Říjen 2014

Arne Björk

29. října 2014 v 21:02
ARNE BJÖRK
17. prosince 1988 • bývalý voják, nyní hasič na plný úvazek

VZHLED
Arnie je blonďaté usměvavé sluníčko k pomilování. Vyzařuje z něj optimismus na míle daleko a stačí jeden jediný pohled, aby vám bylo jasné, že je to dobrák od kosti a člověk se srdcem na dlani. Blonďaté vlasy nechává krátce zastřižené a většinou se mu daří je učesat, ale pokud si je přeleží, s vrabčím hnízdem na hlavě prostě nic nezmůže, ať se snaží, jak chce. Jestliže se nachází delší dobu na slunci, už tak dost světlé vlasy mu vyblednou ještě víc, skoro až do platinové. Pod hustším světlým obočím se nachází pár světlounce modrých očí, které vůbec nevypadají chladně, ale spíše vlídně. Rty má Arne lehce narůžovělé, a pokud se usměje, odhaluje rovná bílá zubiska. Tváře mu porůstá kraťoučké strniště. Pleť má typicky seversky bledou, ale na slunci se nespaluje, naopak chytá parádní bronz, který by mu i modelové mohli závidět. A společně s opálením mu ve tváři vyskakují roztomilé pihy, jichž se nejvíce nachází kolem jeho nosu. Co se postavy týče, Arnie se nemůže pyšnit nadprůměrným vzrůstem, ale na druhou stranu se může chlubit vypracovaným svalstvem. Je poznat, že na své postavě pracuje - jeho práce to vyžadovala a stále vyžaduje.
Arne je ten typ člověka, kterému sluší snad všechno. Není proto divu, že nemá žádný specifický styl oblékání. Nosí džíny, trička a mikiny, ale nepohrdne ani svetříky a košilemi všech barev, není ani proti nošení kravaty či motýlka, občas si vezme i černou vestičku a kecky vymění za polobotky. Zkrátka a dobře, umí se oblékat pohodlně, ale zároveň ze sebe zvládne udělat šviháka. V zimě má v oblibě tmavě modrý kabát sahající do půlky stehen a červenou šálu, čepice ani rukavice zásadně nenosí. Doplňky mu nic neříkají, jen na pravé ruce občas nosí hodinky.

POVAHA
Jak už bylo naznačeno, Arne je dobrák od kosti a člověk, který nese své srdce na dlani. Je obětavý, přátelský, milý a chápavý. Na jeho blízkých mu opravdu záleží a nikdy by vědomě neudělal nic, co by jim mohlo ublížit. Bývá až přehnaně ochranářský, protože by asi dost špatně nesl, kdyby se lidem, na kterých mu záleží, něco stalo. S lidmi se snaží jednat férově a bez rozdílu a se všemi se snaží bezproblémově vycházet. Hádky ze srdce nesnáší a obloukem se jim vyhýbá, takže pokud se do něj někdo pustí, raději dá ruce pryč a odejde. Je zvyklý poslouchat rozkazy, takže příliš nedává najevo svoje názory. Nenechá však ze sebe dělat idiota, takže kdyby se na něm někdo chtěl povozit, asi by tvrdě narazil. Přehnaně vysokou inteligencí neoplývá, ale hloupý taky není, a kreativita mu rozhodně nechybí. Občas bývá poměrně zmatený, takže zvládá jen koulet očima a nechápavě zírat na všechny, co se nachází kolem - to hlavně když se dostane na neznámá místa, do situací, které ještě nezažil, nebo se jen baví s lidmi, jejichž myšlenkové pochody jsou mu cizí. Společnosti se nestraní, ale ani nevyhledává bouřlivé večírky a má rád svůj klid. Pokud se urazí, nějakou chvíli trvá, než ho to přejde, zato pokud se naštve, zase stejně rychle vychladne. Ačkoliv na to nevypadá, je to dobrodružná duše, kterou přitahují nebezpečím zavánějící situace.

