Duben 2014

Počasí 29.4. - 4.5.

29. dubna 2014 v 18:46

29. dubna - 4. května

Úterý: Během začátku týdne bude přetrvávat slunečné počasí z týdnu minulého a meteorologické předpovědi hlásají, že ani v následujících dnech nečeká Hjortdar žádná výrazná změna. V úterý bude jasno a slunečno, obloha bude úplně jasná, a rtuť teploměru se vyhoupne k příjemným sedmnácti stupňům.

Středa, čtvrtek: Ve středu začne pofukovat mírný větřík, který na oblohu přižene načechrané bílé obláčky, za které se slunce tu a tam schová. Dešťovými přeháňkami však bílí beránci nehrozí. Čtvrtek bude opět zcela jasný, a ačkoliv vítr neustane, neochladí se. Teploměr naopak ukáže ještě o pár stupňů víc - tedy devatenáctku.

Pátek: Ani v pátek se počasí výrazně nezmění - občas po jinak modré obloze propluje bílý mráček, ale nevypadá to, že by z něj mělo sprchnout. Vítr ustal, slunce svítí a je příjemné teplo, rovných dvacet stupňů.

Víkend: I sobota bude víceméně slunečná, avšak k večeru se nad město přiženou šedá mračna a zvedne se chladný vítr. Vypadá to na déšť, ale až do nedělního poledne pršet nebude. V neděli dopoledne se obloha zcela zatáhne a odpoledne město pokropí pár dešťových přeháněk. Krátkých, ale zato intenzivních. Ochladí se na patnáct stupňů.

Marie-Laina Holmberg

28. dubna 2014 v 15:10
Jméno: Marie-Laina Holmberg
Datum narození: 3.6.1979

Povolání: Po mateřské dovolené se vrátila k práci v Hjortdarském informačním centru. Radí turistům z křesla kanceláře nebo je provází po městě. Pomáhá také při organizaci některých městských akcí. Od doby, co byla s děcky doma, si přivydělává prodejem tašek a šperků vlastní výroby. Tvoří historické repliky šperků, ale pokouší se prorazit i s vlastním designem, prozatím ne tak úspěšně.

Vzhled: Marie-Laina se svou postavou v davu hravě ztratí. Do futer dveří hlavou nenarazí, ale aby dosáhla na nejvyšší poličku v kuchyni, musí použít stoličku. Oplácanosti po dvou dětech se zbavila díky pravidelnému pohybu a zdravé stravě. Ano, přivítejte makrobiotika! A také každodenní cyklistku. Na Dánku to není nic speciálního, ale padesát kilometrů denně se přece jen na její postavě podepíše. Podle aktivního sportování se také obléká. Nějaké chic svůdné a nepohodlné šatičky má možná tak jedny, ale ty na sobě měla jedinkrát v životě. Stejně tak boty na podpatku má jedny jediné. Tenisky jsou pro ní mnohem přirozenější. Džíny, pohodlná trika a mikiny jsou základní prvky jejího šatníku. V létě se nebrání ani těm sukním. Má ráda převážně květované nebo indické vzory. Do práce se nelíčí skoro vůbec, možná použije jen trochu řasenky pro dodání tvaru svým dostatečně černým řasám, které obíhají její velké tmavé oči pod symetrickým obočím. Zatímco své rty si žádnou rtěnkou ani upravovat nemusí. Mají pěkný symetrický tvar a v bledém obličeji vynikají i tak. Její tmavé, rovné vlasy střižené do mikáda dávají jasně tušit, že Marie-Laina nebude čistokrevná Dánka.

