Prosinec 2015

Počasí 28.12. - 3.1.

28. prosince 2015 v 16:55
Pondělí
28.12.
Úterý
29.12.
Středa
30.12.
Čtvrtek
31.12.
Pátek
1.1.
Sobota
2.1.
Neděle
3.1.
PolojasnoJasnoZataženoZataženoSněženíSněženíZataženo
1 až 4°C2 až 6°C0 až 4°C-1 až 3°C-2 až 2°C-2 až 2°C-1 až 3°C

Začátkem týdne přijde obleva, ale sníh stejně nezmizí úplně. Ve čtvrtek ráno a během pátku a soboty hrozí náledí, které navíc v pátek a sobotu překryje nový sníh. Sněhová pokrývka bude mít cca 20 centimetrů.

Počasí 21. - 27.12.

21. prosince 2015 v 17:23
Pondělí
21.12.
Úterý
22.12.
Středa
23.12.
Čtvrtek
24.12.
Pátek
25.12.
Sobota
26.12.
Neděle
27.12.
-4 až 0°C-2 až 2°C0 až 4°C-1 až 3°C-2 až 2°C0 až 4°C1 až 4°C
SněženíZataženoPolojasnoSněžení
Sněhové
přeháňky
Zataženo
Skoro
zataženo

Sněhová pokrývka dosahující zhruba půl metru se bude držet i tento týden, trošku roztaje až v neděli.

Maja Simone

19. prosince 2015 v 11:21
JMÉNO: Maja Simone
DATUM NAROZENÍ: 27.1. 1991 (24 let)
POVOLÁNÍ: Nyní Maja dokončuje poslední ročník svého magisterského studia na University of Copenhagen. Jako bakalářka v oboru psychologie asistuje v Hjortdarské nemocnici, kde po ukončení studia nastoupí jako dětská psycholožka.

VZHLED:
Je to drobná dívka nevelkého vzrůstu. Má dlouhé blonďaté vlasy, modré oči a úzké světlé rty. Make-up používá jen výjimečně protože její pleť je téměř bez nedokonalostí. V její tváři nejčastěji uvidíte soustředěný výraz, to se zrovna vás a vaše chování snaží zařadit do jedné ze svých imaginárních škatulek. Když je zrovna na praxi v nemocnici, nosí svoje vlasy spletené do pevného francouzského copu. Ve volných chvílích jim dopřává svobodu a nosí je rozpuštěné. Její postava je spíše hubená, o svalech nemůže být řeč. Při studiu nemá čas ani jíst, natož posilovat. Proto občas může působit velmi křehce a pohuble. Nemá svoje tělo moc ráda, protože jí chybí typické ženské křivky. Má tenké prsty s pečlivě zapilovanými nehty. Jako doktorka je nikdy nenosí nalakované.

Počasí 14. - 20.12.

14. prosince 2015 v 10:38
Pondělí
14.12.
Úterý
15.12.
Středa
16.12.
Čtvrtek
17.12.
Pátek
18.12.
Sobota
19.12.
Neděle
20.12.
SněženíSněženíZazaženo
Skoro
zataženo
SněženíSněženíSněžení
-1 až 3°C-1 až 3°C-2 až 2°C0 až 4°C-1 až 3°C-2 až 2°C-3 až 1°C

V pondělí a úterý napadne celkem cca 20 centimetrů sněhu, koncem týdne bude sněhová pokrývka ve městě dosahovat zhruba půl metru, mimo město bude sněhu ještě více a na silnicích se tvoří sněhové jazyky.

Kristoff Nikolajsen

12. prosince 2015 v 11:32
JMÉNO: Kristoff Nikolajsen
DATUM NAROZENÍ: 3. 1. 1990
POVOLÁNÍ: Kristoff je krátce po vysoké, vystudoval na Kodaňské konzervatoři spisovatelství a literaturu. Mluví plynně 5 cizími jazyky, kromě své mateřské dánštiny se perfektně domluví ještě anglicky, francouzsky, německy, holandsky a italsky. To také vypovídá o jeho povolání, učí na Hjortdarském gymnáziu literaturu a francouzštinu. Kromě toho si přivydělává na místním úřadě jako překladatel různých lejster, nebo jako tlumočník u soudu. Ve volném čase se věnuje společenským tancům, hraje na housle, nebo píše básně.

VZHLED:
Kristoff je poměrně vysoký, teda alespoň na to, že je Nikolajsen. Všichni z rodu jsou drobní, jen on, se svoji výškou kolem 180 centimetrů ční na rodinných fotografiích alespoň o půl hlavy nade všemi ostatními. Za svoji postavu se nemusí vůbec stydět, vděčí každodennímu rannímu běhu po pobřeží. Oříškově hnědé vlasy má kratší, po stranách pečlivě zastřižené, zbytek pečlivě učíslý dozadu. Jeho oči se pyšní tmavě hnědou barvou a jelikož se řídí podle přísloví "Oči jsou bránou do duše" hromadě lidí trvá, než se do nich prokoukají a zjistí, jaký Kristoff opravdu je. Za co vděčí svým genům je úsměv, když ho použije ve správnou chvíli, mnoho kolemjdoucím, ba i cizinců se za ním ohlédne. Na to, že je seveřan, má poměrně opálenou pleť, za co může fakt, že každé léto jezdí do Itálie za přáteli z dětství a kde se i krásně opálí. Aby dal všem najevo, že už není malý kluk, nechává si růst krátké upravené strniště, kterého je ochotný se zbavit jen na významné události. V oblékání nemá žádný specifický styl, který by preferoval. Lze ho zahlédnout v odrbaných džínech a obyčejném tričku stejně tak dobře, jako ve společenských kalhotách a nažehlené košili. Nejčastěji ale volí kompromis - kalhoty neutrálních barev a k nim nejrůznější košile, pod nimiž většinou nosí ještě bílé či šedé tričko, někdy i s potiskem. Nebrání se svetrům ani mikinám, bundám ani kabátům. Ani v botech není vybíravý, můžete ho vidět stejně často v keckách stejně jako v polobotkách. V oblibě nemá moc čepice, klobouky a jiné pokrývky hlavy, vždycky ho naštve, že si rozcuchá svůj účes. Doplňky moc nemusí, jediné, s čím ho můžete potkat, jsou náramkové hodinky s koženým řemínkem a pletený náramek přátelství, který dostal od svého nejlepšího kamaráda, když opouštěl Kodaň a stěhoval se Hjortdaru. V zimě ho též můžete vidět s šátkem, či šálou omotanou kolem krku.

