Srpen 2014

Akce bez vypravěče - září

28. srpna 2014 v 18:16
Akce bez vypravěče jsou akce ve městě, kam vaše postava může zamířit (výstavy, festivaly, a tak dále), avšak bez vypravěče. Pokud se konají mimo herní knihy, můžete si je odehrát ve světě a zpestřit si tak obyčejnou všední hru.

ZÁŘÍ

Název akceDatum konáníMísto konáníStručný popis
Rozloučení s létem5. - 7.9.PlážBěhem dne hry a soutěže pro děti (stavění hradů z písku, vědomostní kvízy, závody na souši i ve vodě), v sobotu večer taneční zábava pro dospělé a Miss Mokré tričko.
Nádech dob minulých12. - 14.9.Náměstí, pastviny a knihovnaOživené noční prohlídky města a Hladové věže, nefalšovaná vikinská bitva na pastvinách za městem a povídání o historii Hjortdaru s místními historiky v prostorách knihovny.
Týden ve velkém stylu15. - 21.9.Bary a kulturní zařízení Inspirován románem Velký Gatsby se celý týden ponese v duchu 20.let. Bary i taneční kluby zaplaví dobová hudba i obsluha v kostýmech, kino v nákupním centru bude mimořádně uvádět filmy, jejichž děj diváky přenese o pár desítek let zpět. Místní taneční studio zve všechny obyvatele Hjortdaru na bezplatné lekce swingových tanců.
Autorské čtení26. - 28.9.Knihovna a kavárnaVíkend věnovaný místním nadějným literárním talentům. Kromě vydávaných spisovatelů se mohou do čtení zapojit i začínající spisovatelé, kteří touží být objeveni širokou veřejností.

Peter Nørgaard-McIntyre

25. srpna 2014 v 15:42
JMÉNO: Peter Nørgaard-McIntyre
DATUM NAROZENÍ: 23.10. 1985
POVOLÁNÍ: Kam Péťa vkročí, tam přijde i zákon. Jinak řečeno, Peter je policista, jehož teritoriem je Hjortdår, především centrum města. Není ale obyčejný podřadný pochůzkář, čas od času je přizván i k akcím daleko většího významu, a to protože býval členem zásahové jednotky, takže zkušeností a znalostí má v tomhle směru opravdu hodně.

VZHLED:
Peter možná ztrácí pár centimetrů na výšce, ale rozhodně to není člověk, kterého lze jen tak přehlédnout. Jeho šarm a osobní kouzlo totiž způsobuje, že se za ním lidé otáčí, aniž by pro to musel něco udělat. Za svou postavu se Péťa vůbec nemusí stydět, protože tráví dost času sportem a posilováním, aby se udržel v kondici, tudíž na jeho těle hraje poměrně dost hezky vypracovaných svalů. Čokoládově hnědé vlasy nosí několik centimetrů dlouhé a rozježené na všechny strany - často si je dokonce vyčesává nahoru, jak mu to sestřih dovolí, a nutno podotknout, že mu tenhle rozcuch sluší daleko více, než vlasy pečlivě učesané a ulíznuté. Jeho oči se pyšní pomněnkově modrou barvou a rámují je dlouhé tmavé řasy, takže není vůbec divu, že se z nich už mnohým slečnám podlomila kolena. Pokud totiž ke svému štěněčímu pohledu přidá Peter úsměv, mohl by klidně způsobovat infarkty na počkání. Jeho pleť je světlá, což jen svědčí o tom, že je seveřan, a je posetá nespočtem pih. Ty se mu na obličeji shlukují hlavně kolem nosu a pod očima. Aby dal všem najevo, že už není malý kluk, nechává si růst krátké upravené strniště, kterého je ochotný se zbavit jen na významné události.
V oblékání nemá žádný specifický styl, který by preferoval. Lze ho zahlédnout v odrbaných džínech a obyčejném tričku stejně tak dobře, jako ve společenských kalhotách a nažehlené košili. Nejčastěji ale volí kompromis - kalhoty neutrálních barev a k nim nejrůznější košile, pod nimiž většinou nosí ještě bílé či šedé tričko, někdy i s potiskem. Nebrání se svetrům ani mikinám, bundám ani kabátům. Nemá však zrovna v lásce polobotky a jim podobnou obuv, takže ho nejčastěji uvidíte v keckách. Doplňky tak úplně nepohrdá - na pravé ruce nosí náramkové hodinky, na levé několik náramků z kůže a korálků, a kolem krku má pověšený vždycky alespoň jeden přívěsek na proužku kůže.
K jeho osobě neodmyslitelně patří starý Ford Fairlane, v kterém brázdí ulice města.