Inés di Foi

28. dubna 2014 v 15:00
Jméno: Inés di Foi
Datum narození: 24 rokov - 19.5.1990

Povolání: Knihovnička

Vzhled: Inés sa pýši štíhlou postavou vysokou niečo okolo 170 cm. Na správnych miestach nechýbajú ani slušné ženské krivky. Oválnu tvár jej lemujú dlhé tmavé vlasy, ktoré sa prirodzene vlnia a vynikajú popri jej bledej pleti. Často si ich zapletá do všakovakých účesov, má ich však príliš rada nato, aby sa ostrihala. Pod upraveným obočím má zasadené orieškovo hnedé oči, ktoré dokážu vždy odhaliť pravdu. Nos má pomerne obyčajný a pod ním plné pery, ktoré sa často vlnia do úsmevu. Niekedy odhalia aj biely chrup. Táto žena môže byť hrdá na svoju ladnú chôdzu a dokonalé držanie tela. Hlas má výrazný a s anglickým prízvukom, no vie s nim narábať. Obľubuje vysoké podpätky a elegantné oblečenie, ktoré sprevádza aj jemné líčenie. Iba doplnky až tak nemusí, nanajvýš tak náušnice a sem-tam nejaký náhrdelník. Samozrejme nesmieme zabudnúť na rôzne hodinky, ktoré nikdy nechýbajú a vždy jej ochotne pomáhajú. Od slušnej dámy sa odkláňa iba mierne a to tetovaním, ktoré má na zátylku a často ho zakrývajú vlasy. Znázorňuje malú, zato ale prepracovanú kladku so zámkou v tvare srdca.

Babette Sandberg

23. dubna 2014 v 21:20
Jméno: Babette Sandberg
Datum narození: 13. června 1997

Povolání: Nemá, protože studuje střední zdravotnickou školu. Tedy, alespoň předstírá, že něco podobného studiu provozuje, ačkoliv její výsledky tomu příliš neodpovídají, a její docházka je přinejmenším velmi sporadická. Jen praxe v nemocnici plní poctivě, protože tam je plno hezkých mladých doktorů, na které se dá koketně mrkat.

Vzhled: Betts je od pohledu skutečný andílek. Kulatý obličej jí krášlí velké, jasně modré oči prorokující nevinnost do morku kostí, a lemují jej rovné, platinově blond vlasy, dlouhé zhruba po lopatky. Nos má rovný a zakončený roztomilou bambulkou, ústa souměrná a světle růžová, prostě a jednoduše k zulíbání. Přes den se téměř nemaluje, a pokud ano, pak jen tak, aby to působilo přirozeně - sytější odstíny a výrazné líčení si nechává na večer, pokud zrovna míří někam za zábavou nebo do baru, protože ji to činí o něco starší, než ve skutečnosti je. Nemůže si moc vyskakovat, ani co se týče výšky a tělesné konstrukce - nedorostla převážnou většinu svých vrstevníků a působí relativně drobně a křehce, skoro jako porcelánová panenka. Ve většině lidí tak vzbuzuje potřebu ji ochraňovat a taky pořádně nakrmit. Kdybyste nahlédli do jejího šatníku, našli byste tam všechno možné - od hadýrků na párty a diskotéku po teplákovku, jen ty růžové šatičky tam budete hledat marně. Babette totiž růžovou naprosto nenávidí a stejně tak nesnáší všemožné ryze holčičí vzory v čele s kytičkami a srdíčky, infantilními kočičkami a jinými fluffy obrázky. Na běžné chození jí vyhovuje klučičí styl oblékání, ale když chce, dokáže se oblékat i zcela žensky či působit jako dáma na úrovni. V případě, že si na sebe vezme tílko nebo plavky, či se zcela náhodou ocitne před někým jen v rouše Evině, vystaví na odiv vytetovaného fénixe, který okupuje celou její pravou lopatku a část ramene.

Michael E. Sørensen

23. dubna 2014 v 21:14
Jméno: Michael Erik Sørensen
Datum narození: 19.6. 1985

Povolání: Michael vystřídal v poslední době několik povolání, ale nakonec se ustálil jako herec v místním divadle. Protože ale živí tři hladové krky a herectví příliš nevynáší, přibral si ještě druhou práci. Zatímco večer řádí na divadelních prknech, dopoledne pracuje jako vychovatel v mateřské školce. Důvod je jednoduchý - děti na něj letí a na chlapa s dětmi zase letí ženy.