HISTORIE
Arne se narodil jako první syn do rodiny Björkových. Narodil se ve Finsku, konkrétně v Helsinkách, do dobře zajištěné rodiny. Otec vlastnil stavební firmu, která zajišťovala rodině pravidelné příjmy, a díky tomu se matka mohla věnovat dětem a domácnosti. Arnovi se proto dostávalo té nejlepší péče a veškeré matčiny pozornosti, alespoň do té doby, než na svět přišel Kristoffer a po něm ještě mladší sestra. Matka děti rozmazlovala, což se mu u bratra i sestry docela podařilo, ale Arne nějakým způsobem odolal a nestal se z něj rozmazlený fracek. Ve škole měl Arne lehce nadprůměrné výsledky. Ne proto, že by byl nadprůměrně inteligentní, ale proto, že dokázal strávit hodně času nad učením a danou látku se prostě nadrtit. Na univerzitu ale namířeno neměl - zase natolik inteligentní nebyl a učení ho vlastně vůbec nebavilo. Ačkoliv na to nikdy nevypadal, ukázalo se, že je celkem dobrodružná duše, a zřejmě právě proto nastoupil do armády. Nechtěl, aby se z něj stal pohodlný znuděný úředník, nebo něco podobně děsivého. Armáda mu dala zabrat, ale nebylo to nic, s čím by se přizpůsobivý Arne nedokázal vyrovnat. Byl nasazen do několika ostrých misí a poté, co při té poslední schytal několik kulek, z armády odešel. Pár měsíců se zotavoval v rodném Finsku, ale protože ho život pod dohledem rodičů ani trošku nebavil, nakonec si sbalil kufry a vyrazil do Dánska, kam zmizel i jeho mladší bratr. Toho totiž nějaký ten pátek neviděl, takže se rozhodl, že zkontroluje, co vyvádí, a usoudil, že by si v Dánsku mohl najít nějakou práci, i kdyby jen dočasnou. Potřeboval zkrátka změnu - ve Finsku se mu zůstávat nechtělo a v dánském Hjortdaru už nějaké to příbuzenstvo měl, takže nebylo co řešit. Arne přijal práci u hasičů, což mu naprosto vyhovuje, vzhledem k jeho potřebě pomáhat ostatním, a touze vrhat se po hlavě do nebezpečí.

Caryn Jannete Franklin

29. října 2014 v 14:57
JMÉNO: Caryn Jannete Franklin
DATUM NAROZENÍ: 12.3.1994
POVOLÁNÍ: Kaderníčka

VZHLED:
Caryn nepatrí práve k vysokým ľuďom, no pýši sa svojími 169cm pred ostatnými. A taktiež nepatrí aj k objemným ľuďom a za to vďačí rýchlemu metabolizmu. Rada sa líši od ostatných, preto si farbí vlasy na nezvyčajné farby. Teraz má fialové vlasy, ktoré sa pri korienkoch menia na strebornú a pretínajú ju slabo-modré pramene. Má tmavo-zelené oči, ktoré zvýrazňuje hrubšími linkami a veľkým množstvom maskary. Nad očami má starostlivo vytrhané obočie, vďaka ktorému sa dá zistiť, že jej pravá farba vlasov je hnedá. Pery si nerúžuje často, väčšinou si ich pretrie iba jemným leskom. Na svoju tvár používa mnoho make-upu aby prekryla jazvu, tiahnucu sa od ucha až k brade a väčšinou sa jej to podarí. Je opálená do slabo-hneda, ale aj to len preto aby prekryla pehy, ktoré jej pokrývajú ruky i nohy a najlepšie sú vidieť v zime, keď nemá možnosť ako sa opáliť. V uchu má stredneveľký čierny rozťahovák, ktorý občas vymení sa slimáka či ozdobený, farebný rozťahovák. Najradšej nosí tričká s nápismy či vtipnými obrázkami. Legíny občas zamení sa roztrhané rifle a čierne konversy nemení nikdy, možno iba keď je napadané veľké množstvo snehu. Vtedy nosí svoje naobľúbenejšie trigovice s ušami na kapucni a vysoké huňaté čižmy.

Axel Mason

29. října 2014 v 14:49
JMÉNO: Axel Mason
DATUM NAROZENÍ: 23. februára 1992
POVOLÁNÍ: Hrdý vlastník malého tetovacieho štúdia, tetuje už pár rokov a má našliapnuté na obrovský úspech.

VZHLED:
V dave vytŕča hneď z viacerých dôvodov - prvým je jeho hustá brada a upravené vlasy, druhou výška. Axel totiž meria 1.94 metra a keby nerád nosil dlhé rukávy, tretím dôvodom by sa iste stali jeho tetovania. Nepôsobí práve mierumilovne a starším obyvateľom jeho zjav často pripomína niečo, čo neradno stretnúť v noci. Je otravne narcistický, háklivý na vlasy a bradu. V posilňovni ho neuvidíte, hoci na tele nemá viditeľné množstvo tuku. Na ľavom líci má nepatrnú jazvičku z detstva, okrem iného vás z jeho tetovaní upútajú najmä vyobrazené vtáky symbolizujúce slobodu. V nose má strieborný krúžok.

Loren Mason

29. října 2014 v 14:46
JMÉNO: Loren Mason
DATUM NAROZENÍ: 06. 06. 1994
POVOLÁNÍ: Žokejka dostihové stáje The Meadow Stables s čímž je spjaté nejen ježdění ale i péče o koně, učení dětí na koni a doprovázení klientů na vyjížďkách. Příležitostně vypomáhá i bratrovi v jeho soukromém tetovacím studiu. Ohledně práce na sebe může být hrdá, za její prozatím krátkou kariéru u koní se v dostizích umístila nejhůře na pátém místě.

VZHLED:
Štíhlá sportovní postava, na které jde poznat, že si její majitelka dává záležet na fyzičce. Dlouhé nohy, na které navazuje pevné pozadí a lehce širší boky, které jen podtrhují její zevnějšek. Ploché avšak dobře o-svalené bříško a pevná ňadra velikosti B, což sice není moc, ale ona je s nimi nadmíru spokojená, jelikož se k její postavě velice hodí. Její výška je průměrná, měří něco kolem 168 centimetrů což je pro ni dostačující. Velice si lpí na váze, k jejímu štěstí hraje, že má rychlé spalování tuků, může sníst takřka cokoliv, aniž by nějak viditelně přibrala, její váha se tedy pohybuje okolo 55 až 60 kg. Může se pyšnit přírodně zbarvenými hnědo-zrzavými delšími vlasy, které jsou lehce zvlněné a vždy krásně lesklé. Vlasy nosí většinu času rozpuštěné, popřípadě v culíku, a pakliže jde na nějakou párty, opět má vlasy rozpuštěné přesto lehce upravené. V jejím obličeji dominují šedo-modré oči, které jsou nejen krásné, ale i uhrančivé. Drobný nosík a jemná narůžovělá ústa, rozdávající smyslné úsměvy. Na levém rameni, můžete, zahlédnou tetování v podobě hvězdy s křídly, na zápěstí pak vlčí tlapka a na zátylku straně pak dvě podkovičky, ovšem ty jsou vždy skryty pod vlasy, mimo jiné jí tato tetování dělal bratr, kterému tehdy sloužila jako pokusný králík. Téměř vždy ji zahlédnete v converskách nebo botkách na lehčím podpatku či klínku. Co se oblečení týče, má svůj vlastní styl a přesto že chodí především ve značkovém oblečení, nikterak není namyšlená, prostě se jen ráda pěkně obléká. V jejím šatníku převažují košile, ušlé kalhoty a minišaty v různých barvách, ale růžovou naleznete opravdu jen výjimečně. Není to zrovna její oblíbená barva. Od pohledu se jeví velice sympaticky, což je sice pravda, ale hold se musíte smířit, že často mluví jako dlaždič a překypuje drzostí. Většinou ji zahlédnete vysmátou jako měsíček na hnoji, protože se skutečně ráda a velice často směje, ale úsměvy příliš nerozdává, ty jsou u ní k vidění opravdu jen málo kdy, ale když už, tak jsou to ty nejhezčí úsměvy, které může někomu darovat. Samozřejmě, musíme zmínit, že úsměvy rozdává především u koní, protože nejen, že musí, ale u koní je vždycky šťastná a tak se nemůžete divit, že se usmívá. Také si můžete všimnout, že je sem tam dost potlučená, kulhá nebo na jejím těle dominuje jiné zranění, ono když děláte s koňmi, musíte s něčím takovým počítat.

Sten Lökke Jungkind

29. října 2014 v 14:40
JMÉNO: Sten Lökke Jungkind
DATUM NAROZENÍ: 23. července 1978
POVOLÁNÍ: Uznávaný detektiv. Sten pracuje na volné noze. Svou práci bere velice vážně.

