Únor 2014

Počasí 24.2. - 2.3.

24. února 2014 v 19:20

24. února - 2. března


Pondělí, úterý: Začátkem týdne bude přetrvávat chladné počasí z konce týdne minulého. Teploty se budou držet kolem nuly a tu a tam se nad městem proženou šedá mračna, ze kterých se k zemi snese tenká sněhová pokrývka. Bude víceméně pořád zataženo, teprve v úterý odpoledne se mračna začnou protrhávat a oteplí se, takže čerstvě napadaný sníh začne tát.

Středa: Ve středu ráno potrápí město náledí, ale zbytek dne bude příjemně prosluněný a poměrně teplý. Teploty se vyšplhají nad pět stupňů a sníh opět začne tát.

Čtvrtek: Teplé slunečné počasí se zuby nehty drží a pokud se nad městem objeví nějaký mrak, zase rychle odpluje. Sníh i nadále taje a ve městě se opět tvoří břečka. Okolní pastviny jsou podmáčené, ale začínají se hezky zelenat. Možná, že už přichází jaro.

Pátek: V pátek ráno se počasí trošku zkazí. Nad město se přiženou šedá mračna, ochladí se a začne pršet. Déšť však po poledni ustane a mračna se opět začnou protrhávat. Noc bude jasná a bude vidět spoustu hvězd.

Víkend: Konec týdne bude opět zalitý sluncem a příjemně teplý. Oteplí se dokonce ještě více a rtuť teploměru se vyhoupne téměř až k deseti stupňům celsia. Sice tu a tam zafouká nepříjemně chladný vítr, ale jinak bude počasí idylické a bude lákat k příjemné procházce.

Kristoffer Björk

19. února 2014 v 12:41
Jméno: Kristoffer Björk
Datum narození: 16. 4. 1991

Povolání: Profesionální flákač. Kdyby bylo válení na pohovce uznáno oficiální olympijskou disciplínou, pravděpodobně by útočil na zlatou, a ani by ho to nestálo moc námahy, protože k tomu má vrozený talent. Jelikož ale občas nastane chvíle, kdy má do kapsy hluboko, bere příležitostné sezonní práce a brigády - například výpomoc na stavbě, skládání zboží a jednu dobu dokonce působil i jako taxikář. Nutno podotknout, že u ničeho dlouho nevydrží.

Vzhled: Kit připomíná svým vzezřením rozčepýřené kuře, co se právě vyprostilo ze zbytků skořápek. Jeho vlasy mají barvu zlatavé whisky, na sluníčku blednou, v zimě tmavnou, ale po celý rok neorganizovaně trčí všemi směry, jako by byly vnějším odrazem samotného Kitova charakteru. Pod víceméně rovným a nepříliš výrazným obočím se nachází pár modrých očí, které velmi často působí unaveným dojmem, ale jakmile se na Kitových rtech mihne úsměv, přeskočí v nich nezbedné jiskřičky. Ostatně právě jeho oči jsou tím jediným, co v jeho tváři víceméně odráží jeho skutečné emoce, i když se vám mimickými svaly snaží nalhat něco jiného. Jeho oči prostě lhát nedokážou, i když se o to urputně snaží. Dál se jeho obličej pyšní kratším, širším nosem (no, dobře, ono zase moc není na co být pyšný) a menšími úzkými rty, nad nimiž Kitovi raší blond knírek. Kit vůbec tak nějak podporuje styl velmi nedbalé elegance, takže si udržuje kratší strniště, které se občas vymkne kontrole a přeroste únosnou mez - ovšem nutno podotknout, že i to mu svým způsobem sluší, i když ho to dělá o několik let starším. Jediné, na co není ani trochu pyšný, jsou jeho mírně odstávající uši. Co se týče jeho postavy, dorostl průměrné výšky, a flákačství a vysedávání po hospodách se na něm naštěstí zatím moc nepodepsalo, ačkoliv do pěkně vyrýsovaného břišního svalstva má mladý pan Björk ještě hodně daleko. Přesto, když už se nachomýtne k nějaké té fyzické práci, se na něm nějaký ten sval pod vykonanou námahou mihne. Obsah jeho skříně se dá sbalit do dvou středně velkých kufrů, takže je zřejmé, že Kit nebude zrovna velkým sponzorem textilního průmyslu a módním vyznavačem. Nejraději ze všeho se promenáduje po venku v obyčejných džínách, jednobarevném tričku, kostkované košili, či obojím najednou, před svetry dává přednost mikinám, a tomu všemu holduje spíš v tlumených, tmavých barvách. Když už si na sebe musí obléct sako, bere si pod něj tričko, a stejně tak by ho nikdo nedostal do vyloženě společenských kalhot. Kravatu považuje tak maximálně za zajímavé zpestření milostného života. Kolem zápěstí levé ruky má omotaných několik barevných náramků přátelství, které dle známek ošoupanosti nosí už pěknou řádku let, aniž by je na delší dobu sundával.

