Květen 2014

Počasí 26.5. - 1.6.

26. května 2014 v 19:50

26. května - 1. června

Pondělí: Začátek týdne bude stejně prosluněný a prohřátý, jako konec týdne minulého. Ráno se sice bude slunce schovávat za pár neškodných bílých beránků, ale už během dopoledne se vyjasní a celý den bude krásně slunečno. Rtuť teploměru bude pozvolna šplhat vzhůru a zastaví se u dvacet trojky.

Úterý: Navzdory rannímu pošmournu a mlhavému oparu v ulicích bude celý den příjemně slunečný a teplota vzduchu bude vytrvale stoupat, takže se dá očekávat příjemně teplý večer s opravdu ukázkovými červánky.

Středa: Počasí i teplota z předchozího dne si udrží svoji vládu, nicméně během odpoledne se zvedne mírný vítr, který donutí i ty největší otužilce sáhnout po další vrstvě oblečení. K večeru se citelně ochladí a vítr, který s přicházející nocí nabere na síle, s sebou přinese dešťová mračna.

Čtvrtek: Ráno přivítá všechny obyvatele Hjortdaru nízkými teplotami a přeháňkami, které se budou nepravidelně opakovat až do pozdního odpoledne, kdy se obloha konečně protrhá, a vysvitne sluníčko. Večerní vzduch se sice nepatrně oteplí, ale na krátký rukáv to nebude.

Pátek: V ulicích se už od časného rána budou povalovat chuchvalce mlhy, které se s probouzejícím dnem pomalu rozplynou a dají tak prostor opravdu krásnému a slunečnému počasí. Vzduch sice bude cítit vlhkostí, jakoby každou chvílí mělo z obláčků na obloze sprchnout, ale k ničemu takovému nedojde. Teploty se vyšplhají opravdu vysoko a udrží se až do pozdních nočních hodin.

Víkend: Sobotní počasí se bude velmi podobat tomu pátečnímu - bude teplo a slunečno, jen k večeru se zvedne mírný vánek, který ale s příchodem noci znovu vymizí. Noc bude jasná a poměrně teplá. Vymetená obloha tak bude těšit obyvatele Hjortdaru i přes převážnou část neděle, ovšem k večeru se opět ochladí a nebe se zatáhne šedivými mračny.

Jannick Mathiasen

25. května 2014 v 19:24
Jméno: Jannick Mathiasen
Datum narození: 1. 1. 1984

Povolání: Hrdý majitel malé, útulné čajovničky, nacházející se jen pár kroků od náměstí v zapadlé uličce. Ono kdyby byla v nějaké ulici zářící novotou, nemělo by to tu správnou atmosféru, že ano. Čajovna mu kupodivu vynáší a tak si nedrží žádné boční zaměstnání, nehledě na to, že je jen málo dalších věcí, kterého by ho bavily stejně jako tohle.

Vzhled: Jannick se výškově v davu nijak neztrácí, ale na druhou stranu ani nevyčnívá, což mu zcela vyhovuje a rozhodně si nestěžuje. Postavu si udržuje v kondici hlavně pomocí squashe anebo tenisu, ale nevyhýbá se ani jiným sportům. Ačkoliv běhání jako takové zrovna nemiluje. Ale zpátky k tomu vzhledu. Hnědé vlasy má poměrně krátce střižené, protože prostě nemá nervy se s tím nějak upravovat. Jednou si nechal vlasy narůst delší, ale poté, co se mu jednou mladší sestra pokusila zaplést copánky, hned si je zase rychle ostříhal a od té doby je pravidelně udržuje pouze několik centimetrů dlouhé. Pod obyčejně tvarovaným hnědým obočím se nachází párek obyčejně modrých očí, ve kterých se nezřídka nacházejí jiskřičky pobavení. A pro změnu pod obyčejným, rovným nosem můžeme najít trochu užší ústa, často vyceněná v úsměvu a dávající tak na odiv perfektní stav chrupu. (Kdyby byl jiný než perfektní, zřejmě by si to Nick od bratříčka pěkně vypil.) Tvář mu většinou pokrývá několikamilimetrové strniště a to hlavně z toho důvodu, že je většinou na holení prostě moc líný, než že by si myslel, že mu to sluší víc jak hladké oholení. Kromě hodinek s černým koženým páskem žádné jiné doplňky nenosí. Co se Jannickova šatníku týče, tvoří jej poměrně rozmanité věci, ať už se jedná o obyčejná trička nebo košile, stejně tak džíny nebo plátěné kalhoty či kraťasy. On vybíravý není, ale rozhodně nemixuje všechno dohromady a určitě nevypadá jako hastroš, který na sebe vzal to první, co mu přišlo pod ruku.

Počasí 20. - 25.5.

