teprve až se usměje svým neodolatelně sladkým úsměvem. Očka jsou tmavě hnědá, ne-li černá. Vlasy má též, jako oči, tmavě hnědé, ale do černé ještě nezasahují, krom kořínků, u kterých jsou vážně černé. Nutno dodat, že si je občas nechává narůst někam po ramena. Avšak i kratší verze jeho kadeří se mu líbí, takže je to různé. Také je třeba vědět, že se o ně pečlivě stará. Občas si na sebe vezme nějaké nevýrazné náramky, ale nijak to s doplňky nepřehání. Málokdo by řekl, že je jinak orientovaný. Co se oblečení týče, Alex si neobléká to, co má zrovna po ruce, ale pečlivě si to vybírá. Přece by se nevydal někam do společnosti v roztrhaných riflích a vytahaném tričku. Pokud se jedná o tu vážnější společnost (ples, pohovor, schůzka,…), obléká si smoking, při nejhorším košili a k ní vhodné kalhoty a stejně tak boty. Jinak ho můžete vidět v různě barevných tričkách, ať už s potiskem, nebo bez, stylových mikinách, nebo košilích. Z kalhot má nejoblíbenější rifle různých odstínů a boty, to je různé. Většinou si ale bere nevýrazné, avšak i přesto stylové. Nutné je vědět, že rád nosí kabáty tmavších odstínů.

Theodor Winchester

26. ledna 2014 v 19:30
Jméno: Theodor Winchester
Datum narození: 1. 2. 1990

Povolání: Jako barman to nemá vždy zrovna lehké, poslouchat nářky přiopilých klientů není zrovna nejpříjemněji strávený večer.

Vzhled: Theodor svou výškou nijak nevyniká, není ani malý ani vysoký, prostě tak akorát. Je dosti hubený, ale nějaké ty svaly na něm přeci jenom najdete, hlavně na rukou. Má trošku delší hnědo-černé vlasy a o svůj účes se nijak zvlášť nestará, většinou vlasy ráno jen trošku přičísne, aby zabránil vytvoření dredů, ale pěšinka a podobné věci ho nijak zvlášť nezajímají. Pod hustým tmavým obočím se skrývají tmavě hnědé oči, pod rovným nosem si nechává narůst jemný knírek a nějaké to strniště na tváři také naleznete. Pokud není v práci, obvykle nosí jednobarevná trička nebo košile, rád se drží nevýrazných barev, jako jsou černá, šedá nebo bílá, opravdu výjimečně ho najdete v něčem vícebarevném, maximálně tak ve svetru s norským vzorem na rodinné Štědrovečerní večeři. Stejně tak to je i s kalhotami, jiné než černé si snad nikdy v životě nekoupil. V zimě chodí v krátkém šedo-černém (ano opět) kabátu a černých kožených rukavicích. Na jeho těle nenajdete žádné tetování, jizvy a dokonce ani žádná mateřská znaménka, je to docela zvláštní, ale on se nikdy příliš nezajímal proč tomu tak je.

Brigitte Mikkelsen

26. ledna 2014 v 19:24
Jméno: Brigitte Mikkelsen
Datum narození: 11.11. 1991

Povolání: Brigitte pracuje jako knihovnice. Miluje knihy a jejich vůni, je ráda, když v takovém prostředí může pracovat.

Vzhled: Brigitte je slečna vysoká kolem 170 cm. Je vyhublejší postavy. Na první pohled si pravděpodobně všimnete jejího hranatého, bledého obličeje. Na nose má pár pih, pokud se podíváte pozorněji, zjistíte, že jí od kořene nosu ke tváři vede tenká jizva. Na jejích mandlových očích je už od prvního pohledu něco zvláštního. Levé oko má totiž modré s žlutými flíčky, pravé oko je hnědé. Má růžové a úzké rty. Nazrzlé hnědé vlasy má většinou rozpuštěné a sahají jí asi pod lopatky. Moc často se nelíčí, když už se rozhodne, že se namaluje, použije hnědou tužku na oči a hnědou řasenku, obočí zvýrazní hnědou tužkou. Dává přednost pohodlnějšímu oblečení, často nosí vytahanější trička a svetry. Pokud si vezme tílko, uvidíte tetování růže na levém rameni. V létě nosí džínové kraťasy a různobarevné sukně, jindy nosí pouze džíny. Střídá tři páry bot, a to černé vysoké steely, černé tenisky a sandály.

Počasí 20. - 26.1.

21. ledna 2014 v 12:29

20. - 26. ledna

Pondělí: Celý den je poněkud pošmourno a jen sem tam se z nebe snese několik sněhových vloček, ale na nějaké větší sněžení to nevypadá. Rozhodně je však ale zima a fouká studený vítr. V noci skrápí zem slabé mrholení.

Úterý: Díky noční lehké přeháňce bude dopoledne trochu namrzlé, ale odpoledne konečně vysvitne sluníčko, které dá námraze vale. I tak je ale chladno, neboť i celé úterý profouká ledový vítr, kvůli kterému se jen málokomu chce ven.