Frederik Høgh

18. února 2014 v 13:24
Jméno: Frederik Høgh
Datum narození: 15. 6. 1985

Povolání: Následujíc otcovy šlépěje se stal instalatérem. Sice chtěl jako nezkrotný puberťák nastoupit na hereckou konzervatoř, tatíček ho ale viděl jinde a tak se z donucení tohoto snu musel vzdát.

Vzhled: Není nijak zvlášť vysoký, ale také to není žádný prcek. Možná je přece ale jen trochu menší než průměrní muži. Váhou se pohybuje někde kolem průměru. Nějaké to svastvo na jeho postavě určitě najdeme, jak by taky ne u takového vášnivého sportovce jako je Frederik. Pokud nemíří někam do společnosti, nebo na důležitou schůzku jeho krátké, tmavě hnědé až uhlově černé vlasy trčí do všech možných stran. Jeho obočí není nejvýraznější, ale za to Vás jistě na první pohled upoutají jeho ohrančivě ledově modré oči. Jeho veliký nos by se dal s klidem nazvat orlím. Když se usměje, jeho ústa se zkřivý do zvláštního půlměsícovitého tvaru, obecně jsou jeho rty tenké a také často usměvavé. Špičatou bradu mu někdy pokrývá tmavé strniště. Preferuje sportovní styl oblékání a kvádro na něm uvidíte opravdu pouze při nějaké slavnostní příležitosti. Nejčastěji nosí volné džíny a barevná trička, obvykle s nějakým potiskem. Když je chladněji, vezme si i nějakou tu sportovní mikinu. Jeho zručné ruce, které opraví každé potrubí pokrývá několik jizev. Některé dlouhé, některé kratší. Tak jako na kolenou a holeních. Má je ještě z dob co byl malý neposedný fakan který běhal kolem domu a každou chvíli se vracel domů s rozbitým kolenem. Ze strany levého lýtka se mu táhne jedna dlouhá a nejvíc viditelná. Tu má po operaci když si při hokeji ošklivě zlomil nohu. Ještě by bylo dobré dodat, že na dálku nevidí tak dobře a proto ho můžete někdy potkat s brýlemi na nose, nenosí je ale tak často jak by měl protože mu prostě jednoduše přijdou stupidní.

Kate Johansson

18. února 2014 v 13:21
Jméno: Kate Johansson
Datum narození: 18.12. 1989

Povolání: Vlastní malé domácí tetovací studio.

Vzhled: Kate má postavu, kterou by jí jistě záviděla každá modelka. Pevné tělo a ženské křivky, které díky oblečení, co nosí nijak nevynikají, ale jistě se nemá za co stydět. Je hubená a vysoká přibližně kolem 170 centimetrů, takže z davu nijak nevyniká, ale zase tam úplně nezapadne. Obličej má s trochu ostřejšími rysy, ale rozhodně ne zas tak ostré, aby působil zle a nepříjemně. Spíše tak akorát. Její kávově hnědé vlasy jsou do půli zad dlouhé a rovné. Oči má čokoládové a ne moc výrazné. Když si je však namaluje, naberou nečekaných rozměrů. Nos by se možná zařadil do těch trochu větších, ale rozhodně to není nic špatného, ba naopak. Rty nejsou nijak dlouhé, ale za to jsou plné a ukrývají řadu rovných bílých zubů, o které si Kate vážně pečlivě pečuje. Má na sobě poměrně dosti tetování. Dvě na krku, jedno na rameni a dalších pár na obou rukách. A jedno na klíční kosti. Jí se to líbí a rozhodně se za to nestydí. Tělo, jak už bylo řečeno, je hubené a zpevněné občasným cvičením, kterým se zabývá, aby si udržela kondičku. Rozhodně na ní uvidíte nějaké řetízky a náramky všech druhů. Náušnice rozhodně nenosí, jelikož jí to nedělá dobře a vadí jí to. A teď k oblečení. Kate by si na sebe rozhodně nikdy nevzala sukni a moc upnuté oblečení. Ona raději volná trička s potiskem hrubších a vulgárnějších obrázků, nebo bez potisku. Potrhané rifle, anebo potrhané silonky. Dále ráda nosí volné mikiny s potisky různých nápisů apod. Z bot má nejraději těžké kanady všech barev, ale nejradši má ty tmavé, anebo ty, které vyniknou. Také si nazuje tmavé conversky nebo obyčejné botasky. Šaty na ní také uvidíte, ale to jen tehdy, když jde do nějaké společnosti. Má ráda minišaty, ve kterých odhalí svoje křivky a muži se za ní můžou otáčet. K těm si bere boty na vysokém podpatku a hlavně takové, které k nim ladí. Skoro pořád také nosí stylové brýle tmavých barev a odstínů. Vlasy si nechává stále rozpuštěné. Nutno dodat, že má krásný hlas, ale jelikož ho ve své profesi nevyužije, tak ho schovává a málokdo ví o tom pokladu, co ve svém hrdle schovává. Často ji uvidíte se sluchátky v uších, anebo ve stylové kšiltovce.

