Červen 2014

Počasí 30.6. - 6.7.

30. června 2014 v 17:12

30. června - 6. července

Pondělí: Ráno všechny přivítá zataženou oblohou, ovšem během dopoledne se oblačnost protrhá a mezi mráčky sem tam proniknou k zemi sluneční paprsky. Celý den bude polojasno a k večeru lehce sprchne, ale teplota se bude držet okolo příjemných dvaceti stupňů.

Úterý: Den začne vlahým deštíkem z polojasné oblohy, ale ten brzy ustane a zanechá po sobě akorát svěže vonící vzduch. Maličko se ochladí, ale pod patnáct stupňů teplota neklesne. K večeru mračna odvane lehký vítr, který během noci zesílí.

Středa: Vítr předchozího dne zanechal oblohu vymetenou bez jediného mráčku, takže nic nebude bránit slunečním paprskům, aby postupně zahřály zem i okolní vzduch. Dnes bude slunečno a teplo až do pozdních hodin, takže ideální čas na dlouhé romantické procházky s výhledem na krásný západ slunce.

Čtvrtek: Počasí ze středy se udrží i po dnešní den a bude hezky teplo a slunečno. Teploty se vyšplhají vysoko a vyženou tak většinu obyvatelstva k vodě či za jiným osvěžením.

Pátek: Dnes se během dopoledne počasí trochu pokazí a přes oběd krátce sprchne. Obloha však zůstane zatažená po zbytek dne a k večeru přitáhnou nad město bouřková mračna. Noc se tak ponese ve znamení blesků, hromů a deště bušícího do střech a oken.

Víkend: Podmračené nebe bude typické pro oba dva dny, ale teplota se bude držet překvapivě vysoko okolo dvaceti pěti stupňů. Nebude tedy typický pařák a pobyt v ulicích a ve městě samotném tak bude mnohem snesitelnější.

Lucca Martelsen

29. června 2014 v 11:07
JMÉNO: Lucca Martelsen
DATUM NAROZENÍ: 6. 9. 1981
POVOLÁNÍ: Čerstvě jmenovaný vedoucí lékař traumatologického oddělení v Hjortdarské nemocnici. Dříve pracoval jako hlavní chirurg na oddělení dětské chirurgie v rodném São Paulu.

VZHLED:
Lucca rozhodně není typický hezounek, ale nedá se mu upřít jisté charisma. Je atletické, středně vysoké postavy, kterou si udržuje kondičním během a pobíháním po tenisových kurtech, ale rozhodně to nepřehání. Jemně vyrýsované svaly na břiše mu stačí až až. Hned na první pohled jde poznat, že Lucca není rodilý Dán a nebýt příjmení, možná by u něj nikdo ani dánské kořeny nehledal. Jeho pleť má olivový nádech, vlasy má tmavé a neposedně se mu vlní všemi směry, takže ať už chce nebo nechce, pořád vypadá jako rozčepýřený vrabčák, co právě vylezl z postele. Ani jeho oči svou čokoládovou barvou neprozrazují nic o severském původu, a když otevře pusu, zaplní posluchačům uši jeho těžko přeslechnutelný španělský přízvuk, kterého se odmítá vzdát. Ústa má malá, horní ret užší než ten spodní, ale i tak je dokáže roztáhnout do širokého úsměvu. Výrazné kosti jeho obličeji dodávají zdání přísnosti a neústupnosti, zatímco počínající vrásky na čele svědčí o nemalých starostech, které si Lucca už zvládl prožít. Tváře, bradu i oblast nad horním rtem mu často zdobí přerostlé strniště, kterého se nikdy zcela nezbavuje, protože podle svého syna vypadá s oholenou tváří jako idiot. Co se týče oblečení, nejčastěji nosí džíny a jednobarevná bavlněná trička. Od lopatky k lopatce se mu na zádech táhne tetování, kterým se nijak nechlubí, ale pro něj samotného má hluboký význam - Be brave, take risks, and allow the unexpected.