VZHLED:
Vzhledem ke svému věku Sten vypadá stále velmi dobře. Snaží se udržet v kondici. Každou středu a pátek brzy ráno chodí cvičit do posilovny a nebo plavat. Je vysoký 189 centimetrů a má štíhlejší postavu. Váží něco okolo 88-92 kg. Jeho biologická barva vlasů je špinavý blond. Někdy si však vlasy přebarvuje na světle hnědou, tzv. oslnivý zlatý kaštan. Sten má světlou pleť, sytě modré oči, větší nos a velmi úzké rty. Na obličeji si nechává narůst strniště. Na pravém rameni má tetováni draka chrlícího oheň. Toto tetování se táhne nad loket pravé ruky. Na vzhledu si nechává velmi záležet. Na levé ruce nosí hodinky a na krku hrubší stříbrný řetízek. Většinou chodí oděn ve společenském oblečení. Doma však nosí vytahané tepláky a trička. Jde-li do společnosti je však vždy oděn podle posledních módních trendů od těch nejlepších návrhářů.

Počasí 27. - 2.11.

27. října 2014 v 18:20
Pondělí
27.10.
Úterý
28.10.
Středa
29.10.
Čtvrtek
30.10.
Pátek
31.10.
Sobota
1.11.
Neděle
2.11.
15-19°C16-20°C12-16°C10-14°C9-13°C8-12°C8-12°C
JasnoJasnoDéšťPřeháňkyZataženoZataženoZataženo
Ranní mlhyRanní mlhy

Počasí 20. - 26.10.

20. října 2014 v 18:36
Pondělí
20.10.
Úterý
21.10.
Středa
22.10.
Čtvrtek
23.10.
Pátek
24.10.
Sobota
25.10.
Neděle
26.10.
DéšťDéšťPolojasnoJasnoSkoro jasnoSkoro jasnoJasno
8-12°C9-13°C11-15°C13-17°C14-18°C14-18°C15-19°C
ranní mlhyranní mlhy

Akce bez vypravěče - říjen

15. října 2014 v 12:19
Akce bez vypravěče jsou akce ve městě, kam vaše postava může zamířit (výstavy, festivaly, a tak dále), avšak bez vypravěče. Pokud se konají mimo herní knihy, můžete si je odehrát ve světě a zpestřit si tak obyčejnou všední hru.

ŘÍJEN

Název akceDatum konáníMísto konáníStručný popis
Halloweenské čtení18.-19. 10.Kavárna, čajovnaČtení a vyprávění těch pravých duchařských povídek, z nichž vám poleze mráz po zádech.
Dlabání dýní24-26. 10.ParkDlabání dýní pro velké i malé.
Halloweenská party31. 10.Berry's pubPárty v halloweenských kostýmech, plná dýní, netopýrů, krvavých drinků a speciálních pochutin.
Halloweenské šílenství31. 10. - 2. 11.Park, lesPátek patří kostýmům a strašení nebohých civilistů na ulici, v sobotu proběhne večerní bojovka pro děti vedoucí strašidelným lesem, kde na ně čekají nejrůznější strašidla, a neděle je věnována dušičkovému pochodu kolem města.
Josefine Bengston

15. října 2014 v 12:06
JMÉNO: Josefine Bengston
DATUM NAROZENÍ: 7.3. 1988
POVOLÁNÍ: Teprve před nedávnem dostudovala vysokou školu zaměřenou na obor veterinářství. Momentálně pracuje jako pomocnice v místní veterinární ordinaci.