Blogfar O'Dian

18. února 2014 v 13:17
Jméno: Blogfar O'Dian
Datum narození: 12.12. 1979

Povolání: Tak to je trošku komplikované, ale ve výsledku naprosto jednoduché. On totiž Blogfar je vystudovaný historik a také vyučený kovář. V současné době se věnuje tomu druhému.

Vzhled: Blogfar je poměrně urostlý muž, který rozhodně nemá daleko ke dvěma metrům. Tělo je široké, zvláště v oblasti ramen, je ovšem jasné, že to rozhodně nebude příliš tukové vrstvy. Má hnědé, lehce přizrzlé vlasy a vousy, o které se pečlivě stará, vlasy nosí často stažené širokým koženým řemenem do culíku, což je pravděpodobně zvyk z kovárny. Na zádech má obrovskou bledou táhlou jizvu, vypadá to jako spálenina. Na hrudi a pažích má poměrně bujné ochlupení, pravdou však zůstává, že to na rukou je denodenně ohrožováno jeho prací. Někdy lehce napadá na pravou nohu a levé ucho se při bližším zkoumání může zdát trošku pochroumané.

Počasí 17. - 23.2.

17. února 2014 v 21:42

17. - 23. února

Pondělí, úterý: V pondělí dopoledne dávejte pozor na cestu, posypáno sice je, ale místy to nepochybně dost klouže. Ačkoliv odpoledne na chviličku vykoukne sluníčko, moc dlouho si s námi nepopovídá a zase se rychle zatáhne. To vydrží až do úterního večera, navíc se k tomu přidá vítr, takže úterý bude pěkně profoukané.

Středa: Ačkoliv se ve středu ráno probudíme do lehkého sněžení, je to opravdu jen takový závan a odpoledne už po něm není ani stopy. Dopoledne ještě je trochu zataženo, ale po poledni se vyjasní a sluníčko nás poctí svými paprsky.

Čtvrtek: Slunečné počasí přetrvá a vzhledem k tomu, že přes den ani nefouká vítr, je poměrně teplo, zkrátka takové časné jaro. V noci ovšem opět začne fičet, teploty spadnou nízko, což má za následek ranní mrazík.

Pátek: Ráno je díky jinovatce bílé a i když do toho zasvítí sluníčko, teplo tentokrát nečekejte, je to jen lezavá zima. Navečer překryjí nebe mraky, u kterých zřejmě jen tak nějaké roztrhání nehrozí.

Víkend: Mraky z pátečního večera přetrvají celou sobotu i neděli, a tak si příliš tepla neužijeme. V sobotu večer navíc začne slabě, zato ale vytrvale sněžit, tudíž v neděli ráno se probudíme do lehké sněhové pokrývky. Odpoledne začne foukat vítr a týden tak zakončíme poměrně studeně.

Mareček má narozeniny!

12. února 2014 v 12:25
A pořádá soukromou oslavu v jednom sympatickém podniku ve městě (svět), protože kulatiny se zkrátka musí oslavit. Zváni jsou kromě příbuzných především přátelé (víme, o koho se jedná, že?).
Oslava se bude konat v pátek cca od 19 hodin. S dárky si nelamte hlavu, Mareček vezme zavděk sladkou pusou nebo pytlíkem karamelek.

PS: Podmínkou vstupu je barevná párty čepička na hlavě!

Počasí 10.2. - 16.2.

10. února 2014 v 12:41

10. - 16. února

Pondělí: Už začátek týdne dává tušit, že bude tenhle týden nadprůměrně teplý a příjemně prosluněný. Z neděle na pondělí zmizí z oblohy veškerá mračna a ačkoliv je ráno namrznuto, slunce námrazu brzy rozehřeje. Celý den bude slunečný a překvapivě teplý, rtuť teploměru vystoupá k pěti stupňům, tudíž začne tát sníh.