Lana Jensen

27. června 2014 v 12:16
JMÉNO: Lana Jensen
DATUM NAROZENÍ: 22.6.1989
POVOLÁNÍ: Lana je učitelkou ve speciální škole, která je určena pro děti s handicapem, nejčastěji mentálním. Sem tam si občas přivydělá nějakou příležitostnou brigádou.

VZHLED:
Co vás napadne, když potkáte Lanu? Že je to učiněný anděl, zhmotnění nevinnosti a tak dále a tak dále. Její bratr by vás opravil s tím, že je to anděl s ďáblem v těle, ale toho teď poslouchat nebudeme. Bavíme se přece o vzhledu. Vzhledově totiž Lana jako anděl skutečně působí. Špinavě blond vlasy se jí obvykle kroutí v roztomilých lokýnkách a dosahují někam k lopatkám. Jak kdy. Hodně často totiž mění jejich délku a barvu, takže nebuďte překvapeni, když ji najednou potkáte jako brunetku. Jednou zkoušela být i na růžovo, ale to bylo poprvé a naposled. Velké zelené oči jsou lemovány dlouhými řasami, kterými neváhá roztomile zamrkat, když něco chce. Obvykle jí na to všichni, až na jejího bratra, skočí. Výškově se řadí mezi průměr. Není to žádná liliputka, ale také žádná obryně, takže i vysoké podpatky si může s přehledem dovolit. Její postava se může zdát křehká a je pravda, že na ní moc svalů nenajdete. Proto se také snaží chodit běhat a posilovat. Nos má vcelku obyčejný, za což je ráda, protože na celkový vzhled si potrpí. Rty jsou jemně vykrojené a nebojí se je zvýraznit jasnou rtěnkou. Přesto však její líčení nebývá přehnané. Výrazné, to občas ano, ale všeho s mírou. Pokud jde o oblečení, v jejím šatníku najdete prakticky vše. ráda s oblečením experimentuje, proto její skříň tak trochu překypuje oblečením. Doopravdy však nosí jen asi necelou polovinu. Do práce a do města si to obvykle vykračuje v šatech, sukni či v úzkých kalhotách, tílku a sáčku. Běhat chodívá v něčem sportovnějším a celkově je její oblečení spíše příležitostí. Už roky se odhodlává k nějakému tetování, ale zda se k tomu nakonec odhodlá... To je ve hvězdách.

Loke Kjøkken

27. června 2014 v 12:09
JMÉNO: Loke Kjøkken
DATUM NAROZENÍ: 9.09.1995
POVOLÁNÍ: Spolu s bratom- Aaronom majú kapelu s názvom Cadaver. Nezarábajú síce najviac, ale oboch ich to baví a odmietajú robiť čokoľvek iné. Hudbu neberú ako prácu, ale ako niečo, čo ich oboch napĺňa. Aaron plní funkciu bubeníka a Loke sa ujal spevu a gitary.

VZHLED:
Loke nepatrí medzi ľudí, ktorých dennodenne na uliciach prehliadnete. Nie je to výškou, skôr naopak, patrí medzi tých nižších. Výstrednosť, toto slovo jeho vzhľad vystihne asi najviac. Ryšavé vlasy mu často poletujú na všetky a tak dosť často pohadzuje hlavou aby aspoň niečo videl. Lak a žehlička na vlasy sú jeho milovanými spoločníkmi no máva aj chvíľky, keď vlasy len ledabolo prebehne rukami, keďže na iné úpravy je príliš lenivý. Jeho vlasy však neboli vždy ryšavé. Už si chúdence vytrpeli mnoho farieb, cez čiernu až k modrej, no nakoniec si predsa len nechal svoju prirodzenú farbu. Rozhodol sa, že sa viac nebude skrývať, keďže ako malý sa pár krát stal terčom posmeškov ohľadom jeho vlasov. Ale to bolo vtedy. Zmenil sa, a teraz si názory ostatných už ani nevšíma, žije si podľa svojho. Do výzoru si nenechá nikým zasahovať. Jeho svetlomodré oči v zime niekedy vyzerajú až sivo, alebo majú mierny nádych do zelena- v tom podľa čoho sa mu ich farba mení sa nikdy nevyznal. Do jeho šatníka akoby zavítal jednorožec, množstvo farieb a bláznivých vzorov. Keby sa vám tam však chce dlhšiu chvíľu hrabať, určite by ste našli aj kúsky z rocku a punku. Platí preňho, že sa rád oblieka podľa nálady. Patrí medzi ľudí, ktorí môžu jesť koľko chcú a aj tak nepriberú, čo je preňho len výhodou, keďže celý deň fičí na cukre. Vzadu na lopatke má tetovanie s nápisom 'My sole purpose of the existence of this Earth is to make everyone love me' - čo dosť často aj opakuje. Na jeho tele by sa tiež našlo zopár jaziev, ktoré mu pripomínajú jeho bláznivé detstvo s bratom. Nesnaží sa ich zakrývať- berie ich ako jeho súčasť.