Vzhled: Míša není žádné tintítko, které by odvál kdejaký silnější poryv větru. Je lehce podsadité postavy, na které se rýsuje obstojné svalstvo, má široká ramena a pyšnit se může jen naprosto průměrnou výškou, tudíž se v davu sice neztrácí, ale ani z něj nevyčuhuje. Tmavě hnědý rozcuch krátkých vlasů dává docela dobře tušit, že tak úplně nekamarádí s hřebenem, a než aby se ráno zdržoval u zrcadla, to radši nechá vlasy porůznu poletovat a trčet do stran. Rozcuchané vlasy jdou ruku v ruce se zarostlou tváří. No, zarostlou - Michael si nechává růst kraťoučké strniště, protože tvrdí, že bez něj vypadá strašně hloupě. Nedalo by se tedy říct, že vypadá jako bezdomovec, tak špatně na tom není. A i přes svou neupravenou ležérnost se za ním otáčí ženské, tak co by řešil nějakou úpravu zevnějšku. Pod tmavým obočím se ukrývá pár tmavě modrých očí, do nichž se zřejmě přimíchalo pár odstínů zelené. Širší rty se mu neustále vlní do úsměvu a v jeho obličeji se během chvíle dokáže vystřídat nespočet výrazů.
V oblékání nemá Míša žádný specifický styl, který by preferoval. Rád se obléká tak, aby se cítil pohodlně, takže nosí džíny, ale i volnější kalhoty, trička s dlouhým rukávem, někdy s krátkým, někdy s potiskem, a mikiny, na zip i s kapucí, a tak dále. Jsou ale i dny, kdy ho uvidíte v nějaké té košili či svetříku. Favorita mezi barvami nemá, takže jeho šatník ukrývá barviček poměrně hodně, ale Míša se je snaží kombinovat tak, aby to nervalo oči. Jenže je to chlap, takže jsou dny, kdy se mu to bez ženské pomoci a citu pro barvy prostě nepovede a vypadá, jako by utekl z cirkusu. Že by ho to ale trápilo, to ne. Doplňky kromě náramkových hodinek nenosí, dávno už zanevřel i na snubní prsten, který se opuštěně povaluje v jeho nočním stolku.

Počasí 21. - 27.4.

21. dubna 2014 v 9:54

21. - 27. dubna

Pondělí, úterý: Slunečné počasí z konce minulého týdne bohužel nepřetrvá... No, jak se to vezme. Počasí na začátku týdne totiž bude značně aprílové - chvílemi svítí slunce a na nebi není ani mráček, a než stačíte mrknout, je obloha šedá a prší. Ačkoliv meteorologové tvrdí, že bude jasno a slunečno, jejich předpovědím se nedá ani trošku věřit. Teploty díky proměnlivému počasí kolísají mezi čtrnácti a osmnácti stupni.

Středa: Ve středu se počasí konečně trošku uklidní. Bude zcela jasno a na obloze se po celý den neobjeví ani mráček. Rtuť teploměru o kousek překoná dvacítku.

Čtvrtek: Středeční slunečné počasí bohužel nevydrží a ve čtvrtek se obloha postupně zatáhne. Dopoledne je polojasno a občas skrz mraky zasvítí slunce, avšak odpoledne už je nebe celistvě šedé. Ochladí se na čtrnáct stupňů a začne foukat chladný vítr. Jediné pozitivum je, že prozatím neprší.

Pátek: V pátek se počasí ještě o trošku zhorší. Teploty spadnou ke dvanáctce a ráno začne drobně mrholit. Slabý déšť však přes poledne přeroste do vydatného lijáku a celý pátek se počasí ani o stupínek nezlepší. Teprve v noci začne déšť slábnout.

