Počasí 10.2. - 16.2.

10. února 2014 v 12:41

10. - 16. února

Pondělí: Už začátek týdne dává tušit, že bude tenhle týden nadprůměrně teplý a příjemně prosluněný. Z neděle na pondělí zmizí z oblohy veškerá mračna a ačkoliv je ráno namrznuto, slunce námrazu brzy rozehřeje. Celý den bude slunečný a překvapivě teplý, rtuť teploměru vystoupá k pěti stupňům, tudíž začne tát sníh.

Úterý, středa: Během úterní noci ještě mírně mrzne, takže ráno řidiče i chodce potrápí náledí, ale den je opět teplý a prosluněný. I středa bude slunečná, avšak začne pofukovat chladný vítr, takže ačkoliv teploměr ukazuje téměř sedm stupňů, bude se zdát, že je mnohem chladněji. Tající sníh však svědčí o něčem jiném.

Čtvrtek: Počasí se o moc nezmění ani ve čtvrtek - sice už není úplně jasno a slunce se tu a tam schová za nějaký mráček, ale pořád je teplo a sníh nadále taje. V ulicích města se mění v hnědou břečku, mimo město podmáčí půdu.

Pátek: Teprve v pátek se zase o trošku ochladí. Přes poledne se zatáhne a bez slunce je znatelně chladněji. Rtuť teploměru klesne ke dvěma stupňům nad nulou. Večer se z šedých mračen začnou snášet sněhové vločky, ale ani by se to nedalo nazvat sněžením, protože sněhová vrstva se na zemi dlouho neudrží.

Víkend: Víkend se ponese ve znamení pochmurného počasí. Bude zataženo a slunce se ani na chvilku neukáže. Teploty vystoupají zhruba k pěti stupňům a v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne potrápí město déšť, díky němuž se v noci tvoří kvalitní náledí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama