Prosinec 2014

Počasí 29.12. - 4.1.

29. prosince 2014 v 15:09
Pondělí
29.12.
Úterý
30.12.
Středa
31.12.
Čtvrtek
1.1.
Pátek
2.1.
Sobota
3.1.
Neděle
4.1.
1 až 5°C2 až 6°C1 až 5°C0 až 4°C- 1 až 3°C-2 až 2°C-1 až 3°C
Déšť se
sněhem
ZataženoZataženoSněženíSněžení
Skoro
zataženo
Zataženo

Počasí 22. - 28.12.

22. prosince 2014 v 18:45
Pondělí
22.12.
Úterý
23.12.
Středa
24.12.
Čtvrtek
25.12.
Pátek
26.12.
Sobota
27.12.
Neděle
28.12.
ZataženoZataženo
Skoro
zataženo
PolojasnoPolojasnoZataženoPřeháňky
3 až 7°C4 až 8°C5 až 9°C6 až 10°C5 až 9°C4 až 8°C3 až 7°C

Damian Møller

21. prosince 2014 v 18:05
JMÉNO: Damian Møller
DATUM NAROZENÍ: 28. února 1989
POVOLÁNÍ: Profesionální kynolog. Damian svůj život zasvětil psům, jejich výchově a výcviku, studiu jejich chování, ale i mnoha psím sportům. V psím světě je jeho jméno docela známé, a nejen proto, že se svou smečkou exceluje v agility, flyballu, dogfrisbee, mushingu a dalších sportech, ale taky proto, že vydal hned několik knih - od rad pro začínající chovatele až po studia psí duše. A kromě toho vede v Hjortdaru jeden z nejlepších psích cvičáků široko daleko. Dami je prostě profesionál ve svém oboru. Jeho zaměstnání možná nenese tolik peněz (to, co vydělá, totiž většinou hned zase investuje do svých psích miláčků), ale zato přináší spoustu radosti, a Damian by ho za nic na světě neměnil.

VZHLED:
Damian sice do výšky příliš nenarostl, ale hlavu si s tím neláme. Na dánské poměry je se svou výškou dosahující zhruba sto sedmdesáti centimetrů podprůměrně vysoký. Bere to ale s humorem a prohlašuje, že si aspoň o nic neurazí hlavu, což je rozhodně pravda. Jinak se za svou postavu nemusí stydět - díky tomu, že neustále někde běhá se psy a něco podniká, se na něm žádné tukové buňky neohřejí příliš dlouho. Váhu má tedy naprosto ideální. Jeho postava je docela šlachovitá, ale neznamená to, že byste na něm nenašli žádné svaly. Svalové hmoty má dost, jenom ji nemá tak hezky vytvarovanou, jako ti, kdo tráví hodiny v posilovně. V obličeji není moc zajímavý, opomeneme-li fakt, že jeho tvář neustále okupuje roztomilý kukuč. Vlasy má světle hnědé, někdo by možná řekl, že je to špinavá blond, a v létě mu zpravidla o pár odstínů zesvětlají. Tutéž barvu má i nepříliš výrazné obočí a krátké strniště, které mu porůstá tváře. Neustále vesele jiskřící oči mají modrošedou barvu. Za zmínku stojí i špičatý nos, který byl v minulosti zřejmě minimálně jednou přelomený, protože rozhodně není ukázkově rovný. Poměrně úzké narůžovělé rty se neustále vlní do přívětivého úsměvu, což způsobuje, že se Damianovi dělají roztomilé ďolíčky ve tvářích.
Jeho oblečení nevypadá draze, obléká se na pohodu. A hlavně tak, aby mu příliš nelámalo srdce, když se jeho oblečení zašpiní nebo roztrhne, a bude celé od psích chlupů. Většinou ho lze spatřit v obyčejných džínech a flanelové košili. Flanelky totiž naprosto zbožňuje a byl by schopný v takové kostkované košili jít i na svou svatbu. Spíše než svetry nosí mikiny, protože ze svetrů se psí chlupy dostávají opravdu těžko, a před kabáty dává přednost bundám, nejčastěji z džínoviny, nebo nějakého kvalitnějšího materiálu, jako je softshell. Moc barevných kousků na něm většinou neuvidíte, zpravidla nosí křiklavě barevnou čepici, nebo reflexní pásku na paži, aby byl v nepříznivém počasí dobře vidět. Jednoduše řečeno, pokud bychom jeho oblékání měli zařadit do nějakého stylu, nazvali bychom ho asi sportovním. Pokud jde ale někam, kde psi nejsou, dokáže se obléknout opravdu švihácky.
Poznávacím znamením je, že na sobě má vždycky alespoň jeden kousek oblečení, nebo nějaký doplněk poukazující na jeho lásku k psům. Může to být nášivka psích tlapek na bundě, nějaký potisk, nebo přívěsek. Jeho lásku k psům potvrzuje tetování psích tlapek, které se táhne od jeho levé lopatky až téměř k levému uchu, kterýmžto směrem se tlapičky postupně zmenšují.