Středa: Ve středu naštěstí už vítr ustane a díky tomu, že dopoledne a většinu odpoledne zasvítí sluníčko, trochu se oteplí a hned je venku trochu snesitelněji. K večeru se zatáhne a vypadá to, že nás nebesa poctí chumelenicí, nakonec z toho ale nic není.

Čtvrtek, pátek: Čtvrtek je takový líný den. Přes den zamračeno, vítr nezafouká a z nebe nic nespadne. K večeru se k zemi snese pár sněhových vloček, ale to je asi tak všechno. V pátek už je těch vloček víc, celý den mírně posněhává a do toho opět začne pofukovat vítr.

Víkend: V sobotu se probudíme do prosluněného rána. Celé dopoledne je nebe jako vymetené a po předchozích mracích - jak se zdá - ani stopy. Ty se ale k odpoledni opět vrátí a přinesou poněkud silnější sněžení, které ustane až v neděli ráno. Odpoledne se pak opět vyčasí a díky absenci větru je ideální čas na pěknou procházku.

Počasí 13. - 19.1.

12. ledna 2014 v 20:14

13. - 19. ledna

Pondělí: Začátkem týdne se počasí uklidní a žádná další chumelenice nehrozí - vždyť už je sněhu až až. Mimo město sahá dobře ke kolenům, taková nadílka tu dlouho nebyla. Přes odpoledne se mraky protrhají a konečně zasvítí sluníčko. Teploty se však pohybují pod bodem mrazu.

Úterý, středa: Slunečné počasí přetrvává i v následujících dnech a teploty dokonce stoupají nad nulu. Na slunci začne sníh pozvolna tát, ovšem tam, kde je stín, se námraza i sněhová nadílka drží. Přestože bude přes den poměrně teplo, není skoro poznat, že sněhu trochu ubylo.

Čtvrtek: Bude polojasno, ale teploty zůstávají nad nulou. Rtuť teploměru se vyšplhá až k pětce, což způsobí celkem rapidní tání. Přes noc ale stále mrzne, takže to, co přes den roztálo, v noci zmrzne a ráno každého jistě potěší náledí.

Pátek: Ještě v pátek se teplé počasí drží, avšak obloha se začne zatahovat a večer už nad městem visí šedá mračna. V noci teploty klesnou hluboko pod nulu.

Víkend: V sobotu se město vzbudí do zmrzlého dne - mráz vykreslil na oknech třpytivé ornamenty, chodníky i silnice ukázkově namrzly, stromy jsou obalené bílými krystalky mrazu. I přes den se budou teploty držet pod nulou, takže tahle výzdoba přetrvá do dalšího dne. V neděli se však zase vyjasní, slunce bude hřát a mrazivá krása roztaje. Večer se obloha zatáhne a k zemi se snese pár zbloudilých sněhových vloček.

Ask.fm

10. ledna 2014 v 22:47
Jak někteří z vás již postřehli a jiní možná tuší nějakou bejkárnu... Ano, je to tak. Několik cvoků (vůbec netušíte kdo, že?) si založilo ask.fm svým postavám. A vy samozřejmě máte příležitost ptát se na to, co vás zajímá. Ptejte se prosím pouze na herní informace a pouze postav, ne jejich pisatelů. Pište slušně a neptejte se na hovadiny. Easy.


No a pokud byste i vy chtěli založit ask své postavě/postavám, není problém. Stačí odkaz potom hodit do pokecu nebo na mail, pokud chcete být v seznamu cvoků ;)

Tamara Nissen

9. ledna 2014 v 19:15
Jméno: Tamara Nissen (roz. Sørensen)
Datum narození: 13.1.1989

Povolání: Animátorka a tvůrkyně vizuálních efektů pod záštitou jedné menší filmové agentury. Nechává se najímat příležitostně a většinou jen od místních filmařů, takže její tvorba rozhodně není světoznámá. Když zrovna nepracuje na nějakém větším projektu, kreslí ilustrace do dětských knížek a časopisů.