Derek Nørgaard-McIntyre

25. srpna 2014 v 14:05
JMÉNO: Derek Nørgaard-McIntyre
DATUM NAROZENÍ: 17. 3. 1988
POVOLÁNÍ: Pracuje v místní IT firmě, která má na starosti bezproblémový chod počítačových sítí v důležitých městských institucích. Také je to tak trochu programátor-amatér, i když někteří by ho už spíš pomalu nazvali hackerem. Počítače a internet před ním neubrání žádné tajemství, ale to si raději nechává pro sebe a tváří se jako hňup, kterého by něco takového ani nenapadlo.

VZHLED:
Derek do výšky moc nenarostl, zastavil se někde pod sto sedmdesáti centimetry, a co se týče postavy, tak to sice není žádný chcípáček, ale kdyby ho někdo požádal, aby mu ukázal nějaké ty svaly, asi by byl velmi zklamaný - Derek i přes svou atleticky vypadající postavu není žádný velký sportovec. To už radši prožene nějakou tu příšeru na obrazovce počítače, než aby zvednul zadek a šel se trápit cvičením. Už od pohledu je jasné, že Derek není typický seveřan, a když navíc pronese pár slov, tak se tato domněnka díky jeho silnému skotskému přízvuku ihned potvrdí. Každopádně ale nevypadá ani jako typický skot - místo zrzavých odlesků se totiž jeho krátce střižené vlasy pyšní čokoládově hnědou barvou, stejně jako výraznější obočí a kratší strniště na jeho tvářích. Jeho oči jsou tmavě hnědé, u zorniček téměř až černé a téměř neustále skryté za dioptrickými brýlemi. Mezi očima se nachází rovný nos a pod ním souměrná ústa, která čas od času protne pobavený nebo nechápavý úsměv. Celkově Derek na většinu lidí působí jako sympatický mladík. V jeho šatníku se dá najít především pohodlné oblečení - džíny, barevná trička s šáhlými nápisy nebo obrázky, kostkované košile, volnější mikiny, nové i seprané svetry s norským vzorem. Většina jeho bílých věcí dlouho bílá nevydrží, protože se mu obvykle zamíchají při praní mezi barevné oblečení a zbarví se do neurčité vyblité šedivé. Kdyby někdo pátral mezi jeho věcmi po obleku, našel by jen sako, které je mu s největší pravděpodobností možná už i o něco menší. Co se týče bot, preferuje tenisky a kecky, a zápěstí pravé ruky mu zdobí několik kožených náramků.

Evelyn Ingrid Salusburig

25. srpna 2014 v 14:03
JMÉNO: Evelyn Ingrid Salusburig
DATUM NAROZENÍ: 12. 1. 1987
POVOLÁNÍ: Její přísná matka ji dovedla až k práci vrchní dětské doktorky v místní nemocnici. Sama tu práci dělat nechtěla, a tak se ve volném čase věnuje o koním.