Aaron Kjøkken

27. června 2014 v 11:53
JMÉNO: Aaron Kjøkken
DATUM NAROZENÍ: 9.11.1994
POVOLÁNÍ: Hudobník - bicie v kapele Cadaver

VZHLED:
Má 187 centimetrov a chudú postavu. Ešte kým chodil do školy, sa snažil o svaly, no jeho telo sa rozhodlo odporovať a tak vždy zostal bez tehličiek a bez veľkých bicepsov aké vždy chcel mať. Má piercing v nose, teda polo krúžok. V jazyku má venom, kvôli ktorému rád vyplazuje jazyk. Jeho oči sú niečo medzi Alicovou a Azúrovou modrou, ktoré mu stále žiaria nezbednými iskrami, taktiež z nich vyžaruje pokoj. O svoje modré vlasy sa pečlivo stará, v každom prípade musia vyzerať podlá jeho predstáv. Jeho štýl oblečenia je viac-menej jednoduchý. Oblieka sa rôzne, najviac však obľubuje voľné oblečenie. Obyčajné džíny,tričká,svetre,prípadne košele rožných odtieňov a k tomu tenisky. Rád si "nahodí" aj rôzne doplnky ako sú náramky, hodiny či šiltovky apod. Okrem toho jeho telo zdobí mnoho tetovaní. Najviac sa mu páči asi malý slimák na kotníku,ktorý si nepamätá kedy si ho dal spraviť, lebo sa s ním prebudil až na druhý deň po žúrke.

Jayna Holgersen

23. června 2014 v 15:35
Jméno: Jayna Holgersen
Datum narození: 15. října 1992

Povolání: Věnuje se moderní gymnastice na profesionální úrovni a je členkou dánské reprezentace. Na mistrovství i olympiády se kvalifikuje celkem bez potíží, ale to vše si vybírá daň na jejím osobním životě.

Vzhled: Jay je přesně tak vysoká, aby se dokonale ztratila v davu dětí. Příroda jí v tomhle ohledu příliš nedopřála a nadělila jí pouhých sto čtyřicet pět centimetrů, což z ní dělá prcka nejen mezi jejími vrstevníky. Postavou už však mezi děti příliš nezapadá a to ne proto, že by disponovala oslňujícím hrudníkem nebo kulaťoučkým zadečkem, který by lahodil mužskému oku, spíš naopak. Její postava, ač svalnatá, je prostě podsaditější, takže působí lehce při těle, ačkoliv tuku by se na ní našlo opravdu pomálu. Jay není ani v obličeji žádná výstavní kráska, spíš by se dalo říct, že působí sympaticky. Její obličej je zaoblenější a jen podporuje domněnku, že má pár kilo navíc. Uši jí mírně odstávají, nos má krátký a připomíná bambulku, a leckdo neodolá tomu, aby jí do něj necvrnknul nebo ho alespoň laškovně nestiskl prstem jako zvonek u dveří. Jayiny oči mají zelenou barvu a jen málokdy si je nezvýrazňuje černou tužkou, protože bez toho v jejím obličeji tak trochu zapadají. Co se týče úzkých rtů, tak ty se neustále usmívají a odhalují výraznější přední zoubky, takže Jay mnohým připomíná roztomilého hlodavce - díky tomu si také mezi kolegyněmi gymnastkami vysloužila přezdívku "Bunny", na kterou je sice alergická, ale mlčky ji trpí, protože jí ani nic jiného nezbývá. Baculaté tváře jí lemují medově zlaté vlasy dosahující po lopatky, které buď nechává rozpuštěné nebo stažené v culíku či drdolu, větší kreace nechává na vystoupení, jež vyžadují nějaký styl účesu i odění. Nemá žádný specifický styl odívání, prostě si na sebe vezme zrovna to, co se jí líbí, ačkoliv dává přednost sportovnějšímu stylu před elegantním. Ale ani ten u ní není výjimkou.

