Červen 2016

Olympijský park

28. června 2016 v 17:28
Jelikož se zahájení letních olympijských her (které připadá na 5. srpna 2016) blíží opravdu rychle, během června vyrostl v Hjortdaru, stejně jako v dalších větších městech, olympijský park.
Ten se slavnostně otevírá 1. července a návštěvníci si zde za symbolické vstupné budou moci vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity, společně sledovat přímé přenosy z Ria a fandit, ale také posedět u občerstvení (bude možno ochutnat i brazilské speciality) či nakupovat suvenýry s olympijskou tématikou.Počasí 27.6. - 3.7.

27. června 2016 v 17:22
PO
27.6.
ÚT
28.6.
ST
29.6.
ČT
30.6.
1.7.
SO
2.7.
NE
3.7.
ZataženoZataženoPolojasnoJasnoZataženoDéšťDéšť
14 - 18°C15 - 19°C21 - 25°C22 - 26°C20 - 24 °C17 - 21°C16 - 20°C

Aktualizace seznamu postav

27. června 2016 v 17:15
Vážení hráči,
na vědomost se dává, že vzhledem k ukončené čistce neaktivních postav proběhla aktualizace seznamu postav. Nejen, že zmizely mrtvolky, ale seznam také dostal novou grafickou podobu. Je možné, že tam něco hapruje (odkazy u obrázků, chyba ve jméně, atd.), takže vás prosím, abyste si každý zkontrolovali, že obrázek vaší postavy odkazuje na její profil a že je všechno ostatní v pořádku, díky!
Snad se líbí! :)

Oliver Thoren

23. června 2016 v 16:51
JMÉNO: Oliver Thoren
DATUM NAROZENÍ: 9.11.1997
POVOLÁNÍ: Studuje na vysoké škole elektrotechniku a jeho vedlejším oborem je technická kybernetika. Během studia ale i pracuje, dokonce dvojnásobně: přes den dělá technickou podporu nejrůznějším podnikům ve městě, od kaváren po nemocnici, a po večerech zpívá a hraje na kytaru nebo klavír tam, kde si ho zrovna objednají: buď na hogo fogo oslavách, nebo jen tak po kavárnách a barech. Tuhle práci má moc rád, občas se přidává i k nějakým kapelám.

VZHLED:
Oliver je vysoký přibližně 180 cm a na svoji výšku je docela hubený. Kosti mu nelezou, ale kulturista z něj nikdy nebude. Pleť má vcelku bledou. Hlavu mu pokrývá rozježená čupřina zrzavých vlasů, které nikdy nevypadají tak, jak by měly. Obvykle trčí na všechny strany a tvrdošíjně vzdorují zásahu hřebenu. Jeho obočí je tmavší než vlasy a poměrně úzké, oči mají barvu hnědou barvu, která zvolna přechází od medové do skoro černé. Obličej celkově působí mladistvě, trochu dětsky roztomile a nevinně, s tím on holt nic neudělá. Rty má světle růžové a úzké, i když hezky vykrojené. S vousy si opravdu starosti dělat nemusí, protože jeho tvář si svůj věk prostě neuvědomuje. Když se usmívá, rozzáří se mu celý obličej jako sluníčko. Co se oblečení týče, většinou preferuje košili a kalhoty, v zimě si před košili hodí svetřík a kabát. Má docela elegantní vkus, na roztrhané ležérní džíny a triko ho moc neužije. Vypadá jako někdo, kdo si rád sedne do kavárny s dobrou knížkou, což není až tak daleko od pravdy, ale určitě by do něj většina neřekla, že má tetování. Na břiše má vytetovaného velkého oranžovo-hnědého motýla, na rameni západ slunce s mořem a noty a nad srdcem kompas. Mimo to má na levé lopatce jizvu ve tvaru půlměsíce, kterou získal už v dětství. Také nosí pár doplňků, zlatý řetízek kolem krku a pak jeden stříbrný, na kterém má malé přívěsky, například draka, křížek nebo kytaru a ještě několik kožených náramků na levé ruce a pár tenkých bavlněných na pravé. Někdy ho můžete vidět i s dioptrickými brýlemi, ale obvykle nosí čočky.

Počasí 20. - 26.6.

20. června 2016 v 21:42
PO
20.6.
ÚT
21.6.
ST
22.6.
ČT
23.6.
24.6.
SO
25.6.
NE
26.6.
ZataženoDéšťDéšťDéšťZataženoPolojasnoZataženo
14 - 18°C13 - 17°C11 - 15°C10 - 14°C12 - 16°C15 - 19°C14 - 18°C

Počasí 13. - 19.6.

12. června 2016 v 9:41
PO
13.6.
ÚT
14.6.
ST
15.6.
ČT
16.6.
17.6.
SO
18.6.
NE
19.6.
PolojasnoJasnoJasnoPolojasnoBouřkyZataženoZataženo
15 - 19°C18 - 22°C20 - 24°C20 - 24°C16 - 20°C15 - 19°C14 - 18°C

Počasí 9. - 12.6.

9. června 2016 v 15:18
ČT
9.6.
10.6.
SO
11.6.
NE
12.6.
ZataženoZataženoDéšťZataženo
17 - 21°C15 - 19°C12 - 16°C13 - 17°C

Promazání neaktivních VI.