VZHLED:
Evelyn si rozhodně na svou výšku stěžovat nemůže. Za svůj dosavadní život se vytáhlal do 175 centimetrů, a tedy nepatří mezi ty, co by nedosáhli na horní regály v obchodě, ale ani mezi ty, dvoumetrové chodící tyče kteé svou výškou upoutávají výraznou pozornost, když se musí sklánět, aby prošli dveřmi. V mládí vypadala jako normální vyspělá dívka, ale teď by jí nikdo netypl třicítku. Pořád si udržuje štíhlou, úzkou postavu, bílou jak pohádková Sněhurka k poměru se svými tmavě hnědými vlasy. Vlasy jí spadají do okolí ramen a v létě jí zesvětlají nebo spíše jí změní barvu na kaštanovo-rudou. Vlasy se moc nezabývá, jenom si je ráno učeše a pevnou gumičkou stáhne do ohonu nebo si uplete cop. Má oválnou tvář, jejíž hlavní dominantou jsou její ledově nebo spíš blankytně modré oči lemované dlouhými černými řasy. Když si myslí že jí student nebo kdokoli jiný nemluví pravdu, její oči se naplní přísným pohledem a donutí dotyčného říct pravdu (tedy většinou). V ten moment by ji nerozrušila ani její kočka Anat. Nos má menší, zakončený malým zakulaceným sovím zobáčkem. Naštěstí to není moc vidět. Rty má objemné světle růžové barvy. Opravdový úsměv od srdce jde u ní vidět často a hlavně nad pořádně a dobře odvedenou prací. Avšak může se pochlubit rovnými a bílými zuby.Vždy chodí dobře upravená. Když se dostanete blízko opravdu blízko k ní, ucítíte jemný dívčí parfém. Nenosí silné ženské voňavky, aby omdlévali všichni kolemjdoucí. V její skříni se najdou různé druhy oblečení od pohodlných teplákových kalhot až po úzké a dlouhé večerní šaty. V její oblibě jsou spíše světlé barvy, ale společenské a večerní oděvy ladí spíše do ohnivě rudé a černé. Často ji uvidíte ve světlém tílku a lehkém svetříku. K tomuto kousku oděvu nosívá tmavě modré džíny nebo bílou sukni na kolena. Také ji můžete zahlédnout v bílém tílku a rozepnuté, zásadně kostkované košili. I k tomuto oděvu nosí tmavě modré džíny a nebo černé leginy. V chladnějších dnech nosí pruhované svetry s rolákem v hnědo- zelené a bílé barvě pruhů. Co se týče bot, tak na něj si dává velký pozor. Většinou si bere baleríny s centimetrovým podpatečkem. Na doplňky si moc nepotrpí. Na krku někdy nosí úzký zlatý řetízek.

Počasí 25. - 31.8.

25. srpna 2014 v 13:55
Pondělí
25.8.
Úterý
26.8.
Středa
27.8.
Čtvrtek
28.8.
Pátek
29.8.
Sobota
30.8.
Neděle
31.8.
zataženo
skoro
zataženo
polojasnopolojasnojasnojasnopolojasno
20-24°C21-25°C22-26°C22-26°C24-28°C26-30°C24-28°C

Počasí 18. - 24.8.

17. srpna 2014 v 21:35
Pondělí
18.8.
Úterý
19.8.
Středa
20.8.
Čtvrtek
21.8.
Pátek
22.8.
Sobota
23.8.
Neděle
24.8.
zataženo/
déšť
zataženozataženopolojasnopolojasnozataženozataženo
16-20°C17-21°C18-22°C20-24°C21-25°C20-24°C18-22°C

William Haywood Oakden

12. srpna 2014 v 15:18
JMÉNO: William Haywood Oakden
DATUM NAROZENÍ: 25. 5. 1987
POVOLÁNÍ: Spisovatel. Hlavně tedy básník, ačkoliv próze se tak úplně nevyhýbá. Básnických sbírek však už vydal několik a většinou se jedná o zasněné verše plné touhy po lásce, dálných končinách, plné citu a porozumění. Největší úspěch však dosud měl se sbírkou sedmi balad s názvem Skleněný dům, z čehož takovou radost úplně nemá, protože nechápe, proč se lidem vždy více líbí to tragičtější.