Víkend: Sobota ještě stále bude deštivá - sice už neprší tak vydatně a bez přestávky jako v pátek, ale tu a tam město pokropí drobná sprška. Během odpoledne se ale počasí začne zlepšovat a mezi mraky dokonce tu a tam vykoukne slunce, které občas v kombinaci s deštěm vykouzlí nad městem úžasnou duhu. Během nedělního dopoledne se mračna protrhají úplně a zbytek dne už bude pohádkově prosluněný. Rtuť teploměru začne odhodlaně šplhat zpět k dvacítce.

Lucia Bønerskoen

20. dubna 2014 v 17:08
Jméno: Lucia Bønerskoen
Datum narození: 5. prosince 1992

Povolání: Lucia se o svém pololáním dlouho rozmýšlela. Pak tedy jednoduše zvolila servírku v kavárně. Často také pracuje na nějakých brigádách.

Vzhled: Lucia je dívka, kterou byste mohli odhadnout tak na dvacet let. Má hubenou, vysportovanou postavu s poněkud užšímy rameny a užším pasem. Ženské křivky má přirozeně velké. Když se zaměříte na její obličej, všimnete si jeho poměrně úzkého a podlouhlého tvaru. Obličej lemují černé -někomu můžou připadat tmavě hnědé- vlasy, které jsou sestříhané tak, že připomínají EMO styl. Vždy jsou lesklé, nikdy je nenosí mastné. Upravuje si je obyčejně- hřebenem, ve spěchu si je prohrábne rukou. Čato má ve vlasech sponky, korálky či barevné provázky. Offinu má křivě sestříhanou na levou stranu. Obočí má spíše tmavě hnědé, ani řídké, ani husté. Její velké oči jsou zbarvené do tmavšího odstínu hnědé barvy. Lemují je černé řasy, na které si nanáší silnou vrstvu černé řasenky, víčka si líčí černými stíny, do které mixuje různé barvy. Nos má poměrně veliký, ale ani ne křivý. Na lících nemá žádné pihy ani znamínka. Rty, které mají světle růžovou barvu se na vás většinou usmívají. Také má mírně zaoblenou bradu. Uši jí nijak neodstávají, protože jsou většinou překryté vlasy. Co se týče oblečení, většinou nosí EMO styl, jen víjmečně na ní uvidíte obyčejné oblečení. Pokud jde někam do společnosti, navlékne se do úzkých džínů (nejlépe černých nebo jiné tmavé barvy), vytahaného trička s nějakým vzorem, teplákové mikiny s různými nápisy nebo vzory. Na hlavě nenosí většinou nic, ale když už něco, tak tedy "kepku" se vzorem amerického dolaru nebo stříbrnou korunku, kterou má na hlavě křivě posazenou. Pokud zrovna pracuje, nosí černé, či jinak barevné legíny, bílé tričko s černými proužky a přez to obvykle nějakou koženou bundu. Tato slečna má také velice rozmanitý botník. Najde se v něm několik párů bot, které každý den střídá. Nosí třeba conversky, všech barev, vysoké čené šněrovací boty na podpatku nebo balerínky s korálky. Pohybuje se elegantní pomalou chůzí, při které se nijak nehrbí, ale poměrně dost pohybuje pozadím. Když sedí, trochu se nahrbí, ale když vstane, hned se zase narovná. Když kolem vá projde, ucítíte poměrně silnou vůni nějaké voňavky. Ikdyž s ní mluvíte, uslyšíte, že si něco potichu bobrukuje nebo něco nesrozumitelně mumlá.

Nick Hauston

20. dubna 2014 v 17:04
Jméno: Nick Hauston
Datum narození: 4.4.1986

Povolání: Nick je univerzitní profesor na polovinu úvazku. Učí studenty zde studenty dějepis. Dále pomáhá při archeologických výzkumech. Na vykopávkách ho najdete obvykle v sobotu.