20. května 2014 v 16:16

20. - 25. května

Úterý, středa: Je víceméně chladno, teploty se drží spíše pod dvacítkou. Ve středu dopoledne na krátkou chvíli vysvitne sluníčko, ale jinak je obloha hlavně zamračená. Pozitivem však je, že neprší a nefouká vítr, to by jinak byly teploty ještě níže.

Čtvrtek: Kdyby nebyl květen, dalo by se čtvrteční počasí označit za aprílové. Chvíli sluníčko, chvíli mraky a chvílemi se dokonce spustí slabá přeháňka. Navečer ale do toho deště zasvitne sluníčko a vytvoří tak krásnou dvojitou duhu.

Pátek: Ráno bude ještě trochu uplakané, ale to se postupem dne naštěstí vybere a odpoledne už se můžeme vyhřívat ve slunečních paprscích. I když "vyhřívat" je asi trochu relativní slovo, zase tak teplo totiž není, sluníčko ten vzduch ještě nestihlo tak ohřát.

Víkend: Zato v sobotu už je od rána cítit, že víkend tohoto týdne bude nadmíru teplý a skoro až letní. Obloha je jako vymetená, leda až tak navečer se objeví pár mráčků, které však v neděli zase rychle zmizí.

Eileen Nørgaard

19. května 2014 v 13:38
Jméno: Eileen Nørgaard
Datum narození: 29. 8. 1992

Povolání: Pomocný asistent v škole Taekwonda a popri tom vedie vlastný kurz sebaobrany pre ženy.

Vzhled: Eileen je žieňa nižšieho vzrastu, ktoré sa v dánskom dave svojou výškou ľahko stratí, no určitie nie na dlho. Jej veselý úsmev a energické vystupovanie ju zaručene rýchlo prezradia a to najmä ak zasa raz svojou nepozornosťou zapríčiní nejakú katastrofu, čo spôsobí, že sa začne rozpačito oháňať rukami a potom sa pokúsi strašne nenápadne vykĺznuť z miesta činu. Eileen síce nepobrala veľa na výške, no na kráse jej to niekto tam hore vynahradil. Prirodzené blond vlasy, podmanivé modré oči a svetlá, detsky hladká pokožka hovoria, že Eileen je skrz na skrz Škandinávka. Pleť má občas posypanú hnedými pehami a jej pekne tvarované sýtomodré oči sa ukrývajú pod výrazným, vždy upraveným obočím. Nos má pomerne malý, pripomínajúci drobnú bambuľku a tak dáva výniknúť žiarivému úsmevu, ktorý zvyčajne zdobí jej tvár. Zuby má takmer dokonalo rovné, čomu možno dopomáhajú tie dva umelé, ktoré si musela dať spraviť. O oba prišla pri svojich taekwondistických aktivitách a to hlavne pre svoju nepozornosť. Jej starý zubár mal našťastie šikovné ruky a tak vôbec nevidieť rozdiel medzi jej vlastnými a dvoma umelými zubmi. Kedže Eileen prakticky celý život aktívne športuje, jej postava tomu aj zodpovedá. Ruky aj stehná má vďaka svalom pevnejšie, no dáva si pozor, aby to neprehnala. Nerada by tak totiž narušila svoj ženský výzor. Prsia má trocha menšie ako by si možno želala, ale už dávno sa s tým zmierila. Správna voľba spodného prádla tento nedostatok predsa ľahko vykompenzuje. Eileen na ľudí jednoducho pôsobí ako krehké a nežné žieňa, ktoré treba ochraňovať, aby jej náhodou nepovädol ten veselý úsmev. Len sotva by si niekto dokázal predstaviť, že toto malé šidlo dokáže bez problémov zložiť dospelého chlapa k zemi. Eileen to však dokáže a ani sa pri tom veľmi nezapotí. Vyzerá ako krehké naivné dievčatko a aj keď naivná možno je, krehká rozhodne nie. Vďaka svojej práci v telocvični jej zranenia ani zlomeniny nie sú vôbec cudzie a je takmer zázrak, keď na tele nemá ani jednu modrinu. Čo sa týka oblečenia, Eileen je taký malý chameleón. V telocvični, a doma sa oblieka športovo a pohodlne, pričom sa obmedzuje len na skrášlenie svojich mihalníc špirálou. Sú však dni, kedy si potrebuje pripomenúť svoju ženskosť a dať mužom okolo seba vedieť, že aj keď im dokáže rozbiť nos, stále je ženou. Vtedy sa pekne namaľuje, vlasy si natočí alebo nejak upraví doplnkami a prevetrá svoju ľavú polovicu šatníka, ktorá ukrýva kopec krásnych šiat všetkých farieb a strihov. Obuje si topánky na opätkoch, spraví si nechty, prehodí si cez rameno kabelku a nechá mužov myslieť si, že otvorenie fľašky kečupu je bez ich pomoci nad jej sily. V takéto dni by cudzí človek hádam ani neveril, že tá blondýnka trávi väčšinu svojho času v telocvični prijímaním a rozdávaním úderov.