9. června 2016 v 13:18
Opět nastal čas, kdy je potřeba promazat neaktivní postavy.
Do komentářů tedy zapište CELÁ JMÉNA VŠECH SVÝCH POSTAV, za které chcete i nadále hrát. Jestliže chcete nějakou svou postavu nechat přesunout do archivu, máte tu možnost - jednoduše ji nezapisujte. Čas na zapsání se mezi aktivní živoly máte do 26. června 2016. Nezapsané postavy skončí v archivu postav, odkud je možno je jednou vylovit, pokud hezky poprosíte. Tu možnost však máte pouze do další čistky, pak archivní postavy nenávratně zmizí do neznáma.
Postavy zaregistrované po 1.6. 2016 se zapisovat nemusejí.

Aktuální dění - červen

9. června 2016 v 10:21
Ztrácíte přehled o tom, co se momentálně děje ve městě a nestíháte se orientovat v tom, co je nového? Pak je tenhle přehled určen právě vám :-)

V prvé řadě je nutné podotknout, že bylo konečně dostavěno LGBT centrum, které už plně funguje. Naleznete v něm jak poradenství a podporu pro své duhové já či pro své přátele, ale též kroužky pro děti z LGBT rodin, kurzy sebeobrany nejen pro členy komunity, fitness, restauraci a queer obchod nejen s duhovými věcmi. A v neposlední řadě se zde konají nejrůznější přednášky, semináře a workshopy. Centrum ještě stále shání jak zaměstnance na hlavní pracovní poměr, tak brigádníky a také dobrovolníky, kterých není nikdy dost. Zmiňme ještě, že se na červenech chystá první Hjortdar Pride.
Droga Mirakel ještě pořád řádí, i když v poslední době rozruch kolem ní trochu utichl - policii se podařilo překazit několik dodávek nebezpečných pilulek, které mířily do města. Zázraku je tedy momentálně nedostatek, díky čemuž se v nemocnicích objevuje stále více lidí s těžkými abstinenčními příznaky, jimž ti, kteří byli déle závislí, ve všech případech nakonec podlehli.
Město během uplynulých tří týdnů vystavělo olympijský park, který se nachází na kraji města nedaleko pastvin a je možné si v něm vyzkoušet nejrůznější sporty, ale též navštívit koncerty, přednášky a workshopy. Více informací se dočtete v samostatném článku.
Na náměstí se na jednom z domů momentálně nachází obří plátno, na němž bude možné sledovat fotbalové Euro 2016.
Mezi písečnými dunami nedaleko staré zástavby vznikne na začátku července letní kino.

Florian Tommi Seppänen

9. června 2016 v 10:09
JMÉNO: Florian Tommi Seppänen
DATUM NAROZENÍ: 27. 1. 1996
POVOLÁNÍ: študent na Det N. W. Gade Kunstakademi; vo voľnom čase brigáduje v rádiu Stemme Hjortdår

VZHLED:
Vysoká chudá stvora, so svojimi sto osemdesiatimi centimetrami rozhodne nemá žiaden problém dosiahnuť na najvyššiu poličku. Problémy máva až v oddelení so šatami, kde pre štíhlych obrov nemajú veľký výber. Vlasy má dlhé, pôvodne tmavohnedé, necháva si ich zafarbiť hlavne do čiernej farby, ale raz či dvakrát počas dospievania experimentoval s blond, červenou a modrou. Jeden čas,asi okolo sedemnástky, mal dokonca krátke vlasy. Ktovie, čo ho vtedy popadlo. Asi hormóny. Jeho tvár má výrazné črty, hlavne bradu a čeľusť, celkovo z neho trčia kosti takým zvodným spôsobom, hlavne tie kľúčne či lícne. Čelo nižšie položené, zase nie neandrtálsky, na ňom obočie, o ktoré sa jasne stará. Oči má hnedé, so svetlým odtieňom. Vyzerajú permanentne ospalo, zamyslene, čo sa hodí k jeho zasnenej povahe. Malé, pozdĺžne ústa, sa dokážu vykrútiť do zvláštneho, ale zlatého úsmevu, ktorým odhalí hádam všetky zuby - nemá sa za čo hanbiť, všetky sú rovné, biele, rád sa im venuje. Bledá a takmer bezchybná pleť, ktorú kazí a možno naopak zlepšuje, iba pár materinských znamienok (jeden do očí bijúci pod nosom) dodáva jeho estetickému vzhľadu, očaril by ňou nejednu modelingovú agentúru, o čo by sa aj pokúsil, keby sa mu chcelo. Okrem očividných rysov, ktoré vidieť navonok aj bez snahy, sa mu pod šatami skrývajú jazvičky, znamienka, zvláštnosti. Jednu taká jazva sa mu tiahne po ruke, znak po detských hrách so svojimi kamarátmi, ktorý mu ju nešikovne dolámali, ešte keď mal iba sedem rokov. Na nohe má nenápadné pozostatky z obarenia, ku ktorému sa komplikovane dopracoval v tábore, keď mal jedenásť. Ak sa pozriete do jeho šatníka, nájdete hlavne značkové oblečenia, ktoré pokúpil z rodičovských dotácií, svoj skromný plat si necháva na bežné potreby a akcie. Oblieka sa podľa nálady, neštíti sa svetlých farieb, pastelových tesných nohavíc, pestrofarebných ponožiek s macíkovým vzorom, šialených havajských košieľ, no uprednostňuje elegantnú kombináciu čiernej a biele, ku ktorej sa hodí jeho tmavá kožená bunda (nie z pravej kože). V tej ho uvidíte oveľa častejšie ako v čomkoľvek inom. Poslednou charakteristickou črtou je jeho vôňa, ktorá sa na ňom neustále drží. Je to mix drahej, sladkej voňavky, prípravku na vlasy s exotickým ovocím, šampónu s mentolovou vôňou, pracieho prášku a telového krému. Je veľmi charakteristická, príjemná a ťažko opísateľná. On sám ju necíti, už si zvykol.