Hamish A. McIntyre

9. prosince 2015 v 13:58
JMÉNO: Hamish Adam McIntyre
DATUM NAROZENÍ: 1. června 1992
POVOLÁNÍ: Hamish čerstvě dostudoval a stálou práci si teprve shání. Přivydělává si však jako zvukotechnik na některých akcích, ale sem tam se věnuje i opravě elektronických spotřebičů. Má velké ambice a v budoucnu by se rád věnoval vývoji informačních technologií či robotice.

VZHLED:
Opět typický McIntyre - jako by je někdo odlil z jedné formy. Hamish se nepyšní závratnou výškou, měří průměrných britských sto sedmdesát centimetrů a je za to rád. Má atletickou postavu, na které během studií trošku zapracoval, takže na něm kupodivu lze zahlédnout i nějaké ty svaly, přestože všichni vždycky tvrdili, že bude do smrti vyhublý, jako by právě utekl z koncentráku, a samá šlacha a samá kost. Vlasy má tmavě hnědé, skoro až černé, a nosí je krátce zastřižené, aby mu nijak nepřekážely. Moc času netráví jejich úpravou, takže není výjimkou, když vyjde na ulici s vrabčím hnízdem na hlavě. Stejně tmavé je i jeho obočí a stejně tak krátké strniště, které mu porůstá tváře. Nos má trošku zašpičatělý a rty hezky vykrojené. Jeho pleť je bledá, i když ne vyloženě seversky bledá, a protože se v Americe dost vystavoval slunci, chytila přeci jen trochu tmavší odstín. Tvářičky má ale Hamish věčně trošičku načervenalé, což budí dojem, že se neustále topí v rozpacích. Oči, které jsou mimochodem lemovány uhrančivě dlouhými tmavými řasami, mají zelenohnědou barvu a jsou naprosto bezelstné. Nezřídka se skrývají za obroučkami dioptrických brýlí, ale ty Hamish občas vymění za kontaktní čočky.
Vyhraněný styl oblékání Hamish nemá - působí jako sportovní elegán. Nejčastěji nosí džíny a kostkované košile nejrůznějších barev, případně svetříky, je-li chladněji. Není ale nemožné zahlédnout ho i v něčem ryze společenském, nebo naopak ryze sportovním. Mezi nejoblíbenější součásti jeho šatníku patří šedožlutá kostkovaná košile a seprané džíny společně se žlutými converskami. Pokud se ochladí, nosí koženou bundu a žlutou pletenou čepici, kterou mu věnovala sestra.

Noah McIntyre

6. prosince 2015 v 19:48
JMÉNO: Noah McIntyre (Skarsgård)
DATUM NAROZENÍ: 23.12.1990
POVOLÁNÍ: barman v gay baru po nocích, fitness instruktor a specialista na výživu ve dne

VZHLED:
Něčí oko o něj ani nezavadí, jiné setrvá tak dlouho, až by se to mohlo zdát neslušné. Noah není seriálový hezounek, nad kterým slintají teenagerky po odpolednách, ale žádný šereda taky není. Jeho sto pětaosmdesát centimetrů vysokou postavu zdobí lehce (solárkem) opálená pleť a hradba svalů vydřených hodinami a hodinami strávenými v posilovně, tělocvičně a během po pláži nebo v lese. Noah se o sebe prostě stará tak, aby vypadal velmi dobře, což se neomezuje pouze na jeho postavu, ale také i na pečlivě upravený zevnějšek. Vlnité vlasy světle hnědé, skoro by se dalo říct medové barvy, nosí zastřižené na rozpustilé mikádo a stará se o ně s téměř otcovskou láskou. Občas si je stáhne do miniaturního culíčku na temeni, ale mnohem častěji je nosí nedbale rozpuštěné, jakoby právě vylezl z postele, ačkoliv ho to stálo několik dlouhých minut před zrcadlem. V sympatickém obličeji se mu vyjímá pár modrých očí, krátký rovný nos a nepříliš výrazná ústa obestřená strništěm pokrývajícím Noahovi tváře i bradu. Noah se nikdy neholí úplně do hladka, protože mu to podle úsudku většiny se strništěm sluší mnohem více. Co se stylu oblékání týče, Noah preferuje ležérní styl ve svém volném čase, takže džíny, trička a kostkované košile, sportovní styl ve své denní práci, kdy na řadu přichází sportovní trička a kalhoty nebo kraťasy, a tak trochu kombinace všeho možného, když má směnu v baru - nejraději ale nosí bílou košili, kalhoty neutrální barvy a barevné kšandy, z nichž ty nejoblíbenější se skví duhovým zbarvením. Na pravé ruce také nosí gumový duhový náramek z Pride a pár kožených šňůrek.