Adminské polovolno

15. prosince 2014 v 12:15 Novinky
Vážení stávající hráči, hráči budoucí!
Na vědomost se dává, že má adminská aktivita bude přes Vánoce a pravděpodobně až do konce ledna rapidně snížena. Už teď mi to trvá (pardon, vím, že jsem strašná), ale možná bude ještě hůř. Na registrace se budu koukat tak jednou za týden/za čtrnáct dní, podle toho, jak budu mít čas - čeká mě zkouškové a psaní bakalářky, takže prosím zkuste pochopit, že tu u toho nemůžu sedět celý den. V termínu 22.12. až 2.1. bude má aktivita nulová.
Děkuju za pochopení, snad vás to neodradí.
Vaše Gery :)

Vánoční akce

15. prosince 2014 v 12:03
1. - 23.12. - Vánoční trhy
Již od prvního prosince je hjortdarské náměstí plné klasických vánočních stánků - s cukrovím, vánočním punčem, svařákem, medovinou či čajem, dánskými vánočními specialitkami, ale též s výrobky z ovčí vlny, dřeva, keramiky, různými dárkovými předměty, a tak podobně. Pokud se na trhy vydáte, vyhraďte si aspoň půl dne na to, abyste je prošli celé. Celým náměstím se nesou různé příjemné vůně, které přímo lákají k jednotlivým stánkům. A uprostřed náměstí samozřejmě stojí poměrně vysoký vánoční strom, hezky ozdobený, rozhodně ne přeplácaný. Z malého pódia nedaleko stromku jsou slyšet koledy. Stánky mají otevřeno od deváté hodiny ranní zhruba do půl desáté večer.

19.12 - Oživlé hračkářství
V pátek večer, kdy mají obchody většinou již zavřeno, se otevře hračkářství v nákupním centru, a vpustí dovnitř malé i velké nadšence, kteří si budou moci zadarmo vyzkoušet hračky, a hrát si s nimi až do svítání. Zároveň zde bude možné zakoupit vánoční dárky na poslední chvíli, a to za poloviční cenu. K dispozici bude i nějaké to drobné občerstvení v podobě čaje, punče a vánočního cukroví.

19. a 20.12. - Vánoční workshopy
(neherní akce - slouží jen k tomu, aby vaše postavy například mohly vyprávět, že se některého z workshopů zúčastnily)
Líbí se vám slaměné ozdoby na stromeček, ale nechcete je kupovat za šílené peníze? Chcete se naučit péct nové druhy cukroví? Nevíte, co koupit za drobnosti kamarádům? Zkuste jim něco vyrobit. Vánoční workshopy jsou malé dílničky, během kterých se můžete věnovat výrobě dárků (a naučit se je správně zabalit), pečení a zdobení cukroví, výrobě ozdob na stromeček, přáníček, a tak dále. Zúčastnit se mohou i ti nejmenší!

21.12. - Poslední adventní koncert
Vánoční koncert, který se uskuteční v katedrále, kam se můžete přijít zadarmo podívat a poslechnout si jak orchestrální hudbu, tak i několik sborů. Koncert začíná v devět hodin večer a potrvá zhruba do půlnoci. Pokud se někdo rozhodne přispět dobrovolným vstupným, peníze poputují na děti v dětských domovech.