Vzhled: Tam vypadá už na první pohled jako křehká a někdy až téměř éterická bytost. Svalů opravdu moc nepobrala, ale nepovažuje to za nutnost - vždycky se přeci najde nějaký přeochotný mužský, který jí pomůže zvednout kufr, zatlouct hřebík, přestěhovat tohle a tamto nebo otevřít pevně uzavřenou lahev. Její postava je zdravě štíhlá, což znamená, že nevypadá jako po návštěvě koncentračního tábora, ani jako po každodenním nájezdu do cukrárny. Příroda ji obdařila tak akorát, aby se sebou mohla být spokojená, takže rozhodně netrpí depresemi z toho, že jí někde na těle pár centimetrů přebývá nebo naopak chybí. Výškou se řadí mezi obvyklý průměr, takže může bez obav nosit boty na podpatku a pořád ještě bude menší, než většina mužů v jejím okolí. Její pleť je světlá, bez pih, a velmi špatně se opaluje. Obličej jí lemují vlnité blond vlasy, které jí rozpuštěné sahají někam pod lopatky. Tam si je často splétá do volného copu, nebo si jich část stahuje dozadu gumičkou, zatímco ten zbytek nechává volně splývat přes ramena. Jejímu jemně řezanému obličeji dominují oříškově zbarvené oči, ve kterých se po většinu času odráží její široký úsměv. Celkově působí jako sympatická slečna a v některých mužích může vzbuzovat potřebu ochraňovat. Nejčastěji nosí nejrůznější šaty nebo sukně a halenky, ale ani džíny, tričko nebo košile u ní nejsou výjimkou. Všechno ale většinou ladí do pastelových barev nebo tlumených tónu - rozhodně na ní nikdy neuvidíte neonově zářící oblečení či doplňky. Čas od času zvolí ležérní pánský styl a oblékne se do kalhot, košile a vesty s kravatou, přičemž to celé završí ještě kloboukem jako třešničkou na pomyslném dortu. Líčení přizpůsobuje příležitostem, a co se týče šperků, za zmínku stojí především stříbrný řetízek s drobným přívěskem ve tvaru růže, který z krku sundává jen málokdy. I když jí nevadí nosit podpatky, mnohem raději má obyčejné plátěné kecky.

Lenna Andersen

9. ledna 2014 v 19:07
Jméno: Lenna Andersen
Datum narození: 16. 5. 1989

Povolání: Lenna studuje na zdravotní sestřičku, přičemž chodí na praxe do místní nemocnice. Zároveň si přivydělává v místním bistru jako vcelku nešikovná servírka. Díky své univerzální nešikovnosti nošení jídla na podnosech tedy nepočítá, že se v bistru bude ještě dlouho ohřívat, a tak si neúspěšně shání i další brigádu do rezervy.

Vzhled: Lenna se řadí do skupiny průměrných slečen svého věku. Dorůstá do výšky 170 cm, s čímž je nadmíru spokojená. Udržuje si štíhlou linii pravidelným cvičením a zdravou stravou, i když ani jedno během vánočních a novoročních oslav nedodržovala. Pleť má světlejší, což není nic divného na obyvatelku Skandinávie, a pokrývají ji menší výraznější pihy. Nejvíce pih najdete na obličeji a taky na pažích. Co se týče celkového dojmu, Lenna působí poměrně žensky. Boky má širší a dekolt přiměřeně velký. Zkrátka o ni můžeme tvrdit, že postavu má hezkou a že se stoprocentně nemá za co stydět. Nejvíce vás na ni zaujme asi její obličej srdcovitého tvaru. Je celý pokrytý drobnými pihami, za které se dřív Lenča trošku styděla. Obličeji dominují velká průzračně modrá kukadla, v nichž můžete naprosto skvěle číst její pocity. Taky by se mohlo zdát, že v nich neustále jiskří. Lenna je na své oči právem hrdá. Aby více vynikly, zvýrazňuje si je černou řasenkou. Jinak se Lenna moc nemaluje. Řasenka jí stačí. Nad očima se klene úzké světlé obočí. Kdyby si ho Lenča pravidelně nezkrášlovala a nevtrhávala, patrně už by ho měla srostlé. Z obočí vybíhá menší nosík, který přesně pasuje do proporcí jejího jemného obličeje. Pod nosem se nachází rty. Rty má plné a věčně roztažené do poťouchlého úsměvu. Za rty se ukrývají bílé zoubky, které už má po mnohaleté tortuře s rovnátky konečně rovné a může se radovat. Obličej lemují dlouhé zrzavé vlasy, které si občas ničí horkým vzduchem. Používá všelijaké kleště, žehličky a kulmy, aby si vlasy upravila tak, jak chce. Snaží se je ovšem moc netrápit, a tak horký vzduch používá jen tehdy, kdy je to nutné. Vlasy nosí většinou stažené do culíku nebo spletené do copu, aby jí nepřekážely při práci. Je ale pravda, že je radši nosí rozpuštěné. Ačkoli byste to do ní asi neřekli, ale tahle slečna má hned čtyři tetování. Všechny na rukách. Na nadloktí si nechala vytetovat malý diamant, pak má na druhém nadloktí jakousi květinu. Na straně levého zápěstí má vytetovanou ležatou osmičku a na druhém zápěstí nápis. Na svá tetování moc hrdá není, ale je ráda, že jsou jen malá. Nějaký větší obrazec by nejspíš nesnesla. Co se týče jejího stylu oblékání, nosí většinou cokoliv, co vyhrabe ve skříni, ale musí to být pohodlné. Poslední dobou si oblíbila leginy, trička s krátkým rukávem a svetříky, takže ve volném čase ji uvidíte nejspíš právě v tom. Co se obuvi týče, nosí většinou tenisky, conversky nebo vansky. Na nějaké páskové botky, baleríny nebo nedejbože lodičky kašle.