VZHLED:
Josefine je menší postavy a rozhodně Vás svými 163 centimetry v davu nijak neupoutá. Nespadá do davu nechutných vychrtlin dnešní doby, ale také o ní nemůžeme říct, že by byla vysloveně silná. Řekněme že její postava je tak akorát. Její účes není nijak stálý, a často se svými vlasy experimentuje. Nejčastěji ji ale můžete spatřit se sestřihem, sahajícím jí někam po ramena, tmavě hnědé barvy a pěšinkou sčesanou doprostřed. Její obličej je, až na mírně zašpičatělou bradu, kulatého tvaru. Obočí má celkem silné, výrazné a pěkně tvarované, i když tomu částečně napomáhá i její kamarádka pinzeta. Pod ním se nachází oči, oříškově hnědé barvy a mírným nádechem do zelena, užšího podlouhlejšího tvaru, které bývají obvykle zvýrazněny řasenkou a tužkou na oči. Další v pořadí je nos, který je trochu širší a výše posazený. Její rty nejsou nijak zvlášť plné ani vytvarované ale často je zdobí drobný milý úsměv. Líčidel nepoužívá nijak výrazně mnoho, ale je ráda, když jí to sluší. Na krku se jí často houpe nějaký řetízek s přívěskem a uši zdobí náušnice různých tvarů a velikostí. Nesmíme zapomenout ani na všelijaké prstýnky, kterých na prstech také pár nosí. Oblíbenou částí jejího šatníku jsou šaty. Ať už vzorované či jednobarevné, bezkonkurenčně je nosí nejradši. A největšími favority jsou ty, přibližující se retro stylu. Nikdy by si na sebe nevzala žádné potrhané upnuté džíny, legíny nebo trika, která ukazují příliš mnoho. Celkově se obléká dost elegantně, tak aby jí to slušelo. V práci ji nemůžete potkat v ničem jiném, než v jejím sterilně studeně zeleném volném triku s límečkem. Jelikož na tom se zrakem není nijak nejlépe, někdy ji můžete spatřit ve světle hnědých, kulatějších brýlích taktéž retro stylu, ale to jen opravdu výjimečně, jelikož mnohem radši dá přednost kontaktním čočkám.

Kristen Hemmer

15. října 2014 v 12:02
JMÉNO: Kristen Hemmer
DATUM NAROZENÍ: 20. 10. 1996
POVOLÁNÍ: Vždycky chtěla být zpěvačkou, sle pracuje jako barmanka. Se svým povoláním je spokojená, ikdyž by byla samozřejmě radši tou zpěvačkou.

VZHLED:
Kristen může měřit okolo 160 centimetrů, je to tedy opravdu prcek. V davu by se možná i ztratila, kvůli své nenápadnosti. Je majitelkou hubené postavy, plochého bříška, samozřejmě již i pěkně tvarovaných ženských křivek, ne nijak velkých ani nijak zvlášť malých. Po celý rok je její pleť hodně vybledlá, se sluncem se asi moc nekamarádí. Možná se její kůže trochu zbarví do meruňkova jen v létě, jinak je bledá. Na obličeji s ostře řezanými rysy spatříte plné rty, na které si obvykle nanese nějakou tmavou rtěnku. Dále pak malý špičatý nosík, ve kterém si nechala udělat pirceing v podobně stříbrného kroužku. Nechybí ani oči, čokoládově hnědé barvy. Na ty skoro vždy nanese vrstvu tmavých stínů, od stříbrné do černé. Nad očima se pak nachází obočí, mírně povytáhlé nahoru. Co se uší týče, obvykle jsou skryté pod vlasy, ale když si tak jednou za uherský rok Kristen vyčeše culík, spatříte v pravém uchu větší tunnel. V levém uchu pak má jednu náušnici v podobně lebky a druhou jako obyčejnou černou kuličku. Její vlasy jsou určitě obarvené, protože jejich opravdu temná černá barva je skoro nepřirozená. Jsou rovné a snášejí se k prsům, kde se konečky vlasů zužují. Na první pohled o své vlasy Kristen dobře pečuje, proto jsou hezky lesklé a často voní po nějakém květinovém šamponu. A styl oblečení? Jedním slovem, tmavý. Její šatník se skládá z převážně tmavých kousků oblečení jako jsou: černé roztrhané rifle, tmavé minisukně nebo černé legíny s bílými proužky. Co se triček a halenek týče, obléká si spíše vytahaná a upnutá trička s nápisem nějaké metalové kapely. Halenky na ní moc nespatříte, ale za to také hodně nosí mikiny. Její oblíbená je obyčejná černá, která má na kapuci malé čertí růžky. A styl obouvání? Nejraději volí černé conversky, hadrové tenisky, které jsou počmárané barevným sprejem a vysoké černé šněrovací boty bez podpatku. Na těle Kristen ani nechybí pár tetování, jako jsou třeba na levém rameni, kde je vytetované "Free yourself" a vedle toho obrázek peříčka. Pak má ještě na zádech vytetované logo své oblíbené kapely. Mluví tichým sopránem a její chůze je rychlá a vyrovnaná.