Vzhled: Nick má na výšku asi 185 centimetrů a není dvakrát nápadný. V davu se ztratí jako nic. Najdete na něm vypracované svaly, hlavně na rukách a nohách. Své tmavé hnědé vlasy nosívá tak trochu rozcuchané, trčící na všechny světové strany. Ve výjimečných situacích jsou učesané. Obličej poměrně ostrých tvarů bývá hladce oholen. Okolní svět sleduje zářivě modrýma očima, nad kterým se nachází tmavé, hnědé obočí. Světlá a tenká ústa se většinou kroutí do úsměvu či úšklebku, dokážou si ovšem zachovat i neutrální vzhled. Na pravé ruce, těsně nad zápěstím si může pozorný pozorovatel všimnout asi 5 centimetrové, již staré jizvy. Pokud je venku teplo, můžete potkat Nicka v tričku či košily tmavých barev. Kraťasy nenosí vůbec, zásadně dlouhé kalhoty! Jakmile, ale začne zima, vezme na sebe kabát, bundu nebo svetr. Pokud se účastní nějaké významné události, obleče se do bílé košile, černého kabátu a uváže si kravatu. Kolem tohoto muže, můžete ucítit silnou, ale příjemně vonící kolínskou.

Kulinářský týden

19. dubna 2014 v 12:36
... aneb ochutnejte speciality z celého světa!

Několik restaurací po celém městě se rozhodlo přijít s projektem, který nazvaly Kulinářský týden. Už samotný název dává tušit, že půjde především o jídlo. Kuchaři spojí své síly a začnou na talířích servírovat speciality zahraničních kuchyní, aby dali možnost lidem zjistit, jak se jí v Británii, Francii, Číně a dalších zemích. A to všechno za speciální ceny, takže ani speciality nebudete moci označit za "předražené". Zkrátka a dobře, labužníci by měli vyrazit do jedné ze sedmi restaurací a pochutnat si na zahraniční kuchyni. Tuto možnost budou mít po celý týden. Sedm dní, sedm zemí a nespočet jídel a nápojů. Přijďte v týdnu 21. - 27.4. ochutnat zahraniční speciality do jedné z vyhlášených restaurací!

A který den bude na programu jaká kuchyně?
Pondělí - italská kuchyně (těstoviny na nekonečno způsobů, pravé italské tiramisu, pizza, a tak dále)
Úterý - čínská kuchyně (nic, co znáte z fast foodu)
Středa - britská kuchyně (vyzkoušejte pravý haggis a další britské lahůdky!)
Čtvrtek - mexická kuchyně (pálí to, pálí!)
Pátek - francouzská kuchyně (slané i sladké koláče, ale i vyhlášené lahůdky, jakou jsou šneci či žabí stehýnka)
Sobota - indická kuchyně (hodně koření, jak ho neznáte)
Neděle - australská kuchyně (masové koláče z neobvyklých mazlíčků a další pochoutky)

Počasí 16. - 20.4.

16. dubna 2014 v 18:24

16. - 20. dubna

Středa: Ačkoliv byl začátek týdne studený a deštivý, od středy se konečně začne vyjasňovat. Šedá mračna pomalu rozežene vítr, takže tu a tam vykoukne zpoza mraků slunce. Přesto však stále hrozí přeháňky a není radno vycházet z domu bez deštníku.

Čtvrtek, pátek: Ve čtvrtek se konečně vyjasní zcela a šedá mračna úplně zmizí. Od rána bude jasno a slunce se ani na chvilku neschová, jelikož nemá kam. Chladný vítr ustane, takže se citelně oteplí a rtuť teploměru se vyhoupne až k osmnáctce. V pátek se počasí nezmění, jen teploměr ukáže ještě o pár stupňů víc.

Víkend: Konec týdne bude příjemně prosluněný a teplý. Občas se na obloze sice objeví nějaký ten šedý mráček, ale nespadne z něj ani kapka. Sobota i neděle tak budou ideálními dny pro poklidné procházky.