Počasí 23. - 29.6.

22. června 2014 v 16:58

23. - 29. června

Pondělí, úterý: V pondělí v noci se nad město přiženou ocelově šedá mračna, ze kterých se během pondělního dopoledne spustí jemný, ale zato pořádně hustý déšť, který promáčí každého, kdo se rozhodne vystrčit paty z domu na déle než deset minut. Během odpoledne sice na chvíli pršet přestane, ale večer se déšť vrátí a bude ještě otravnější. V úterý se k vytrvalému dešti přidá i vítr a teploty klesnou pod 15 stupňů, takže žádná sláva.

Středa: Během středečního odpoledne se konečně začne obloha pomalu vyjasňovat. Vítr ustane a mračna začnou pomaličku řídnout. Večer na pár okamžiků vykoukne zpoza zbylých mraků slunce a rtuť teploměru se vyšplhá k sedmnáctce.

Čtvrtek: Teprve ve čtvrtek se obloha úplně vyjasní. Během dopoledne zmizí i poslední mráčky a odpoledne už bude obloha azurově modrá a vzduch prohřejí sluneční paprsky, proto teploměr ukáže něco málo přes dvacet jedna stupňů.

Pátek: Celý závěr pracovního týdne bude jako vystřižený z disneyovské pohádky. Modrá obloha, slunce svítí, je teplo a fouká příjemně chladivý větřík, který s sebou přináší vůni moře. Ideální den na procházky.

Víkend: Sobota bude stejně prosluněná, jako neděle, a bude přímo vyzývat k výletům. Nikdo by nechtěl tenhle den strávit zavřený doma nebo v práci. V neděli se na obloze mihne pár mráčků, které na chvilku zakryjí slunce, a chvílemi to dokonce bude vypadat na déšť, nakonec ale nespadne z nebe ani kapka.

Aleki Markkula

19. června 2014 v 16:30
Jméno: Aleki Markkula
Datum narození: 14.10. 1984

Povolání: Aleki je vystudovaný gynekolog a porodník a za nic na světě by svou práci neměnil. V hjortdarské nemocnici si však teprve získává důvěru kolegů a hlavně primáře, a postupně získává vlastní pacientky do vlastní nové ordinace.