Úterý, středa: Během úterní noci ještě mírně mrzne, takže ráno řidiče i chodce potrápí náledí, ale den je opět teplý a prosluněný. I středa bude slunečná, avšak začne pofukovat chladný vítr, takže ačkoliv teploměr ukazuje téměř sedm stupňů, bude se zdát, že je mnohem chladněji. Tající sníh však svědčí o něčem jiném.

Čtvrtek: Počasí se o moc nezmění ani ve čtvrtek - sice už není úplně jasno a slunce se tu a tam schová za nějaký mráček, ale pořád je teplo a sníh nadále taje. V ulicích města se mění v hnědou břečku, mimo město podmáčí půdu.

Pátek: Teprve v pátek se zase o trošku ochladí. Přes poledne se zatáhne a bez slunce je znatelně chladněji. Rtuť teploměru klesne ke dvěma stupňům nad nulou. Večer se z šedých mračen začnou snášet sněhové vločky, ale ani by se to nedalo nazvat sněžením, protože sněhová vrstva se na zemi dlouho neudrží.

Víkend: Víkend se ponese ve znamení pochmurného počasí. Bude zataženo a slunce se ani na chvilku neukáže. Teploty vystoupají zhruba k pěti stupňům a v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne potrápí město déšť, díky němuž se v noci tvoří kvalitní náledí.

Henry MacAllister

4. února 2014 v 13:57
Jméno: Henry MacAllister
Datum narození: 23. 11. 1983

Povolání: Bývalý voják amerických jednotek v Afghánistánu (duben 2008 - únor 2014), v současné době je to chlapík pro všechno, ale rád by se ujal jako hasič, nebo bodyguard.

Vzhled: Henry je energický muž, klasický třicátník. Přes rok má hnědé vlasy, avšak v létě jim pomáhají sluneční paprsky být lehce do zrzava, "ale bacha, žádnej Zikmund!". Oči mají modrou barvu s lehkým nádechem do zelena. Na čele má tři pihy a pod pravým okem ještě jednu. Na tváři udržuje strniště vousů. Jako u každého muže nad třicet, začínají se u něho objevovat vrásky kolem očí. Co se týče postavy, je lehce nad ryskou průměru a i do šířky se jako majestátnost line. Ač dávno udržuje formu jen ze setrvačnosti, je jeho postava osvalena. Kdo by ho málo znal, mohl by to považovat za dost hustého vyhazovače.

Povaha: Henry je v první řadě rozhodný, také akční, svižný a energický. Rozhodně je sportovně založený a hraje fair-play. Dokáže být velmi romantický a citlivý, ačkoliv tuto stránku své duše odkrývá jen výjimečně. A co se týče špatných vlastností; velmi často vztahuje věci až příliš na sebe, dokáže být nemístně horlivý a tak nějak "ve špatný čas na špatném místě." - Rozhodně je to ale člověk s dobrým srdcem.

Courtney MacAllisterová

4. února 2014 v 13:43
Jméno: Courtney MacAllisterová
Datum narození: 3. 9. 1986

Povolání: Vyučená pekařka-cukrářka a potravinová designerka.

Vzhled: Courtney je mladá žena štíhlé postavy, s výškou necelých 170cm a váhou adekvátně k jejím proporcím. Má hnědé vlasy s kaštanovým melírem, nakrátko střižené. Obličeji dominují dvě velké hnědozelené oči, malý nos a úzké rty bez téměř žádného srdíčkového výřezu. Obléká si střízlivé, ale elegantní oblečení. Například džínové kalhoty nebo vesty. Nejčastěji ale bývá k přistižení v bílé, mnohdy zašpiněné kuchařské zástěře, tmavých kalhotách a obyčejné halence, či tričku. Na zápěstí levé ruky nosí kromě hodinek také náramek z malých lasturek a mořských korýšů.

Povaha: Courtney je usměvavý typ člověka; když někam vejde, obvykle zmizí všechny chmury. Občas dokáže být pořádně protivná, hlavně když ji něco nejde a obzvlášť, když se srazí pudink na krém. Baví ji být součástí kolektivu, ale nevyvyšuje se nad přátelé. Vtipy se pobaví, ale odsuzuje černý humor. Ráda se pošťuchuje. Špatně snáší pocity nejistoty a v těchto situacích lehko propadá depresím (ty ale vyřeší Láska nebeská a "decka" bílého Chardonnay.) Paradoxně má radši slané, než sladké.