Natalie Torp

18. května 2014 v 19:15
Jméno: Natalie Torp
Datum narození: 15. 11. 1988

Povolání: Pracuje v centru pro zrakově a sluchově postižené a díky schopnosti odezírat ze rtů občas vypomáhá kriminalistům.

Vzhled: Natalie je středně vysoká dívka štíhlé (ale ne vyhublé) postavy, na jejíchž rtech většinu času pohrává úsměv, což ale není zrovna spolehlivý ukazatel toho, jakou má Nat vlastně náladu. Natalie se totiž díky své práci s klienty usmívá tak nějak ze setrvačnosti, aniž by opravdu chtěla, takže spíš než milé gesto, je to zlozvyk, kterého se nedokáže zbavit. Teprve když se zazdá, že se jí úsměv odráží i v modravých očích, jde o opravdové nadšení, kterému ale podléhá jen zřídka. Její pleť je světlá a špatně se opaluje, nicméně stejně s ní sluníčko zvládá opravdové divy - v létě jí naskáčou světle hnědé pihy, které na rozdíl od mnoha jiných lidí rozhodně nepovažuje za roztomilé. Nataliin obličej je oválný s mírně zašpičatělou bradou a zdobí ho kromě zmíněného úsměvu a bledě modrých očí bambulkou zakončený nosík a nevýrazné obočí. Ovšem nic z toho nezaujme hned na první pohled, protože veškerou pozornost k sobě strhává zrzavá hříva lesklých vlasů, které Nat lemují obličej v neposedných vlnkách. Občas se jí je podaří zkrotit a svázat do drdolu nebo ohonu, ovšem to vyžaduje trpělivost, kterou Nat obvykle nemá. Co se týče oblečení, Nat si na sebe vezme cokoliv. Od společenských šatů po teplákovku, pokud to vyžaduje situace, a občas má trochu problém sladit všechny kousky svého šatníku dohromady, takže někdy působí jako chodící secondhand. To, co na první pohled není vidět, ale tvoří to podstatnou část dojmu, jakým Nat na lidi působí, se projeví až ve chvíli, kdy se s ní někdo dá do řeči - Natalie je totiž hluchá. O sluch přišla zásluhou těžké meningitidy, kterou si prodělala v pubertě, nicméně šance na to, že by znovu slyšela, jsou v podstatě nulové. Protože se nejedná o vrozenou vadu, její řeč je perfektní, a jelikož umí odezírat ze rtů, mnohdy si lidé její handicap uvědomí až ve chvíli, když je požádá, zda by nemohli mluvit pomaleji a tak, aby na ně viděla. Kromě toho samozřejmě ovládá i znakovou řeč.

Erik Sørensen

18. května 2014 v 12:25
Jméno: Erik Sørensen
Datum narození: 6.1. 2011

Vzhled: Erik je zatím malé prtě, které se celkem ztrácí mezi svými stejně starými kamarády. Není ani vyhublý, ani při těle, zkrátka takový zlatý střed. Zatím se nedá dost dobře určit, jestli se podobá spíše tatínkovi, nebo mamince, ale jisté je, že hnědé oči zdědil po matce, zatímco postupně tmavnoucí vlasy, které má většinou pár palců dlouhé, zřejmě budou dárečkem od Míši. V obličeji se začíná podobat více otci a v budoucnu se z něj pravděpodobně stane Míšova celkem věrná kopie.
Jakožto malé škvrně, Erik zatím vážně neprojevuje zájem o módu, tudíž prostě nosí to, co čeho ho tatínek navleče. Nejsou to žádné šílenosti, jak by mnozí očekávali, ale normální dětské oblečení s roztomilými vzory, potisky zvířátek, a tak podobně. Nutno podotknout, že je jeho oblečení často ozdobeno kouskem oběda, blátem, barvičkami, prostě čímkoliv, co se Erikovi dostalo do rukou.

Pouť

17. května 2014 v 14:01

Jak někteří správně vytušili z názvu článku a obrázku, do Hjortdaru dorazila pouť. Pravá pouť se vším všudy, kde se nepochybně zabaví i ti největší bručouni. Zdrží se tu celý měsíc, tedy do 17.6. Zábavní park je otevřen každý den od 10:00 do 23:00, při nepřízni počasí samozřejmě fungují jen některé atrakce, kterým déšť nevadí. Vstupné si můžete koupit buď celodenní, nebo pak jednotlivé na konkrétní atrakce. Tak příjemnou zábavu! :)

Pouť zakotvila na louce kousek za městem, kam je to zhruba 10 minut pěšky od poslední zastávky mhd. Hrát se bude ve speciální knize (odkaz pod článkem), která se po odjezdu poutě zase uzavře.