Vzhled: Svým vzhledem spadá Aleki do zlatého průměru. Měří něco málo přes sto osmdesát centimetrů, takže ani nepřipomíná žirafáka, ani o něj lidi nezakopávají. Na jeho postavě je poznat, že sportuje, takže se za ni nemusí stydět - naopak rád dává svoje svaly na odiv a bere na sebe většinou taková trička, pod nimiž se pěkně vyrýsuje hlavně břišní svalstvo. A přiznejme si, že holky na to zkrátka letí. Přidáme-li k tomu nebesky modré oči a světle hnědé vlasy, které na slunci nabírají barvu slámy, vznikne exemplář vhodný pro pózování v nějakém módním časopisu. Vlasy Aleki nosí dlouhé zhruba dva až tři palce a většinou si je ráno jen pročísne hřebenem, aby mu nepadaly do čela, ale jinak o ně příliš nepečuje. Kdyby mu narostly o trošku více, nepochybně by se začaly neposedně vlnit. Aleki vypadá díky vystouplejším lícním kostem možná trochu přísně, ale je to přesně ten typ člověka, u nějž zdání klame. Jeho tváře vždycky pokrývá krátké strniště, bez něj to prostě není on. Má menší nos připomínající bambulku, a jestliže se usměje, odhalí rovná bílá zubiska s nepatrně výraznějšími špičáky. Fanynky Edwarda Cullena by si možná zasněně povzdechly.
Co se oblékání týče, nejčastěji lze Alekiho vidět v džínech a nějakém barevném, upnutějším tričku, které občas zdobí nějaký ten potisk. Poměrně často na sebe ale bere košile všeho druhu a barev a nutno podotknout, že právě košile mu ohromně sluší. I kdyby to byla jen kostkovaná flanelka. Většinou nosí kožené boty, ale nebrání se ani teniskám a celkově sportovnějšímu vzhledu, takže občas formálněji vypadající svetříky mění za mikiny s kapucí a tvídové sako za obyčejnou bundu. V zimě holduje kabátům a šálám, občas si na sebe vezme i nějakou tu pletenou čepici. Doplňky příliš nenosí, snad kromě náramkových hodinek, které mívá na levé ruce.

Domy - aktualizace

19. června 2014 v 11:35 Novinky
Drazí obyvatelé našeho famózního městečka!
Vy, kdož ještě nemáte domek, přestože jste posílali žádost na mail, pošlete ji prosím znovu. Mám bordel v mailech a pravděpodobně mi některé žádosti někam zapadly nebo nenávratně zmizely, za což se omlouvám. U některých si ale zároveň nejsem jistá, jestli žadatelé ještě vůbec hrají a má cenu jim domek zakládat, takže tak. Prostě se ozvěte, nejlépe na mail. (Hjortdar@seznam.cz)

O tom ale tenhle článek není. Rozhodla jsem se udělat trošku pořádek v sekci "domy", protože se nám jich tu nahromadilo už poměrně dost. To spočívá hlavně v tom, že chci domy rozřadit podle čtvrtí. Jednak aby to bylo přehlednější a jednak, abyste věděli, kdo bydlí blízko koho, a mohli případně navázat sousedské vztahy :) K tomu ale potřebuji vaši spolupráci. Rozdělila jsem město na pět částí - plážovou zástavbu (stará a nová), domy kolem parku, staré domy kolem náměstí, vilovou čtvrť a sídliště. Vy si podle přiložené mapky vyberte, kam byste domek chtěli situovat, a napište to společně se jménem své postavy do komentářů. Bylo by fajn, kdyby se vám povedlo nahlásit, kam domek chcete, do konce příštího týdne, tj. do 29.6. Díky!
Případné dotazy směřujte taky do komentářů.

imagebam.com

Počasí 16. - 22.6.

16. června 2014 v 8:28

16. - 26. června

Pondělí: Začátek nového týdne bude podmračený a studenější než dny v předchozím týdnu. Teploty se však stále budou držet poměrně vysoko, ačkoliv sluníčko dnes zpoza mračen ani nevykoukne. Pršet nebude, ale vlhkost vzduchu všem napoví, že déšť na sebe nenechá dlouho čekat.

Úterý, středa: Oba dva dny se ponesou ve znamení občasných přeháněk a nižších teplot, takže bude třeba sáhnout po dlouhém rukávu či nohavicích. Počasí bude ospalé, tak akorát na polehávání doma na pohovce při sledování televize.

Čtvrtek: Ráno ještě sprchne, aby se neřeklo, ale přes poledne se vyčasí a na obloze se objeví sluníčko, které se však sem tam bude schovávat za mraky. K večeru se přižene vítr, který rozfouká oblačnost, a noc tak bude krásně jasná a hvězdná.

Pátek a víkend: Bude jasno, občas zataženo, ale bez přeháněk. Mezi korunami stromů se bude prohánět mírný vítr a teplota vzduchu bude tak akorát snesitelná pro všechny živé bytosti. Celý víkend bude jako vystřižený z pohádky.