VZHLED:
William se na první pohled asi v davu ztratí. Opravdu se totiž nemůže chlubit nějakou extra vytáhlou postavou, se svými sto sedmdesáti centimetry se totiž řadí k těžkému průměru. Moc tomu nepomáhá ani to, že není nějak zvlášť namakaný, ale úplně tyčkovitou, nanicovatou postavu zase taky nemá. Ale ne že by si z toho něco dělal, on si celkově se svým vzhledem moc hlavu neláme. Největší péči věnuje asi svým vlasům. Ty jsou totiž hodně nezkrotné a hlavně dost vlnité, takže pokud z nich nechce mít ošklivé hnízdo, nic jiného mu také nezbývá. Většinou si je nechává narůst trochu delší, i když je mu jasné, že to tak dá více práce, nicméně krátkou délku by rozhodně nesnesl. Obličejové rysy má trochu ostřejší, proto někdy možná působí jako suchar, ačkoliv to tak vůbec není. Oči jsou barvy hnědé, za normálního osvětlení trochu nevýrazné, ale jakmile je trochu tlumenější světlo, hned dostávají tmavější nádech. Tvář si většinou nechává porůst krátkým strništěm stejně tmavým, jako jsou jeho vlasy. Rozhodně se neobléká extravagantně a je velkou výjimkou, pokud ho někdo uvidí v nějaké křiklavé barvě, preferuje totiž tlumenější tóny. Jeho šatník se skládá hlavně z košil - jednobarevných, kostkovaných, s krátkým rukávem, s dlouhým rukávem, všechny možné druhy - a obyčejných kalhot. Těch má na rozdíl od košil podstatně méně, vlastně se mu střídají jen troje. Černé, hnědé a světlé béžové, které si ale bere spíše jen výjimečně. Hodně si oblibuje kabáty a úplně nejradši má takový tmavě modrý, hřejivý a v zimě ho nosí asi nejčastěji. Čepice nemá rád a takové rukavice nosí jenom ty bez prstů, takže vlastně skoro jako by žádné neměl. V teplejším období se spokojí s obyčejným bavlněným tričkem. Co se týče doplňků, jako většina mužů je na tom docela bídně. Vlastně jediné, co pravidelně nosí, je jednoduchý stříbrný křížek na šňůrce.

Počasí 11. - 17.8.

11. srpna 2014 v 9:00
Pondělí
11. 8.
Úterý
12.8.
Středa
13.8.
Čtvrtek
14.8.
Pátek
15.8.
Sobota
16.8.
Neděle
17.8.
jasnojasnojasno
jasno/
bouřky
zataženo/
bouřky
déšťdéšť
29-33°C30-34°C31-35°C28-32°C24-28°C20-24°C17-21°C

Deanne Gregersen

8. srpna 2014 v 12:50
JMÉNO: Deanne Gregersen
DATUM NAROZENÍ: 30. ledna 1988
POVOLÁNÍ: Pracuje jako prodavačka v obchodě s luxusním spodním prádlem v místním nákupním centru.

VZHLED:
Dea není ani moc vysoká, ani tak maličká, aby se mezi lidmi ztrácela, ale do závratných modelkovských výšek jí k nelibosti její matky přeci jen pár centimetrů schází. Často - většinou, když se má potkat právě se svou matkou - si svůj výškový deficit vyrovnává nošením bot na vysokém podpatku, ale ani obyčejné tenisky u ní nejsou žádnou výjimkou. Její postava by se dala označit za atletickou a pěkně tvarovanou, za což ani tak nemůže všemocná příroda jako spíš každodenní snaha o udržení kondice v posilovně nebo při běhu. Na svou fyzičku si tak nemůže ani v nejmenším stěžovat. Co se týče toho ostatního, Dea rozhodně působí sympaticky, a dost možná za to může úsměv jejích plných rtů, který se jí odráží i v čokoládově hnědých očích. Oválný obličej s lehce zašpičatělou bradou jí lemují vodopády hnědých vlasů, které jí v neposedných vlnkách dopadají až pod lopatky. Nejraději je nosí rozpuštěné a poletující všemi směry, nebo si je stahuje do vysokého culíku, obzvlášť když jde zrovna cvičit nebo běhat, aby se jí jednotlivé pramínky nemotaly před očima nebo se jí nelepily ke zpocenému čelu a tvářím. Když se letnímu sluníčku zachce, poctí Deu nefalšovanými přírodními blond melíry. Dea obvykle nevychází z domu nenamalovaná, minimálně po řasence a tužce na oči sáhne pokaždé, a to i když míří třeba jen vyhodit odpadky. Její matka totiž vždycky dbala na to, aby její dcera vypadala dokonale při každé příležitosti, čímž jí přivodila několik zdravotních i psychických problémů, ovšem o tom až později. V Deině šatníku by se dalo najít od každého kousku oblečení něco a rozhodně se nedá říci, že by měla nějaký vyhraněný styl - důležité je jen to, aby v čemkoliv, co si na sebe vezme, vypadala dobře. Jejím velkým-malým tajemstvím je maličké tetování v podobě vážky v místě, kde podbřišek přechází ve stehno, takže se dá bezpečně ukrýt pod plavky nebo spodní prádlo tak, aby o něm její dokonalá matka neměla ani tušení, pokud by ji neviděla zcela nahou.