>POUŤ<


Je libo sraz?

17. května 2014 v 13:35 Novinky
Hjortdar brzy oslaví svoje druhé narozeniny a nepochybně by si konečně zasloužil nějaký oficiální sraz lidu hjortdarského. Já jsem ochotná sraz lehce zorganizovat, ale abych se do toho mohla pustit, potřebuju od vás pár informací. Pokud tedy vážně uvažujete, že byste na sraz dorazili, vyplňte následující dotazník. Jestliže ale víte, že vám to rodiče nedovolí, že nemáte dost odvahy setkat se s hjortdarskými cvoky, a tak dále, kvíz nevyplňujte, díky.
Zatím je jisté, že pokud se nasbírá dost zájemců, sraz proběhne někdy o prázdninách, pravděpodobně v srpnu.


Santana D. Anderson

17. května 2014 v 13:27
Jméno: Santana D. Anderson
Datum narození: 5.2.1989

Povolání: Nebývá často zaměstnána na dlouho a u jednoho povolání rozhodně nevydrží dlouho. Už pracovala jako sekretářka, servírka, kuchařka, ale převážně působí v uměleckých oborech jako zpěv, tanec, malování. Často dělá i překladatelku. Žije ze dne na den, rozhodně nijak nešetří, ale o peníze kupodivu zase takovou starost nemá.

Vzhled: Hned na první pohled je vidět, že Santana má předky i jinde než v Dánsku. Postavu má štíhlou, vysokou zhruba 170 cm a ženské křivky rozhodně nepostrádá. Je na ní znát, že o sebe dbá a pravděpodobně si udržuje postavu cvičením. Její pleť je snědá, ale v zimě většinou trochu pobledne, ale pořád je tmavější než většina dánů. Obličej jí rámují od přírody černé vlasy, které jí sahají pod lopatky. Oči má tmavě hnědé, přestože většinou vypadají smíše černě, a jsou orámovany hustýma dlouhýma řasama. Ačkoliv vypadjí celkem nevinně, dokáží z nich šlehat i blesky. Nos má užší a menší. Její rty jsou plné a když se usměje, je vidět její žářivě bílý chrup, který by asi hodně zubařů pochvalovalo. Tváře má pěkně kulaté a úsměvem je ještě vyzdvihne. Prsty na rukou má dlouhé, nehty pěkně zastřižené a většinou nalakované.
Ať ji oblečete do čehokoliv, pravděpodobně v tom bude vypadat skvěle, ať už chcete nebo ne. Móda ji očividně zajímá, ale není to tak, že by veškerý svůj čas trávila v obchodech, ba naopak, v těch jí ani tak často nezahlídnete, přestože se zdá, že každý den kousek oblečení. Preferuje jednodušší styl a není barva, kterou by na sebe nevzala. Velmi ráda chodí v šatech. Doplňků moc nenosí, většinou jen náušnice, ale tím to hasne. Nelíčí se, protože to ani moc nepotřebuje, občas si ale řasy zvýrazní řasenkou.

Miah Zianen Järvinen

17. května 2014 v 11:30
Jméno: Miah Zianen Järvinen
Datum narození: 7.11.1991

Povolání: Muzikálová herečka, skladatelka Teď momentálně pracuje jako servírka v baru.

Vzhled: Na Mie vás hned zaujmou její dvě šedavě modrá kukadla, jež na vás pobaveně shlížejí. V jejím jemně řezaném obličeji, který rámují husté kaštanově hnědé vlasy, často stažené do francouzského copu nebo ohonu, se kromě očí nachází i rovný nos a plné světle růžové rty, které si často zvírazňuje rtěnkou. Co se týče její výšky, není žádná vysoká žirafa. Se svými 170 centimetry se řadí mezi středně vysoké lidi. Pokožka, normálně světlá se velmi rychle opálí do krásného zlatavého odstínu. Její vnadné ženské křivky zlákají leckterého chlapa. Ano, Mia vyzařuje přirozeným dívčím půvabem a možná kvůli tomu je pro většinu pánského osezenstva (párkrát se jí stalo, že i ženského...)tak cenný kousek. Oblékaná chodí ne nijak výstředně. Nejvíc si, ale zřejmě potrpí na třička bez ramínek, jeansy a boty na podpadku. Čeho si na ní však na první pohled určitě nevšimnete je tetování lilie na pravé lopatce. Tuto květinu má Mia nejradši. A taktéž se o této květině říká, že značí čistotu nebo očistu. Jediné serepatičky, které na sobě nosí jsou tři prstýnky. Jeden je zlatý a je na něm cosi vyryto ve finštině. Druhý je z bílého zlata a je v něm zaklíněný pravý smaragd a třetí, který má Mia nejradši, je obyčejný olověný kroužek, který vypadá jako copánek.