+ bonuz pro kikoti: Kdo neví nic o dánských Vánocích, může si něco málo přečíst zde a udělat si představu, jak svátky slavit.

Akce jsou bez vypravěče, tudíž si je můžete zahrát a utvářet sami (nějak inteligentně, samozřejmě).

Počasí 15. - 21.12.

15. prosince 2014 v 11:52
Pondělí
15.12.
Úterý
16.12.
Středa
17.12.
Čtvrtek
18.12.
Pátek
19.12.
Sobota
20.12.
Neděle
21.12.
-1 až 3°C1 až 5°C2 až 6°C2 až 6°C3 až 7°C4 až 8°C2 až 6°C
Zataženo
Sníh s
deštěm
ZataženoZataženo
Skoro
zataženo
Skoro
zataženo
Zataženo

Od úterý začnou tát sněhové závěje, takže sněhu začne ubývat, zato přibyde mokra a bláta. Do konce týdne zmizí většina sněhové pokrývky.

Astrid Baelle

8. prosince 2014 v 20:10
JMÉNO: Astrid Baelle
DATUM NAROZENÍ: 24.12.1994
POVOLÁNÍ: Čašníčka v reštaurácií

VZHLED:
Pokiaľ uvidíte pred sebou kráčať postavu s ladnými ale rýchlymi krokmi, práve vidíte Astrid. Už z diaľky si môžete všimnúť, že je štíhla a vysoká okolo stosedemdesiat centimetrov. Má jemne bledú pokožku a dlhé nohy väčšinou zakryté úzkymi nohavicami. Na peknej oválnej tvári sa týči malý nos pod ktorým sa nachádzajú plné ružové pery večne vykrojené do menšieho úsmevu alebo úškrnu. Dlhé a husté hnedé vlasy lemujúce jej tvár, jej neposlušne padajú do sivomodrých očí. Vzadu, tesne nad zadkom si nechala vytetovať dva prekrížené meče do písmena X. Jej hlas je melodický a jemný. Pri jej smiechu jej vidieť rovné, biele zuby.

Počasí 8. - 14.12.

8. prosince 2014 v 20:03
Pondělí
8.12.
Úterý
9.12.
Středa
10.12.
Čtvrtek
11.12.
Pátek
12.12.
Sobota
13.12.
Neděle
14.12.
-1 až 3°C-1 až 3°C-2 až 2°C-2 až 2°C-3 až 1°C-4 až 0°C-5 až -1°C
ZataženoZataženoSníhSníhSníhZataženoZataženo

Začátkem týdne sněžení sice ustane, ale sníh se drží a místy dosahuje až 60ti centimetrů. Hlavní silnice jsou horkotěžko průjezdné, ty vedlejší se staly spíše pěšími zónami. Chodci se ale také nedostanou všude - není možné všechen sníh efektivně odklidit. Některé chodníky zákeřně kloužou. Doprava je značně omezená.
Od středy navíc začne sněžit znovu a přibyde ještě nějakých deset centimetrů. Kromě toho se docela ochladí a teploty se do konce týdne nevyšplhají nad bod mrazu.

Počasí 1. - 7.12.

1. prosince 2014 v 19:18
Pondělí
1.12.
Úterý
2.12.
Středa
3.12.
Čtvrtek
4.12.
Pátek
5.12.
Sobota
6.12.
Neděle
7.12.
-1 až 3°C0 až 4°C-1 až 3°C-2 až 2°C-2 až 2°C-1 až 3°C-2 až 2°C
Sníh s
deštěm
ZataženoZatažěnoSníhSníhSníhSníh

Od čtvrtka zasáhne Dánsko vydatné sněžení. Během prvního dne napadne až deset centimetrů sněhu. Sněžit nepřestane až do neděle, a v neděli už bude sněhová vrstva tvořit dobrých 50 centimetrů. Silničáři budou mít co dělat, některé silnice budou dokonce definitivně uzavřené, na jiných se tvoří sněhové jazyky. I ulice města budou hezky zapadané a místy dost uklouzané.