Yrsa Gunnarsdóttir

6. srpna 2014 v 10:11
JMÉNO: Yrsa Gunnarsdóttir
DATUM NAROZENÍ: 4. listopadu 1990
POVOLÁNÍ: Vášeň k divadlu přivedla Yrsu až na post divadelní uvaděčky. Vše, co se týká trhání lístků, šaten, prodeje suvenýrů a jiných drobných prací kolem představení, patří k jejím úkolům. Vyhovuje jí fakt, že může zdarma shlédnout všechny inscenace, které chce, a přitom potkávat lidi se stejnými zájmy a povídat si s nimi. Svou práci má velmi ráda a je mnohem spokojenější než jako biochemička.

VZHLED: Yrsa je mladé děvče průměrné výšky a postavy - snad jen ta prsa a boky by si přála o maličko větší. Má modré oči s dlouhými, avšak světlými řasami, které pravidelně zvýrazňuje řasenkou, a nenápadné obočí. Spíše než relativně rovným nosíkem upoutá její obličej úzkými rty, které se však většinou přátelsky usmívají a vytváří kolem Yrsy vlídnou atmosféru. Blonďaté, mírně zvlněné vlasy jí dosahují lehce pod ramena. I přesto, že nejsou nijak dlouhé, se v nich Yrsa občas dobrovolně "ztrácí", protože si nechává neposedné prameny padat do obličeje a nijak se nenamáhá s jejich navrácením na správné místo. Často působí dojmem, jakoby se ráno "zapomněla" učesat, a příležitosti, kdy je možno Yrsu vidět s nějakým složitějším účesem či alespoň s copem, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. V letních měsících si na případné spálení dává hodně velký pozor, nedokáže ovšem uhlídat své pihy. Zatímco v ostatních obdobích má Yrsa pleť bez viditelných znamének či flíčků, kolem července se jí na nose a tvářích objeví spousta maličkých, přesto však pozorovatelných pih. Krom jizviček po odřených kolenech z dětství nemá žádné výrazné jizvy či jiné pozůstatky úrazů. Zatímco "v mládí" vymetala kluby oděna do rockového stylu a v běžné dny prakticky nesundávala vlastnoručně šité viktoriánské šaty, seriálové cosplaye či steampunkové kostýmy, po dvacítce tak nějak došla k závěru, že se to přece jen už nehodí. Začala se oblékat jako "slušná občanka" - to znamená, že je běžně k zastižení v košili či topu se zajímavým prvkem a v džínech či kratší sukni, případně v minimalistických šatech. Nejčastěji nosí tmavé barvy, krom černé a šedé jsou to často tmavší odstíny fialové či červené, to vše občas rozbije bílou. Má slabost pro masivní kožené boty, ideálně vysoké až ke kolenům. Protože se rovněž naučila chodit na vysokých podpatcích, prakticky vždy se s jejich pomocí snaží tvářit jako vysoká. Typické jsou pro ni šperky, hlavně náramky, nezřídka pak ty, které působí jako pánské - na pravém předloktí má několik černých kožených pásků a šňůrek různých tlouštěk, na levém zase několik stříbrných kroužků, které charakteristicky chřestí. Náušnice nikdy nemění, vždy jde o nenápadné stříbrné kroužky, v pravém ušním lalůčku má však hned tři. Na krku nosí kámen s vyrytou runou Laguz. Místo běžných náramkových hodinek vždycky hrábne do kapsy pro starodávně působící stříbřité "cibule" na dlouhém řetízku. Své vášně pro kostýmy se ale úplně nevzdala, a tak se s velkou radostí zúčastní jakékoli události, která případné převlékání obnáší - ať už jde o maškarní, viktoriánský piknik, stylově laděnou party či sraz seriálových fanoušků.